Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przyszłośc narodu polskiego.
#31
Na pracujących źle? Dyrektor fabryki to nie instytucja charytatywna i liczy się zysk, więc lepsi pracownicy zostaną.
Reply
#32
Słabej? To ty chyba życia nie znasz,moja mama jest zastępcą kierownika w jednym z centrów handlowych i te stanowisko wiąże się nie dość z dużą odpowiedzialnością to jeszcze ile zarabia? 1500 zł. I teraz założyła z moim ojcem rodzinę wzięli kredyt na mieszkanie,bo kogo stać za 100 tys. czy tam 200 kupić mieszkanie jak jest się młodym małżeństwem?Do póki ojciec jeszcze zarabiał około 3 tys przed cięciami ,które wydawało się,że nie dotyczą nas prostych ludzi dało się jakoś żyć spłacając kredyt ,mając na opłaty,chleba w domu nie brakowało,potem obcieli mu na najniższą krajową 1300 zł,a to ledwo co na opłaty starcza....musiał wyjechać za granice,teraz zarabia bardzo dużo,ale co z tego jak przez dwa lata był może z dwa miesiące w domu, na święta go nie ma ,mojej matce też jest ciężko bo została ze wszystkimi sama? Te czasy są brutalne może jeszcze jesteś młody nie ogarniasz życia nawet jak masz 600 zł i dorabiasz sobie w młodzieńczym wieku i siedzisz na garnuszku u matki to wydaje ci się,że to taki lajt,wyfruniesz z gniazda,zobaczysz jakie życie jest ciężkie.
Reply
#33
W normalnych, nie europejskich krajach może i tak, ale nie u nas. Tutaj ważny jest pracownik, a nie konsument, co jest bez sensu.
Starek:
Umiejętność przepychania łokciami to zaleta, a nie wada. Nie wiem co ma umiejętność walki o coś ze złodziejstwem. Zazwyczaj Ci co kradną na lewo to biedacy nieradzący sobie w życiu i zarabiający te osławione już 1300 złotych.
Układy i układziki istnieją[ i zawsze istniały] w każdym kraju i nie ma w tym nic dziwnego.
Reply
#34
Ty nie do końca rozumiesz czym o co chodziło mi w reformach. Ale to jest temat na kilkudziesięcio stronnicowy esej o działaniu organów państwa takich jak np. zus etc. które potrafią zniszczyć FIRMĘ! przez to że to ONI zgubili jeden papierek mimo że ty masz wszystko udokumentowane, prawnie to jeszcze z ciebie zrobią winnego(mało takich spraw pokazują w TV ? a są jeszcze tacy co z tym nie walczą ) Smile. Słaba posada, weźmy np zawód krawcowej, jest 10 krawcowych w zakładzie z czego 3 są Świetne, szyją za 3 osoby, myślisz że w polskich zakładach takie osoby się nagradza w jakiś sposób ? otóż nie podnosi się akord(o ile wiesz czym jest praca na akrod Big Grin ) bo skore te 3 mogą to reszta też, Teraz te smutne krawcowe co nie wyrabiają zatrudniają się na pół etatu by nie wylecieć z pracy. A Pracodawca zadowolony siedzi i wie że wyzyskuje ludzi jak zwierzęta Smile. Co więcej mimo że nadaje się to do sądu pracy żadna z tych krawcowych się nie odezwie bo się boją o pracę. Wiem, że to ich wina, jednak moim zdaniem pracodawca powinien się wykazać jako człowiek rozumny, i wiedzieć że jeśli wypremiuje się te 3 osoby to inne też będą starały się o premie i również będą szyły szybciej co defacto nie zmniejszy jego obrotów, ani ich nie zwiększy. (chyba że ktoś jest małą pazerną świnką i patrzy tylko więcej zarabiać )

Atup
Przepychanie łokciami to często brak uczciwości i działanie niezgodnie z prawem. Smile

