Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nauka Religi w szkole.
"Katolikiem czynicie człowieka już od urodzenia, przez chrzest narzucacie mu swoje wierzenia..."
Rozumiem wiara, ale jednak ogłoszenie w kościele które usłyszałem raz będąc na wsi pod tytułem "Dzisiejsze datki na tacę zostaną przekazane księdzu proboszczowi jako podziękowanie za bycie z nami". Czytaj nowe BMW.
Reply
Pomyślałem trochę i chyba wiem Smile ale nie chcę tu szpanować moją (nad?)interpretacja więc nie bd tu o tym pisał.
Reply
napisz. My też nadinterpretujemy Tongue
Reply
to pisał?
Mogę poznać te "ŹRÓDŁA"??? Czyżby to jakiś antyKoscielny prof. E. Sor to pisał? Masz jakieś informacje oficjalne??
Erlichioza:
Skąd ta pewność, że to wszystko z tacy? Że w ogóle księża coś z tacy biorą? Skąd w ogóle takie pomysły?
Księża zarabiają w różny sposób.

Czy jeżeli ktoś jest bogaty to znaczy że musiał kiedyś kogoś okraść???

Kościół i dzieła przy nim powstałe(fundacje itp) to chyba jedyna w Polsce 'instytucja', która rzeczywiście pomaga ludziom.


Polecą minusy, ale:
Bóg daje nam wolną wolę. Możemy wierzyć że On istnieje, uznać Go za naszego Pana lub pod jakimiś blachymi pretensjami odrzucać Go. To zależy TYLKO od Ciebie.
Reply
Smile 
Ja tu bym tylko dodał żeby nie wrzucać wszystkich do jednego wora Smile.
Reply
Otóż to. Księża to też ludzie, sa prawi obywatele oraz złodzieje, nie?
Reply
Heart 
Nie zaprzeczę, czarne owce są wszędzie Angry
Reply
Mówi o dzieleniu się i pomaganiu, nie o oddawaniu w sensie, jaki rozumiesz, a więc oddać wszystko nie mieć nic.

Zważcie na to, że nie wszędzie jest tak bogato jak może się zdarzyć na waszej parafii. Smile Jak się słyszy pieniądze na kościół to że niby na co one idą? Raczej nie jest gromadzone pod ziemią, a tym bardziej nie szasta się kasą na lewo i prawo do kieszeni księży. Większość tej sumy idzie na naukę, jak w podsumowania?zestawieniu?, do którego link jest gdzieś na początku strony. U mnie np. ogromna inicjatywa, która zrodziła się w tamtym roku, to zainstalowanie na dachu(a mamy duży kościół) paneli słonecznych, które generują energię, której i tak nie może wykorzystywać dla celów parafii, a na jakiś umowach taniej odkupujemy ją od spółki. Następny krok to zamontowanie ogrzewania ławkowego. Jak siadasz w ławce, to jest taka jakby mata, która grzeje po czterech literach. W zimie jest cieplutko. Koszt inwestycji to 1,2mln za dach, 200tyś za ogrzewanie, co w efekcie daje spory miesięczny kredyt na kilkanaście lat. Myślę, że 30mln to nie są wszystkie pieniądze wydawane na remonty w całej Polsce. Myślę, że spojrzenie często jest bardzo płytkie. Dostrzega się to co wygodne, to co krzykliwe i to co wzbudza sensacje. Nie po drodze jest spojrzeć z innej perspektywy, która istnieje, nie jedna i nie dwie. Oglądałem ostatnio program o wyprzedaży majątku kościoła w Polsce, gdyż najzwyczajniej nie ma kasy. Oglądałem taki reportaż w tvn24, o jakimś dworku, o domu sierot, który prowadziły siostry zakonne. Dużo majątku zostało po prostu odebrane po wojnie, gdy Polska nie była suwerennym krajem. Dla mnie stwierdzenie, że Kościół dostaje 1,6mln od państwa, 1,2mln od wiernych z tacy, tzn. że jest nadziany i za to duchowni żyją jak szlachta jest naprawdę mało głębokie, wręcz płytkie. Smile

