Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poglądy polityczne i religijne
Brick 
Dlaczego zakładasz, że szukam w tym pocieszenia? Jestem po prostu dumna z tego, że jestem Polką, bo uważam ten kraj, tych ludzi, za coś fenomenalnego. Zawsze miałam słabość do wypaczonych rzeczy, a ucząc sie historii Polski aż się mi łza w oku kręci. Swoją drogą " Rozumiem, że wielu ludzi ma kompletnie zamknięte umysły" - dopuszczasz do siebie myśl, że też masz zamknięty umysł? Na pewno nie dałbyś się przekonać na postawy patriotyczne, popieranie jakiejś partii politycznej czy wiare w jakiegokolwiek boga.
Reply
Czepiam się przecinka ot tak sobie, jeśli ktoś próbuje szczycić się swoim językiem, to niech przynajmniej używa go poprawnie Tongue

No ale dlaczego tak jest, że ludzie nie potrafią dojrzeć sensu wartości innych ludzi? Dlaczego nie powiesz mi jaki jest sens wartości języka i kultury? Krwi przelanej przez ludzi? Wiesz dobrze, jaka jest dla mnie wartość. Tu i teraz, życie ludzi. Wiesz, dlaczego moim zdaniem to wartość nadrzędna. Ale ja nie wiem dlaczego waszym zdaniem to kultura i język są wartościami nadrzędnymi, tylko tego chcę się dowiedzieć.

Nie staram się udowodnić że po co komu to czy tamto. Staram się tylko wytłumaczyć ludziom, że nie powinniśmy przedkładać dóbr ludzkich nad samego człowieka.
Reply
Otóż te elektrownie czy też ziemia są właśnie dobrami strategicznymi. Nie będę się wypowiadał zbytnio w temacie gospodarki bo po tych argumentach będę zmuszony zrewidować swoje stanowisko, za co dziękuję.
Reply
Star 
Myślę, że u ludzi to powoduje poczucie bezpieczeństwa i poczucia przynależności Dodgy.
Reply
Humanistka:
Przy czym ci się łezka kręci? Przy spektakularnych, ale niewykorzystanych zwycięstwach i porażkach, które rujnowały pół kraju? Confused Przy królach marionetkach? Przy państwie zdominowanym przez katalicyzm i marnowaniu przez to potencjału?
Reply
Tutaj chodzi o coś więcej niż patrzenie na to z perspektywy "zwycięstwo-porażka". Chodzi o hmm... pewien romantyzm. Big Grin
Reply
Pocieszenia, może raczej dumy z bycia Polakiem. Tak jakbyś nie miała z czego być dumna, tylko musiała być dumna z tego, że jesteś córką Polaka i Polki. Ale dlaczego jesteś dumna z historii, a nie z tego, co sama potrafisz, z tego, jakich ludzi poznałaś? Co do 'zamkniętego umysłu', źle się wyraziłem za co mocno przepraszam. W człowieku tak bywa, że jak go wyzywają to reaguje agresją słowną i nie potrafiłem się do końca powstrzymać. Miałem na myśli ludzi, którzy na argumenty strony przeciwnej reagują krzykiem i rozpaczą zamiast kontrargumentami popartymi logiką.
Krągły Michaś:
To dlaczego nie czuliby się bezpieczni i przynależni gdyby wszyscy należeli do jednego państwa? Do państwa któremu nie grożą wojny i morderstwa?
Reply
Czyli w końcu z czego w naszej historii jesteś taki dumny?
Reply
Ja? Ze wszystkiego. Z jej przebiegu i dramatyzmu.. Przede wszystkim z tego, że Polacy mimo pasma porażek zawsze walczyli o swoje i nie podawali wrogom dłoni (nie wszyscy niestety).
Reply
Wrodzone przywiązanie do swojego. Rodzisz się w Polsce - chcesz być w Polsce. Dla wielu to naturalne. Ja np. jak mam żyć to tylko tu, na śląsku; d.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)