Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przyszłośc narodu polskiego.
I to jest właśnie taki codzienny, zwyczajny patriotyzm, podzielam taki pogląd. Gdzie indziej czułbym się po prostu źle. A tak z ciekawości, jaki masz stosunek do wolności osobistej/ogólne poglądy na temat wartości w życiu społecznym? Konserwatyzm, czy bardziej liberalizm?

jbl:
Narodowcy się nad sobą użalają? Pierwsze słyszę. Tongue Akurat jestem jako tako zorientowany co się dzieje w kręgach narodowych i w tej chwili tworzy się właśnie ten Ruch Narodowy który możliwe że przybierze postać partii.
Reply
Ciekawość to pierwszy stopień do piekła. Smile O jaką wolność osobistą ci chodzi? Tzn przez co ograniczaną?
Reply
Tak, użalają się (nie wszyscy). Obwiniają innych o swoje porażki a sami nie potrafią się zjednoczyć. Popatrzmy na np. Ruch Palikota, ich partia zebrała się wokół jednego przywódcy - Palikota. Co by nie powiedzieć o Palikocie to ma charyzmę. Smile A w kręgach narodowych? Jest mnóstwo małych partyjek, tzw. "kanapowych", jeśli narodowi egoiści będą tak postępować, to nigdy nie dojdziemy do władzy. Warto dodać też że u narodowców jest dużo kretów, np. Jeznach albo Kowalski, jeśli mamy pracować bez zaburzeń to trzeba lustrować każdego wyżej postawionego członka. W lewicy infiltrują KAŻDEGO, i to daje efekty. Smile
Reply
Prawo do posiadania broni chociażby, wolność moralną (związki homoseksualne itd...), prawo do wyrażania swoich poglądów itd. Krótko mówiąc, wolność dla wszystkich czy społecznie jakieś zasady i wartości?

jbl:
Powszechne donosicielstwo i inwigilacja nie jest środkiem na państwo ani partię. Wszystko opiera się na zaufaniu.
Reply
Question 
Wyobrażasz sobie Polskę, w której każdy ma prawo do posiadania broni? Byłaby sytuacja jak w XVII wiecznej Francji.. Zdecydowanie jestem temu przeciwna. Co do związków homoseksualnych - jak najbardziej za. Bo to jest uwarunkowane genetycznie i takie osoby nie mają na to wpływu, a panstwo skutecznie utrudnia im droge do szcześcia. Aborcja - za. Eutanazja - za. Prawo do wyrażania własnych poglądów powinien mieć każdy. Ale czasem wyrażanie ich mieszane jest z narzucaniem. Więc to kłopotliwa kwestia. Najbardziej mnie boli "rozbudowany" system papierków i formalności, ktore takze bardzo nas ograniczają..


Jak to powiedział Alexis de Tocqueville "Wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka."
Reply
Prawo do posiadania broni - takie prawo mamy tylko musimy to jakoś uzasadnić po co nam ona w mojej opinie to prawo jest idealne...
Wolność Moralna - Popieram homoseksualizm ale niech to zostanie w domu, jakoś ja nie krzyczę na środku ulicy że jestem hetero, z dziewczyna też się jakoś nie obściskuje w środku miasta, no rozumiem chodzimy czasem za rękę(ojj jak w przedszkolu), itp, ale jak idzie mi taki homo ubrany jak... właśnie jak chcą być szanowani to niech tą swoją odmienność zostawią dla wąskiego grona, czyli niech wyglądają jak zwykły obywatel. Podsumowując, szanuje to że ktoś jest homo, nie szanuję gdy się tym "zbytnio chwali"
Co do Ruchu Palikota - sam jestem zwolennikiem, nie tylko ze względu na jedyną sensowną partię która ma jakieś rozsądne zmiany co do MJ, i dodaje że jak ktoś ma robić sobie ze mnie jaja, to niech robi to ktoś komu to wychodzi, aczkolwiek dla mnie Ruch Palikota i Platforma to jedno zło, i popieram OBIE te partię
Atup
Formalności tak to nas zabija szczególnie przedsiębiorców, zaś PIT na który tak każdy narzeka jest banalny.
Reply
Broń tak, homo tak, aborcja i eutanazje tak, wolność słowa tak. Dodałbym do tego karę śmierci za seryjne morderstwa i morderstwa ze szczególnym okrucieństwem. Prawo do broni powinno być, ale od jakiegoś wieku i z pewnymi oświadczeniami np. po odsiadce w więzieniu za napaść itp. nie powinno być zezwolenia.
Reply
Kara śmierci - nigdy, zobacz sobie ile jest osób niesłusznie skazywanych, a śmierci nie cofniesz...
Reply
Potrząsasz sakiewką i masz zezwolenie na wszystko.
Reply
No to tylko w wyjątkach gdy osoba skazana jest na pewno winna(gdy liczba dowodów jest przytłaczająca, eg. gdy została przyłapana w akcji)

Poza tym czemu w tym temacie rozmowa cały czas odbywa się na temat tego jak 'okropne' są partie polityczne i jak 'psują' nam państwo, zamiast na temat tego, jak to robimy pod siebie, bo kradniemy, robimy na czarno i nie płacimy podatków?
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)