Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poglądy polityczne i religijne
#21
A ty gdzie? Ja skończyłam krakowskie gimnazjum Salezjanów Smile

Haha, może można to tak ująć, ale generalnie staram się mieć otwarty umysł i nie wypowiadać się za agresywnie, nie zamykać sobie drogi do innych poglądów, bom młoda i wiele się może zmienić Big Grin
Reply
#22
Oświęcim. Wink
Reply
#23
Mnie najbardziej boli dzisiaj opluwanie bohaterów i piętnowanie patriotyzmu "bo w jueseju jest super". Mierzi mnie to jak mało co.

Muszę zejść z kompa na trochę, jakby co.
Reply
#24
"Dlaczego nie możemy sami się modlić jak chcemy?" to zdanie brzmi jakby ktoś Ci zabraniał się modlić "swoimi słowami". Jestem wierzącym zazwyczaj "praktykującym", jednak nie widzę w księżach przewodników na drodze do "światła". Oczywiście jest kilku księży, których szanuję i których nauki do mnie przemówiły, ale niejednokrotnie słysząc wypowiedzi wielu księży(wiem,kolejny raz powtarzam to słowo) mam ochotę popukać się w czoło. Dodatkowo nie podobają mi się teksty typu "Nie można oddzielić kościoła od Boga", i nie chciałbym nikogo urazić, ale te słowa uświadamiają mi jak bardzo księża dbają, aby "interes się kręcił"(bardzo negatywnie to brzmi, ale tak myślę). Bóg bez kościoła nadal jest Bogiem, kościół bez Boga jest niczym Smile

W Boga wierzę i będę wierzył, na wieki wieków, amen Smile
Reply
#25
Co do błędu to spoko, tak tylko upominam bez spiny.

Piętnowanie? W sumie nie odczuwam tego aż tak. Może to, że wszyscy śpią na lekcjach historii, ale raczej jest jakaś postawa poszanowania taka do żołnierzy i ogólnie historii, nawet jeśli zdarzają się tacy degeneraci, którzy opluwają coś. To jednostki w mojej społeczności Tongue.
Reply
#26
Masz dużo racji w tym co piszesz. Niestety tak jest, że większość księzy jest z wyboru a nie z powołania...
Reply
#27
Zależy jaki patriotyzm, bo są bardzo różne odmiany... Sama chętnie popluję na taki patriotyzm, który graniczy z ksenofobią, jeszcze połączony z fanatycznym katolicyzmem itd. - są ludzie, którzy po prostu przesadzają. Natomiast godna szacunku, wg mnie oczywiście, jest praca na rzeczywiste polepszenie sytuacji kraju w teraźniejszych warunkach, ze zrozumieniem np. przybywania imigrantów czy pojawiającej się różnorodności wyznaniowej.
Reply
#28
Na jedno wychodzi. Czujesz się powołany - wybierasz drogę bycia księdzem.

AtUp - Patriotyzm jest jeden, wypaczeń tyle ilu ludzi.
Reply
#29
mnie z kolei boli nacjonalizm i nadmierny konserwatyzm. Uważanie polaków za lepszych od innych? Uważanie mojego narodu za najważniejszy? Przecież z takich rzeczy rodzą się dyktatury.
Btw przez "masakrowaliśmy lewaków" sądzę, że to raczej Eareandur masakrował, bo potrafi naprawdę poważne i porządne argumenty rzucić, tak, że i czasem ja się zastanawiam czemu nie jestem patriotą.
Reply
#30
Może lekko przesadziłem, nazwałbym to prędzej taką biernością w stosunku do własnej historii połączoną z uwielbieniem do krajów zachodu.

Yay, miałem lecieć. To niedługo wracam.

asghan:
Wiesz, ja tam nie uważam Polaków za najlepszych, bo gdybyś choć trochę zainteresował się tematem, to wiedziałbyś że chociażby Roman Dmowski, czołowa postać polskiej endecji piętnowała nasze wady narodowe. Nacjonalizm ma na celu dobro przede wszystkim własnego Narodu. Dlatego uważam go za słuszny. A gdybym był np. Chińczykiem, wtedy to naród chiński uważałbym za najważniejszy. Jestem Polakiem, to czemu miałbym uważać inną nację za ważniejszą od swojej?
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)