Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nauka Religi w szkole.
Szkoda też, że nigdzie nie ma wzmianek o internecie, czy pracy w supermarkecie. + wulgaryzmy.
Reply
Pamiętam, że miałem kiedyś taki rysunek, nazywał się bodajże "kręgi zbawienia" i była tam poruszona z wyjaśnieniem sprawa zbawienia innych ludzi, którzy żyją poza wspólnotą Kościoła. Takich ludzi jest mnóstwo, a uogólnienie jest wręcz niemożliwe, gdyż każdy człek ma inne, swoje życie, sytuację, itd.

Ganja-legalize:
Dam Ci fragment do ciekawego artykułu, jeżeli jesteś zainteresowany, a nie piszesz w tym temacie, bo tak, to przeczytaj cały, a jeśli nie, to ogranicz się do akapitu ostatniego pt: Tak czy nie?

http://www.deon.pl/religia/duchowosc-i-wiara/lyk-teologii/art,20,czy-mozna-osiagnac-zbawienie-bez-kosciola,strona,2.html
Reply
Tak, oczywiście.
Zapomniałeś chociażby o krucjatach, albo "pokojowych" misjach chrystianizacyjnych.
Poza tym nie mówimy tylko o wielkich wydarzeniach historycznych.
Wiesz ilu ludzi oskarżonych o herezję, albo bycie czarownicą poszło z dymem?
Reply
Morning Glow
Wiedziałem że zaraz podniesie się larum o krucjaty. Więc, były odpowiedzią na Islam, który jako agresywna religia chciał zająć tereny Ziemi Świętej. Oczywiście, wiesz że islam jest religią pokoju (vide:WTC), więc niepotrzebnie próbuje Cię oszukać swoimi wypowiedziami.
Xemue Błyskawica:
Zarzucasz mi nieznajomość swojej religii, a sam piszesz bzdury. Trzeba żyć w zgodzie z własnym sumieniem, szanse na zbawienie ma każdy. Tym zdaniem pokazujesz że wypowiadasz się będąc nieobeznanym w temacie i strasznie uogólniasz, bo czy do tej 1/3 zaliczysz, siebie, figurującego w statystykach zapewne jako ochrzczony ? Nikt nie ma odciętej drogi do nieba.
Viridiann:
Co do krucjat - jak wyżej. A rozwój w Grecji, Rzymie i Egipcie ? Oczywiście był, ale nie tak duży jak w naszej kulturze. Mimo wszystko nie każdy człowiek mógł tam swobodnie myśleć i wyrażać swe opinie. Patrz ile zmieniło się przez te 2000 lat. Poza tym: Grecja, Rzym i Egipt upadły, my się trzymamy, bo religia objawiona nie upadnie choćby nie wiem jak druga strona uczestnicząca w tejże polemice by chciała Big Grin.
Reply
Ech...nie uczęszczania na tego typu lekcje wiąże sie z komentarzami osób ttrzecich. Nawet jeśli owe miejsca nie znajdą, to z góry założą, że jesteś inny... Krótko mówiąc choć na ta religię dla samej zasady. Ja osobiście trafiłem w nowej szkole na najgorszą katechetke od komunii św. Nas, uczniów tech. traktuje jako przedszkolaków, co wg mnie negatywnie wpływa o opinię o niej. Ale wracając do tematu- wiara jest pewnym elementem kultury i historii narodu.
A wiec reasumując, chodź dla samej zasady, te 0, 45h nie wyrządza ci krzywdy, a przynajmniej opinię w klasie/grup w której obecnie przybywasz nie narusza.
Tyle w temacie, pzdr
Tiha
Reply
(2013-01-07, 15:19:05)Red Label Wrote: Jesli Cie urazilem, to przepraszam. Jestem przewrazliwiony na punkcie religii, dlatego nie powinienem tutaj dalej pisac.

Gufat:
nikogo nie oceniam, po prostu staram sie przedstawic swoje stanowisko.


Ech, nie wiem czy jesteś skończonym idiotą, czy po prostu o swojej religii nie ma za dużo wiedzy. Chodzę na religie, oczywiście nie z własnej woli i czasem słucham katechetki. Bierzmowanie... ty traktujesz je jak obowiązek każdego człowieka, w rzeczywistości jest to "Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej". Dojrzałości dlatego bo wtedy chrześcijanin jest na tyle dorosły, że może się zastanowić, czy w boga wierzy i na tyle dojrzały by sam podjąć decyzję. Dlatego do bierzmowania powinni chodzić tylko wierzący w boga. Czemu? Jak to moja katechetka powiedziała, idąc do bierzmowania, dla ślubu, itd. Dokonujemy świętokradztwa.

