Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poglądy polityczne i religijne
I co w tym takiego pięknego? Że ludzie umierali? To jest twoim zdaniem romantyczne? Śmierć?
Krągły Michaś:
Przywiązanie do statusu quo
Reply
A wiesz czemu umierali? Bo chcieli żyć we własnym, wolnym kraju i byli gotowi poświęcić swoje życie w drodze do tego celu. To jest właśnie romantyczne.
Reply
i przez nich umierali też inni. A wszystko przez poglądy typu 'ludzie po śmierci przecież i tak pójdą do nieba' czy 'a niech umierają bylem ja miał lepiej'. Zero empatii, tylko "walcz, jak nie walczysz i nie giniesz to nie jesteś godny naszego narodu". Wypchajcie się z takim narodem, w życiu bym nie umarł za ziemie, granice i język. Za ludzi? Za ludzi mogę. Za ludzi mogę nawet złamać własne zasady, mogę umrzeć i mogę stać się nikim. Ale na pewno nie za nijaką historię i kraj w którym ludzi od dziecka wychowuje się tak, by mieli mordować, a nie kochać.
Reply
No a mimo to nadal istniejemy. Przez tyle czasu nie udało się nas "zniszczyć". A przecież tak wielu probowało. I teraz co, tyle przelanej krwi w walce o wolność, tylko po to, żeby wyemigrować stąd i być pomiatanym przez wszystkich polaczyną na emigracji?
Reply
A co to, Polacy nie pomiatają obcokrajowcami jak do nas przyjadą? Równo ich niby traktują? Tacy z was ludzie, że zamiast kochać człowieka kochacie jego podobieństwo do was, a potem narzekacie, że wami pomiatają. W Polsce też nie ma szacunku dla obcokrajowców i imigrantów, więc jak możesz mówić, że nami pomiatają? Jakie jest nasze prawo do oceniania innych gdy sami robimy identyczne błędy?
Reply
Taak, a najeźdźca zapewne kierował się szczerym altruizmem i empatią gdy rozpoczynał agresję na kraj. A ja nie mam prawa walczyć o swoje, bo w takim zachowaniu nie byłoby za grosz empatii. Smile
Reply
Co? Nikt nie mówi, żebyś nie walczył o swoje. Walcz jak chcesz. Tylko nie mieszaj w to innych ludzi i nie wyklinaj ich gdy ci w twarz powiedzą, że oni chcą żyć i być ludźmi a nie umrzeć jak psy.
Reply
Lepiej pomiatać czy być pomiatanym? Mam tak głęboko to zakodowane, że raczej nie dojdziemy do kompromisu. Najważniejsze żeby swój swoim nie pogardzał. + Nigdy nie zrozumiem femomenu emigracji. Skoro wszędzie wszystkimi pomiatają, to dlaczego nie zostać u siebie, tylko pchać się do obcego kraju.
Nasze pokolenie w Anglii będzie czuło sie Polakami, ich dzieci, będą wiedzialy o polskich korzeniach, a dzieci ich dzieci to już tylko kreska do angielskiej ludności.
Reply
Czyli uważasz ludzi którzy umierali za Polskę za psy? Cóż, moje zdanie na temat Twojej osoby jest już dostatecznie wyrobione.

Szczególnie pod okupacją III Rzeszy/ZSRR/za czasów PRLu mogli żyć jak LUDZIE, fakt. Drugą sprawą jest to że gdyby większość ludzi myślała jak Ty, historia potoczyłaby się inaczej. Bogu dzięki, tacy oportuniści byli w zdecydowanej mniejszości.
Reply
Lepiej zabijać, czy być zabitym? Więc pomiatałabyś człowiekiem innego kraju? Dlaczego nie zrobisz kroku do przodu i nie zostaniesz kimś, kogo warto uważać za autorytet? Człowiekiem, dla którego "Bialas", "Czarnuch" i reszta tego typu określeń to tylko głupi cień przeszłości?
Atup. 3 rzesza to przypadek niereformowalny, pogląd że wszystkich należy usunąć poza rasą aryjską. ZSRR miało po prostu zły ustrój. Ale nie maltretowano ludzi. Nie katowano ich wieczną wizją i straszeniem śmiercią.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)