Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nauka Religi w szkole.
Kiedyś w zakrystii(miejsce w kościele, zazwyczaj niedaleko prezbiterium(przestrzeń gdzie znajduje się ołtarz) z którego wychodzi ksiądz na Mszę Świętą) była poruszona kwestia języka niemieckiego. Dokładnie chodziło o jego naukę. Proboszcz, +65lat stwierdził, że język wroga trzeba znać. Smile To tak podobnie może dlatego wybrałem temat mojej prezentacji maturalnej związany z szatanem. Tongue
Reply
2 miliony dziennie, taaa, zaraz nam budżetu braknie...
Reply
Trochę nie rozumiem minusa. "Powiedzcie mi z teologicznego punktu widzenia, czy XXX ma sens", a Ty mi dajesz minusa, żebym zajrzała do Twojego posta, fajny sposób komunikacji Big Grin A z tym ogrodem oliwnym to rzeczywiście ma sens, bo wierzę na słowo, że jest taki fragment Smile Chociaż to trochę dziwne, że te dwie (+1) osoby to jeden Bóg i sam siebie pośrednio też zabija, no ale to pewnie coś z tym niezrozumiałym dla nikogo (chyba tak ma być, że to tajemnica, tak?) podziałem na 3 osoby, więc nie wnikam Smile
Reply
Quote:
Pan rzekł do niego: "Przejdź przez środek miasta, przez środek Jerozolimy i nakreśl ten znak TAW na czołach mężów, którzy wzdychają i biadają nad wszystkimi obrzydliwościami w niej popełnianymi". Do innych zaś rzekł, tak iż słyszałem: "Idźcie za nim po mieście i zabijajcie! Niech oczy wasze nie znają współczucia ni litości! Starca, młodzieńca, pannę, niemowlę i kobietę wybijajcie do szczętu! Nie dotykajcie jednak żadnego męża, na którym będzie ów znak. Zacznijcie od mojej świątyni!" I tak zaczęli od owych starców, którzy stali przed świątynią. 7 Następnie rzekł do nich: "Zbezcześćcie również świątynię, dziedzińce napełnijcie trupami!" Wyszli oni i zabijali w mieście.

Quote:
Tak pobił wszystkie, że żadnego nie zostawił z nich szczątka, i uczynił jako mu był Pan przykazał, koniom ich żyły poderznął, a wozy ogniem spalił. (...) A wróciwszy się, zaraz wziął Asor, a króla jego mieczem zabił: bo Asor z starodawna między wszytkimi królestwy temi przodek trzymał. I wybił wszytkie dusze, które tam mieszkały; nie zostawił w nim szczątku żadnego, ale aż do wytracenia wszystko spustoszył i miasto samo ogniem zgładził. I wszytkie okoliczne miasta i króle ich poimał, pobił i wyniszczył, jako mu był przykazał Mojżesz, sługa Pański. Oprócz miast, które były na pagórkach i na kopcach położone, inne zapalił lud Izraelski; jedno tylko Asor bardzo obronne ogniem spalił. A wszystkę korzyść tych miast i bydło rozdzielili między się synowie Izraelowi, wszytkie ludzie wybiwszy. Jako był przykazał Pan Mojżeszowi, słudze swemu, tak Mojżesz przykazał Jozuemu, a on wszystko wypełnił: nie opuścił ze wszytkiego przykazania i jednego słowa, które był Pan rozkazał Mojżeszowi.

To tylko wybrane cytaty z Biblii, jest ich znacznie więcej.
Nadal twierdźcie, że to Islam jest krwawy. Wink

________________
Reply
Islam nawet nie ma w założeniu zabijania niewiernych. Mają po prostu nawrócić takiego za wszelką cenę, a że nie działają namowy, to przechodzą do gróźb. I je realizują. Jeżeli chrześcijanie usprawiedliwiają wszystko religią, to też nie mają prawa oskarżać arabów o zabijanie w imię wiary.
Reply
Dla mnie ten temat jest trochę zbędny, bo wiadome, że zawsze będą spory na tle religijnym i etnicznym,a już tutaj to zauważam. Co do postu autora tematu, to symbol pacyfizmu czy tam sama pacyfka, jest znakiem pokoju. Między innymi wielkim pacyfistą był Albert Einstein.
Reply
Nie wiem po co ten temat. Jeśli założyciel ma coś do nauki religii w szkole to może na nią nie chodzić. Mam w klasie kolegę, który nie chciał chodzić to nie chodzi i siedzi w świetlicy. Religia nie jest przedmiotem obowiązkowym, więc nie wiem dlaczego autor ma z tym problem.

Żeby nie było, że nie przeczytałem - mnie uczyli, że "świętowanie" halloween czy jak to się pisze to satanizm.
Reply
Większość pieniędzy otrzymują szkoły różnego stopnia. Może jakieś rozwinięcie myśli:
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/finanse;kosciola;co;roku;plynie;z;budzetu;720;mln;zl,64,0,1040192.html
Przypomnę zanim zaczną się następne komentarze o zarobkach średnia płaca liczona jak zawsze i wszędzie. Chociaż myślę, że wojskowi niekoniecznie duchowni i tak sporo zarabiają.
Reply
Nawet nie przeczytales pierwszego postu... Tak wnioskuje z twojej wypowiedzi.

AtUp Wydawanie takiej ilosci na kosciol jest glupie. Za taka ilosc mozna by zalatwic np. darmowe jedzenie w stolowkach(Tak jak Szwecja i Norwegia).
Reply
Zobaczcie że te pieniądze nie idą na kościół tylko na rożne rzeczy z nim związane np remonty.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)