Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nauka Religi w szkole.
"Nie ma czegoś z niczego" ----> "Bóg istniał zawsze"
Skoro kierujesz się rozumem i wiarą, powinieneś się teraz zawiesić. Skąd wziął się człowiek?
Reply
Była pustka a potem wybuch....ot tak, po prostu. Troszkę nielogiczne.
Xemue Błyskawica:
I dlatego trwa spór. Jak pogodzić obie te rzeczy? Właśnie nad tym debatują naukowcy od lat...
Reply
akurat znalazłem na /r/atheism:

imgur.com/pKmMv
jbl:
z tym pierwszym się zgadzam, to się nie zdarza. Co prawda za każdym razem jak powiem komuś kogo dopiero spotkałem "nie wierzę" to są głupie miny i zdziwienie, ale potem ludzie są spoko
z tym drugim się nie zgadzam. Musisz zrozumieć, jaki wpływ na rozumienie dziecka mają jego rodzice i otoczenie.
z tym trzecim po części się zgodzę i po części nie. Tylko gimbusy ateisty wyzywają katolików, reszta w miarę potrafi się opanować i niesprowokowana prawdopodobnie nie zacznie wyzywać religii. To, co robią ci 'ateiści' imo to głupota, ale rozumiem, taki wiek, dzieciaczki sie muszą buntować.
Ateiści gimbusy szykanują swoich kolegów za wiarę, dorośli katecheci szykanują ateistów gimbusów, koło sie toczy
AtXemue:
Shut up
przynajmniej nie /b/
Reply
Lightbulb 
Jeszcze tak dodam: W Szwecji jest takie cos takiego jak "wolnosc wyznan". Czyli prawo ogranicza koscioly i synagogi sa ograniczone przez prawo. Dopiero po 18 roku zycia mozna sie legalnie ochrzcic bo wg. konstytucji czlowiek ma prawo decydowania o swoich wyznaniach i przekonaniach(mamy tutaj nawet partie komunistyczne i nazistowskie Huh ).
Reply
Bardziej logiczne jest tworzenie wszystkiego dobrego powiedzenia że rośliny są dobre i zrobienie dobrego drzewa zła?!
Reply
Ten "spór" polega na tym, że genetycy mają dowody na to, że człowiek i małpa miały wspólnego przodka (nie, nie pochodzimy od małpy, jak nam idioci wmawiają). Dowodem jest układ genu - drugi allel człowieka powstał z syntezy dwóch alleli jakiejś pre-małpy. Jest to dokładnie opisane w odpowiednich źródłach. Z kolei chrześcijanie upierają się, że to bzdura, a ludzi stworzył bóg. Niczego nie próbują nawet udowodnić ani obalić, bo nie mają argumentów. Padli ofiarą epidemii zwanej religią i nie myślą logicznie. Z pojedynku: bezpośrednie dowody vs. książka z pierwszego wieku -> wybiorą to, co mówi im facet z ambony.
Reply
Tu się zgadzam. Niby w Polsce jest wolność wyznania, ale jak jest: każdy widzi.
Pusty Socho:
Czekaj, bo trochę nie ogarniam. Powiedz to jeszcze raz.


Góra: Opowiem ci, jak to jest w moim przypadku. Wierzę, że jest jakaś siła, która to wszystko stworzyła. Otoczenie stara się mnie nakierować na chrześcijaństwo, choć nie zawsze się z tym w pełni zgadzam. Nie chodzę do kościoła. A ja zawsze miałem zapędy do tego typu "naukowych rzeczy".
Reply
To, że u Ciebie tak nie jest nie znaczy, że nigdzie tak nie jest Smile Ateiści atakują Kościół, owszem, ale przez to, że w Polsce do wszystkiego się wtrąca. Gdyby prawa itd. były sprawiedliwe dla obu stron to pewnie by się sobą wzajemnie nie interesowały oprócz jakichś fanatyków wiary lub jej braku. No a teraz wszyscy płacą na Kościół a masa rzeczy jest zabroniona, bo sumienia posłów nie pozwalają im na wprowadzenie aborcji, eutanazji itd. na jakichś sensownych, sprawdzonych zasadach. (Nie mówię w żadnym razie, żeby te rzeczy były dostępne jak paczka czipsów w sklepie, to nie na ten temat dyskusja, ale żeby nie było że chcę wprowadzać aborcję jako rodzaj antykoncepcji czy coś Tongue) Podsumowując, nawet ateiści czy przedstawiciele innych religii muszą słuchać praw katolickich. Jak np. muzułmanie nie chcą jeść wieprzowiny (chyba że coś mylę, ale to przykład), bo im sumienie nie pozwala, to sobie jej nie kupują. I to jest ok, chyba każdy tak uważa. Więc czemu katolik, jak sumienie mu nie pozwala na aborcję, to zamiast z niej nie korzystać, zabrania jej całemu państwu? Powtórzę, że wałkuję tę aborcję jako przykład i nie chcę się wdawać w dyskusję o tej konkretnej rzeczy, można podstawić coś innego Smile Ale ogólnie mam na myśli to, że katolicy utrudniają życie wszystkim o innych poglądach.
Reply
"I widział bóg że były dobre", a w centrum raju było drzewo zła...
Reply
W takim przypadku mogę tylko trzymać kciuki, że wybierzesz myślenie poparte bezpośrednimi dowodami.

Pusty Socho:
PRZECIEŻ BIBLIA JEST PISANA W PRZENOŚNI LOL
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)