Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nauka Religi w szkole.
#71
Hmm. czy to, że ktoś mi zmarł oznacza to, że nie ma Boga? "Boże przemów, no śmiało, nic nie mówisz, o to przestanę wierzyć". Nie jestem katolikiem ale Bóg im pomaga w tym, że mają pocieszenie, że np. ktoś umiera, oni wiedzą że jest szczęśliwy Wink Mi wystarczy domek na wsi i kawałek lasku a nie samochody i gry ._. Zatruł Cię konsumpcjonizm :c
Reply
#72
Nie dobijaj mnie..

powinienem ci wlepić minusa.. i to zrobię. Jak ci coś nie pasuje to pisz sobie na portalach innych a nie zaśmiecaj forum..


Atkefrus każdy ma prawo do opini .. zgłoszony Heart
Reply
#73
Właśnie sam się upokorzyłeś... Chodzę 9 rok do klasy z córką zastępcy burmistrza, synem nauczycielki, bratanicą czy siostrzenicą nauczycielki oraz bratankiem wicedyrektor. Cieszę się, że oceniasz ludzi po 1 poście. Zwłaszcza, że nic o mnie nie wiesz. Twój post jest pisany dość ekspresywnie. Nie wiem po co mnie oceniasz, skoro mnie nie znasz i nie masz racji.
Pan Ciastek:
Są zespoły satanisteczne, ale ogólnie metal nie jest zły.
===
AtAryan
Bóg jest Bogiem, a nie dżinem spełniającym życzenia.
---
Reply
#74
Mój Bóg nie daje mi gier, luksusu ale daje mi spokój, pewność, przemyślenia i wolność. Nie po to dał wam wolną wolę, żeby potem was więzić w konsumpcyjnej klatce Tongue
Reply
#75
Exclamation 
Ty możesz sądzić swoje, ja mogę uważać swoje. Nie wszyscy ludzie są tacy sami. Nie jesteśmy klonami o jednostronnym zachowaniu i toku myślenia. Najwyraźniej ty masz inaczej. Może oceniłem cię źle, ale to jednyne wyjaśnienie.
Reply
#76
Sposób stworzenia świata, sposób stworzenia człowieka, wyjaśnienie występowania różnych języków na świecie, sprzeczność nakazów starego i nowego testamentu (zabijaj apostatów, kamienuj za cudzołożnictwo vs. nie zabijaj etc.). Do tego tolerowanie niewolnictwa w biblii. Coś czego bóg nie mógłby zrobić - założenie instytucji złożonej z ludzi, która głównie gromadzi bogactwa (do pomagania ludziom w Afryce nie potrzeba złotych pałaców w Watykanie). No i owa instytucja polityczna torturowała i paliła na stosie ludzi, którzy odkryli cokolwiek nowego (patrz -> Galileusz).

Ludzie nie zauważają tak oczywistych rzeczy, bo religię wpojono im, kiedy byli dziećmi. Jako dziecko musisz brać wszystko na wiarę, a po kilkunastu/dziesięciu latach trzeba sporej siły woli, żeby przełamać tą blokadę umysłową. W łamaniu blokady "święty mikołaj istnieje" pomaga to, że nikt w wieku piętnastu lat ci tego nie wmawia. Blokada "istnieje coś takiego jak Bóg" jest o wiele mocniej zakorzeniona i jest jeszcze wzmacniana przez "inni też w to wierzą".

Btw. wolną wolę mają wszystkie kręgowce, wiesz?


No i religia wmawia nam, że jesteśmy stworzeni inaczej, niż wszystkie inne zwierzęta. Tymczasem mamy takie same geny jak małpa, z różnicą jednego allelu (dwa małpie "zrosły" się w jeden ludzki, przez to mamy 23, a one 24.
Reply
#77
Nie jestem wierzący, ale też mam spokój, pewność, przemyślenia i wolność. Skoro dał wolną wolę, to każdy samemu ma prawo wybrać czy chce być w "konsumpcyjnej klatce".
Reply
#78
Niektóre rzeczy mogą być metaforą, nie dosłownym tokiem wydarzeń. Poza tym mój Bóg nie może ingerować w innych, w Raju i tak każdy będzie na równi z równym, a sprawiedliwość zatriumfuje. Takie myślenie tyczy się tylko wierzących, bo ateista w tym poście zauważy tylko jakieś bzdury.
Reply
#79
Bug 
1. Stary testament, Żydzi, inna mentalność więc i inaczej trzeba do nich mówić, to jest to samo, tylko inny język... A tylko idioci interpretują biblię dosłownie
Poczytaj Darwina Tongue Twórca tej teorii a jednak wierzący Wink

Kefrus:
Ma prawo, i większość to wybiera ale chyba nie powinien im pomagać się zatracać prawda? Wink Powiedz, do czego twoja wolność się sprowadza?
Reply
#80
To jest właśnie dorabianie teorii na podstawie blokady, o której mówię. Mógłbym ci dać 100 dowodów na sprzeczność tego, a ty powiesz, że bóg przysłał mnie, aby przetestować twoją wiarę. Dlatego takie dyskusje nie mają sensu. I dlatego ten temat nie ma celu istnienia. Big Grin

Errdil:
Systemem zero-jedynkowym: w bibli masz, że najpierw wszyscy mówili jednym językiem. Tymczasem języki były w różnych miejscach świata rozwijane w różny sposób. Dowodem jest występowanie grup językowych - masz słowiańskie, dzięki czemu przy odrobinie sprytu dogadasz się z Czechem. Zresztą w/e, napisałem Navu dlaczego tłumaczenie tego nie ma sensu.

Biblia opowiada bzdury - przecież to tylko przenośnia! Big Grin
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)