Nie będę ci dalej o tym pisał, bo po twoich wypowiedziach widać, że ze szkoły dużo nie wynosisz/wyniosłeś (Nie wiem na jakim etapie nauczania jesteś, lub czy szkołę dawno skończyłeś).

Misio Całowniczek

Ogólnie cała Biblia jest dla mnie nie zrozumiała, ale z racji tego nie narzucam jakichś zasad/reguł, ani nie obrażam jak pan któremu musiałem wyjaśnić co to jest bierzmowanie.
Reply
Ale konkretnie, jaki rozwój był? Za Grecji byli filozofowie, rozwijała się fizyka, matematyka. Potem wszyscy byli analfabetami i ok, księża ich podstawowo edukowali, ale chyba niewiele rzeczy rozwinęło się w stosunku do tego, co było wcześniej.
Reply
Viridiann:
Jezus miał się właśnie poświęcić za ludzi, więc to jest błędne stwierdzenie, jest wzmianka że nawet w ogrodzie oliwnym modlił sie i rozmawiał z Bogiem czy to konieczne, on włąsnie miał zostać ukrzyżowany i tym samym otworzyć bramę do nieba, bo oczywiście przypominam że wcześniej rzekomo się tam wejść nie dało Tongue. Biereta się ludzie za coś nie zagłębiając się w szczegóły, przecież to podstawowe info Tongue

Do autora tematu:
Jak dla mnie po prostu masz zwalonego księdza... To już po prostu nie ten wiek, posłuchaj sobie jakiegoś lepszego, młodszego księdza któremu to można zadawać praktycznie wszystkie pytania i nawet podyskutować na temat niekoniecznie związany z religią Smile.Jak trafisz na pożądnego ksiedza to i ateiźmie możesz z nim pogadać, ba nawet o sataniźmie! Dzisiaj księża próbują poznać "wroga" i racje po wszystkich stronach, a nie tylko "tak gdzieś tam przeczytali, koś mądry(etc. jakiś proboszcz itp.)" więc jestem pewien że gdybyć tak z nim na spokojnie pokonwersował to by cię zagią Tongue, a przynajmniej było by to bardzo interesującym spędzeniem czasu dla człowieka inteligentnego.


PS.Też mam takiego księdza który nam co religie franzoli coś o aborcji i że jaruzelski powienien być teraz w więzieniu...
Reply
Co to jest za temat?! Masz coś nie tak z głową?! Po co taki temat!

1.Jest dla plusów
2.Prowokuje Katolików oraz wierzących
3.Obraża Księży oraz Siostry zakonne
4.Pacyfka wywodzi się od ( ODWRÓCONEGO KRZYŻA - znak Szatana )
5.Leci minus.
6.Nie pasuje wypisz się z Religi
7.ABSOLUTNY brak tolerancji z twojej strony

I po co wrogo nastawiasz ludzi do kościoła i lekcji Religi ? Mi wystarczy już ,że z byle powodu zamykają Okna Życia , które uratowały już nie jedno.Nawet najwięksi ateiści kiedy już umierają ,, Wołają do Boga ''

PS radzę ci idź do spowiedzi...
Reply
1. lol the hell ten temat jest dla opinii a nie dla plusów
2. do dyskusji. Nie widzę nic złego w dyskusji.
3. Chyba za łatwo was ludziki obrazić. "denerwuje mnie nauka Katechetek/Księży czy Sióstr w szkole" i czujesz się urażona? Hm. Coś chyba jest nie tak.
4. "krzyrza" hahahahahhahah lol gj. Btw szybko podpowiem, że odwrócony krzyż wywodzi się od zwyczajnego krzyża, więc twoje rozumowanie jest trochę nie na miejscu. Poza tym, Pacyfika jak sama nazwa wskazuje jest znakiem pokoju. Nie ma to nic wspólnego z pacyfikacją, którą tak bardzo cenili sobie krzyżowcy heh
5. Za co? Za poglądy?
6. Wypisał się, przecież mówi. Chciał tylko wzbudzić dyskusję.
7. A ty to niby tolerancyjna? Wypisujesz rzeczy kompletnie niewłaściwe, nakłaniasz go do powrotu do religii, zgadzasz się z poglądem że noszenie znaków takich jak pacyfika jest szatańskie. Imo całkiem nietolerancyjnie.

I po co wrogo nastawiasz ludzi do ateistów? <co do ostatniej części, nie Hitchens lol>

PS radzę ci przejść na FSM albowiem tylko tak można zostać zbawionym i uratowanym. Niech jego makaroniastość będzie z tobą.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)