Po pierwsze trzeba sobie uświadomić, że ksiądz żyje sam. Jego wydatki są zdecydowanie mniejsze, koszt życia codziennego, niż rodziny, czy nawet osoby żyjącej samej. Żyje na plebanii, gdzie koszty jedzenia, mieszkania rozbijają się zazwyczaj na kilka osób. Ksiądz prócz tego co jest wstanie dostać w parafii za pracę(zależy od miejsca, może i dużo, a może i mało) pracuje także w szkole. Na takich samych zasadach jak każdy inny nauczyciel, matematyki czy historii, gorzej jeżeli nie ma etatu w szkole, bądź jest on mały. Więc skoro pracuje, dlaczego ma nie dostawać za to pieniędzy skoro inni tak właśnie dostają, a nie ma tak wielkiego odzewu i oburzenia wśród społeczeństwa. Zgodzę się z tym co napisał straszny łowca o owcach. Rzecz ma się tylko taka, że przez jedną czarną owce podpina się całe społeczeństwo duchowieństwa i tak to już dalej leci. Moja parafia jest dość duża, a księża maja naprawdę mnóstwo pracy. Mieszkają na plebanii, w którym pokój to np. 3m na 4m. Jakiś przedpokoik, wspólna łazienka. Szału nie ma. Wracając do zarobku, jeżeli ksiądz ma pełen etat i potrafi dobrze gospodarować pieniędzmi jest wstanie naprawdę odłożyć pieniądze, jak każdy inny człowiek odkłada z tego co ma.

Nie sądzę, że tak jest wszędzie jak wyżej opisałem, ale i że nie wszędzie jest bogato z willami.
Reply
Star 
Możecie wierzyć w co chcecie, ale podajcie mi inną religię, która ma tyle potwierdzonych i udowodnionych cudów, jak nasza(bynajmniej moja)... Objawienie Matki Boskiej w Fatimie... 100 tys. ludzi zmyśla ? Wiadomo, łatwiej nie wierzyć Smile. Jeśli chodzi o księży pedofilii czy też księży zachłannych... "Bóg jest sędzia sprawiedliwym, który za dobre wynagradza, a za złe karze". Oni będą podwójnie sądzeni Smile. Nie wiem skąd się bierze u was tyle nienawiści do Kościoła. Dzieci w gimnazjum już się buntuje i nie chcą chodzić na lekcje religii... Źle się dzieje. W Kościołach nie widać młodych ludzi. Jeszcze jak widzę hejty na Jana Pawła II to już brak mi słów...
Reply
Rainbow 
(2013-01-08, 23:03:38)Szybki Adrian Wrote: Możecie wierzyć w co chcecie, ale podajcie mi inną religię, która ma tyle potwierdzonych i udowodnionych cudów, jak nasza(bynajmniej moja)... Objawienie Matki Boskiej w Fatimie... 100 tys. ludzi zmyśla ? Wiadomo, łatwiej nie wierzyć Smile. Jeśli chodzi o księży pedofilii czy też księży zachłannych... "Bóg jest sędzia sprawiedliwym, który za dobre wynagradza, a za złe karze". Oni będą podwójnie sądzeni Smile. Nie wiem skąd się bierze u was tyle nienawiści do Kościoła. Dzieci w gimnazjum już się buntuje i nie chcą chodzić na lekcje religii... Źle się dzieje. W Kościołach nie widać młodych ludzi. Jeszcze jak widzę hejty na Jana Pawła II to już brak mi słów...


Źle się dzieje bo nie chodzą dzieci na religie? Lol
Ja nie chce chodzić na religię, bo po prostu w boga nie wierze.

A to że 100 tyś. ludzi miało jakieś objawienia, albo owa religia ma kilkanaście udowodnionych cudów to nie znaczy, że każdy ateista ma być od razu chrześcijaninem.

Nie wiem w ogóle po co ta "wojna na argumenty", Polska to kraj w ponad 70% katolicki, więc religia w szkole powinna być, ale powinna być też dla ateistów możliwość wypisania się niej. Czy wy katolicy tak bardzo chcecie, żeby ateiści się przerzucili z ateizmu na wiarę? Czy każdy Gimnazjalista który poważnie przemyślał, czy wierzy w boga, czy nie to musi być od razu zbuntowany gimbus? To że w kościele nie widać młodych ludzi to nie znaczy, że jest źle. Może większość tych młodych ludzi nie wierzy w boga, a dotąd chodzili do kościoła "dla świętego spokoju"? Co do hejtów na Jana Pawła II, to się zgadzam, totalny brak szacunku dla człowieka który walczył o załagodzenie sytuacji pomiędzy kościołem katolickim i prawosławnym i o pokój na ziemii. Akurat jeśli o te hejty chodzi, to gimbom się w dupach poprzewracało, brak szacunku do człowieka ani do religii.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)