Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nauka Religi w szkole.
No dobra. Nie licząc Korei Północnej i obozów pracy w Chinach to niewolnictwo jest powszechnie zakazane.
Reply
Niby nie jest obowiązkowa, ale, szczególnie w małych miejscowościach, dzieci bywają piętnowane, jak na nią nie chodzą. Prawie wszyscy rodzice zmuszają dzieci do chodzenia do kościoła. Religia jest nawet w przedszkolach, czasem rodzice nawet nie wiedzą, że dziecko na nią chodzi, a jak się dowiedzą, to co? Odseparować dziecko od kolegów, którzy śpiewają ładne piosenki z siostrą zakonną? W Polsce wszystko skonstruowane jest tak, że ateista jest jak postać z greckiej tragedii, jakiego wyboru by nie podjął, będzie on zły. Albo wyzwoli dziecko od indoktrynacji, skazując je na bycie "tym innym", albo pozwoli mu od małego nasiąkać katolicyzmem, żeby mogło wtopić się w środowisko.
Reply
Czyli Einstein nie był inteligentny... Sad

Atdół
Doprawdy?
Reply
Btw. jeśli skończyliście gimnazjum - "Weiser Dawidek nie chodzi na religię". Czyli jak to wygląda w mniejszych miejscowościach.

Atup:
Einstein był ateistą, lol.


Atup:
Doprawdy
Reply
Nie licząc jeszcze porwanych prostytutek, czy emigrantów z krajów trzeciego świata, którzy pracują, ba, służą! praktycznie za darmo u bogatych Europejczyków.
Reply
Teoria spiskowa wiecznie żywa, chociaż ja się nie znam za bardzo. Być może to prawda.
Reply
"źle rozumiał religię"
No patrzcie państwo.
Więc twierdzisz, że religia chrześcijańska nie nakazuje zabijać i nie nakłania do niewolnictwa?
" 12 Człowiek, który pychą uniesiony nie usłucha kapłana ustanowionego tam, aby służyć Panu, Bogu twemu, czy też sędziego, zostanie ukarany śmiercią. Usuniesz zło z Izraela. "
" 9 Ktokolwiek złorzeczy ojcu albo matce, będzie ukarany śmiercią: złorzeczył ojcu lub matce, ściągnął śmierć na siebie. "
" 10 Ktokolwiek cudzołoży z żoną bliźniego, będzie ukarany śmiercią i cudzołożnik, i cudzołożnica. "
" 2 Sześć dni będziesz wykonywał pracę, ale dzień siódmy będzie dla was świętym szabatem odpoczynku dla Pana; ktokolwiek zaś pracowałby w tym dniu, ma być ukarany śmiercią. 3 Nie będziecie rozpalać ognia w dniu szabatu w waszych mieszkaniach. "
" 24 Po około trzech miesiącach doniesiono Judzie: "Twoja synowa Tamar stała się nierządnicą i nawet stała się brzemienną z powodu czynów nierządnych". Juda rzekł: "Wyprowadźcie ją i spalcie!" "
Troche o niewolnictwie:
" 7 Jeśliby ktoś sprzedał swą córkę w niewolę jako niewolnicę, nie odejdzie ona, jak odchodzą niewolnicy. 8 A jeśliby nie spodobała się panu, który przeznaczył ją dla siebie, niech pozwoli ją wykupić. Ale nie może jej sprzedać obcemu narodowi, gdyż byłoby to oszustwem wobec niej. "
"Niewolnicy, bądźcie z wszelką bojaźnią poddani panom waszym, a to nie tylko dobrym i łaskawym, lecz również opryskliwym."


Błędy średniowiecznego kościoła, czy zwyczajnie właściwa interpretacja słów starego testamentu?
Xemue:
Newton był chrześcijaninem, aczkolwiek mało wierzącym Tongue
Reply
(2013-01-06, 20:15:00)Viridiann Wrote: Niby nie jest obowiązkowa, ale, szczególnie w małych miejscowościach, dzieci bywają piętnowane, jak na nią nie chodzą. Prawie wszyscy rodzice zmuszają dzieci do chodzenia do kościoła. Religia jest nawet w przedszkolach, czasem rodzice nawet nie wiedzą, że dziecko na nią chodzi, a jak się dowiedzą, to co? Odseparować dziecko od kolegów, którzy śpiewają ładne piosenki z siostrą zakonną? W Polsce wszystko skonstruowane jest tak, że ateista jest jak postać z greckiej tragedii, jakiego wyboru by nie podjął, będzie on zły. Albo wyzwoli dziecko od indoktrynacji, skazując je na bycie "tym innym", albo pozwoli mu od małego nasiąkać katolicyzmem, żeby mogło wtopić się w środowisko.

No co sugerujesz z tą ortografią że kilka słów źle napisałem bosie już wkurzylem na takie tematy a co do konsekwencji moge wyrobić sobie bierzmowanie jak będe dorosły np:jedziesz na Plac Trzech Krzyży do Warszawy i w lape dajesz z 50zł no i masz bierzmowanie.
Reply
My mamy księdza spoko ziomka i religia dla mnie jest najlepszym przedmiotem. Gdybyście słyszeli jego teksty hahaha.
Reply
Masz poczucie humoru, na prawde Smile
+ocenzurowane przeklenstwo, to tez przeklenstwo. Lepiej edytuj.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)