Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nauka Religi w szkole.
#21
Religia to obok WF-u mój ulubiony przedmiot.Według mnie to bardzo potrzebny przedmiot w przeciwieństwie do plastyki.
Reply
#22
Jest to napisane jak Maryja zaszła w ciążę, jak byk Exclamation

Znowu to samo...
Reply
#23
Schodzicie z tematu. A jak już koniecznie kraj ma wywalać pieniądze na lekcje religii, to niech się one przynajmniej nie odbywają w szkołach i niech nie liczą się do średniej ocen. Z jednego prostego powodu - religia wyklucza się z tym, czego uczą w szkole. Piętnastolatek będzie uczył się na sprawdzian z biologii o dowodach na teorię ewolucji i tworzeniu się wszechświata, a tego samego dnia będą mu gadać, że bóg stworzył świat w 6 dni i człowiek został ulepiony z ziemi. Dajcie spokój, mamy XXI wiek.
Reply
#24
Wiecie ile pieniędzy ze skarbu państwa idzie na kościół? Masakryczne kwoty, za które mogliby tyle zmienić.

A tymczasem:
img2.demotywatoryfb.pl/uploads/201109/1316706144_by_sajlas_600.jpg
Reply
#25
Poza tym pamiętajmy, że ziemia nie jest okrągła tylko płaska, że to słońce i inne planety się w okół niej krążą oraz, że pojazd bez koni to dzieło szatana.
Reply
#26
Mnie nie uczy katechetka, ksiądz czy co tam jeszcze istnieje (nie wiem jak to się nazywa, babka po studiach religijnych). Pogada 10 min, zapiszą coś w zeszycie i wolna lekcja, tzn. gadają o czymś z nią, czasem ja pogadam ale zazwyczaj słuchawki w uszach, a chodzę, bo dobra okazja na wyspanie się. Moich poglądów dot. kościoła nie podam, okaże się, że czytam jakiegoś newsweeka, którego miałem raz w dłoni.
Reply
#27
W biblii nie ma opisane jak został stworzony człowiek. Jest napisane że "się stało". To się właściwie nie wyklucza.

Ale mnie katechetka wkurza. Zastanawiałem się czy się nie wypisać.
Reply
#28
Wyklucza, bo to jawnie zaprzecza ewolucji. Ludzie którzy mają religię wpajaną od dziecka mają na tym psychiczną blokadę i po prostu mimo jawnych sprzeczności dalej będą wszystko bezkrytycznie przyjmować.
Reply
#29
Moja katechetka opowiada o tym że ateiści są jak bure psy, tacy zabłąkani, bez przyszłości! Zmusiła nas do zostania po lekcjach na wizytacji katechetycznej bo jesteśmy najgrzeczniejszą klasą jaka jej się trafiła (uczy też w technikum i zawodówkach) + zmusiła nas też to pójścia do kościoła, na wfie. Jak ktoś nie chciał darcie przy całej klasie "CZY TY JESTEŚ NIEWIERZĄCY?! CHODZISZ DO KOŚCIOŁA?!". Ostatecznie wszyscy musieli iść...
A ja nie wierzę ;_;
Reply
#30
Ja mówię to, jak to rozumiem.


up:Jak nie wierzysz, to mogłaś jej to powiedzieć.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)