Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opętanie,egzorcyzmy, kościół.
Witam, miałem pomysł, żeby porozmawiać o opętaniu i o tych całych złych duchach, które ponoć nawiedziły m.i.n. Emily Rose, jest to temat trudny i poruszany w szkołach\kościele.

Moim zdaniem takowe opętanie nie istnieje, a kościół stworzył to by łatwiej manipulować ludźmi, tj. wiadomo gdy człowiek się boi łatwiej ulega. A najprostszy jest przykład Emily Rose, dziewczyna była ponoć chora psychicznie, brała jakieś leki, miała padaczkę.

Co ogólnie myślicie o idei kościoła? Moim zdaniem ogólnie rzecz biorąc idea kościoła nie jest zła, lecz źle wykorzystywana przez księży w większości przypadkach, a wy co o tym myślicie?

/Temat do dyskusji.
Reply
Moja ciocia tak jakby była opętana, jakieś tam głosy słyszała.
Nie wiem, może to sobie wymyśliła? Nikt tego nie wie, pojechała do egzorcysty i niby jej przeszło.
Nie chodziła do spowiedzi przez 20 lat, do kościoła tak samo.

Nie wiem co o tym myśleć. Wink
Reply
Video 
Ja wczoraj oglądałem "Egzorcystę".
Najlepsza komedia jaką oglądałem, przy "Weekendzie" Pazury się tak nie uśmiałem. Dodgy
Reply
A może to schizofrenia? Nie jestem psychologiem, ale wydaje mi się, że to całkiem prawdopodobne. A jeśli jej przeszło po spotkaniu z egzorcystą... nie wiem. Może to kwestia wiary? Efekt placebo. Wierzyła, że jej przejdzie, to jej przeszło i nie ma w tym nic nadprzyrodzonego.
Reply
Opętania istnieją .

http://www.youtube.com/watch?v=J6M5l8adENY
Oglądajcie od 2:46
Reply
co ma opętanie do kościoła?
Reply
to nie komedia lecz horror i jak dla mnie to jest jeden z lepszych filmów, chyba że oglądałeś go za dnia to pozdroSmile
Reply
Na kazaniach, lub ogółem w kościele rozmawia się o tym, czytaj uważnie... ;x
Reply
Piszę, piszę i się wyłączyła przeglądarka po 8 linijka... Pff. Skrócę to.
Nie chcesz, nie wierz. Chcesz nas uświadomić, że Kościół nas wykorzystuje? Fajnie. Zauważ, jak wykorzystuje nas państwo to wtedy się dopiero złapiesz za głowę. Jestem praktykujących katolikiem i wierzę w opętanie. Czy ty w to wierzysz to mi to zwisa. Możesz mówić, że to schizofrenia, że to da się wyjaśnić naukowo. Proszę cię bardzo. Nie wiem tylko, dlaczego ateiści, którzy są ponoć tak otwarci na dowody nie chcą uwierzyć w opętania czy cuda (nie mam nic do ateistów. Tylko na potrzeby tematu). Proboszcz, kiedyś powiedział piękne zdanie na kazaniu, które mi zapadło w pamięci.
"Drzewo uschnięte od korzenia nie wyda owoców" Jeśli nigdy się nie próbowałeś otworzyć na Boga to ciężko w niego uwierzyć, prawda? Mówisz, że księża wykorzystują Kościół? A mogę tak z ciekawości zapytać ilu znasz księży z bliska? Tak tylko pytam, bo skoro ich oceniasz to zapewne masz dobre stosunki na plebanii.
Elsrevar:
To że dziewczynka zaczyna mówić językami z którymi nie miała prawa się zetknąć oraz potężnym głosem silnego mężczyzny da się wytłumaczyć? Ale nie, bo to nie było świadków i dajcie mi dowód i bla bla bla, ale tak w ogóle to można wytłumacz i ten tego, bo to schizofrenia. Dobra. Tak sobie tłumacz. Btw. Jak to mógł być efekt placebo? Skoro nie chodziło do kościoła to zapewne nie wierzyła w Boga ani opętanie, więc nie mogła zostać wyleczona z opętania, skoro w nie nie wierzyła... Taki logiczny mózgołamacz.
---
Reply
Wręcz przeciwnie, leciał koło 1:00, na jakimś dziwnym kanale: TCM.
Szczerze mówiąc, takie horrory na mnie nie działają, co że krzyki, śmieszne mordy, itd.
Jedyne co na mnie zrobiło wrażenie to jak tej dziewczynce wbili w szpitalu tą strzykawkę i tam coś robili. Nienawidzę widoku wbijanej strzykawki, wtedy mi się niedobrze robi.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)