Taka małą anegdota mam wuja którego firma obraca wielkimi pieniędzmi on sam jest dość bogaty(stać go na takie poboczne wydatki miesięczne rzędu 20-30tyś bez problemu), nie ma wykształcenia, jest po zawodówce. Ale zmierzając do sedna, poznał dobrego kolegę, który zapoznał go z dobry kolegą który jak się okazało był bardzo mocno zamieszany w wielką aferę paliwową, owy kolega pare razy "poimprezował" z wujem i nagle mój wuja stał się właścicielem wielkiej firmy ciekawe Wink natomiast sąsiad który jest inżynierem bodaj automatyki, pracuje za 2300 zł przy produkcji filtrów samochodowych(przy 30 latach na jednej posadzie ) Tak bardzo uczciwe Big Grin
Reply
#35
Brick 
Co ty wiesz o wyzysku? Wyzysk pracownika to jest ŚWIETNA OPCJA Pracownik jest od tego żeby go wyzyskiwać, zeby towar był dobry i w szybkim czasie zrobiony.Nie za to płace pracownikowi, żeby się opierniczał, tylko żeby był duży zysk.
Popatrz np. na Chiny. Wyzysk pracownika ogromny, ale wzrost PKB 15 %
Polska- Zerowy wyzysk pracownika, wszystkie związki zawodowe itp. i wzrost PKB 0.5-2%
Reply
#36
Tak tylko przyjemnie by było gdyby nawet ten wyzyskiwany pracownik w POLSCE mógł godnie przeżyć za pieniądze które otrzyma za pracę. POZA TYM W CHINACH PŁACI SIĘ WIĘCEJ NIŻ W POLSCE !! (PRZYNAJMNIEJ W CZĘŚCI CHIN)

Poza tym jeśli wyzysk to dla ciebie świetna opcja to masz coś z głową Big Grin może zamieńmy zaraz wszystkich ludzi w stachanowców niech robią 200% normy bo inaczej nie będą mogli żyć Cool

Poza tym badania wykazują że lepiej prosperują fabryki/korporacje które płacą więcej pracownikowi Smile
Reply
#37
Statystyki są z czapy wzięte. Tak naprawdę i tak mam o WIELE lepiej niż inne państwa. Jesteśmy państwem po PRL-u, po zaborach, mieliśmy tak naprawdę tylko 20 lat na odbudowę. Popatrz na inne państwa, które przeżyły to samo. Są w wiele gorszej sytuacji. Byście tylko narzekali.
Reply
#38
Nigdy nie napisałem, że Chinczyk zarabia mniej od Polaka. Nawet jeśli zarabia mnie w przeliczeniu na jakąś walute np. Polak 500 dolarów, a Chińczyk 400 , to tam na przeżycie miesiąca starcza 200 dolarów, a w Polsce 400, więc Chińczyk jest 100 dolarów do przodu.
A teraz pierwsza część twojego postu. Są zakłady jakieś A i B. Pracownik z firmy A jest wyzyskiwany, towaru jest więcej, towar tanieje. Pracownik z firmy B jest wyzyskiwany, towaru jest więcej, towar tanieje. Pracownik z firmy A staje się po pracy konsumentem i kupuje coś z firmy B, firma B zarabia . Pracownik z firmy B staje się po pracy konsumentem i kupuje coś z firmy A, firma A zarabia. W obu firmach jest większy przychódz, więc jest z czego dać pracownikowi podwyżke. Cała gospodarka idzie do przodu. Tego czego nie udaje się sprzedać w kraju można sprzedać za granicą i zarobić jeszcze więcej. W ten sposób wzrost Prodktu Krajowego Brutto skacze do poziomu 20 %, a Kowalski zamiast 1300, nawet z złej firmie zarabia 1800, a Nowak z dobrej firmy 2300.
Reply
#39
Heart 
Chińczyk zarabia ok. dolar lub dwa.
Reply
#40
Heart 
Chyba wzięty z ulicy pracownik pola ryżowego, który nic nie ma innego do roboty, bo nei ma kwalifikajci. Poza tym to był tylko przykład ._.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)