Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 1 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wojna w Syrii
#21
Ja dyskusję z Tb już dawno zakończyłem. Po prostu ignoruję Twoje posty. Najlepiej będzie jeśli zrobisz tak samo.
Reply
#22
Heart 
Kurczę, dlaczego ludzie są takimi idiotami zapatrzonymi tylko na siebie? Gdyby u nas takie coś się stało to też byśmy skamlali o pomoc... Powinniśmy mniej-więcej wiedzieć przez co oni przechodzą. Przecież nikt nie musi pomagać w ataku na wojska dyktatora, ale jak patrze na te dzieci, to się serce kraja.
Jestem chrześcijaninem - Bóg kazał nam miłować drugiego człowieka, ale jak widzę te obrazy, to miał możliwość, to pojechałbym i wsparłbym ruch oporu a wszystkich od Baszar al-Assada zabiłbym jak psy, jego włącznie.
Reply
#23
Bóg nie kazał zabijac ale tym ludziom do rozumu się inaczej nie przemówi.
Reply
#24
Nie znasz zamiarów naszego rządu, przynajmniej nie jesteś w stanie stwierdzić, że jesteś tego pewny. Przeczytałeś swoje posty? Patriotyzm, powiadasz? Miłość do ojczyzny? A zdajesz sobie sprawę, że w ówczesnych czasach ponad 75% osób uważających się za patriotę, uważa, że jest nim, bo kupuje produkty Ojczyzny? Tak to działa. W obecnym świecie patriotyzm jest "zagrożonym gatunkiem". Wiele ludzi uważa się za patriotów, ale przeczuwam, że w sytuacji zagrożenia kraju na priorytet postanowiliby walczyć o SWOJE szczęście, nie kraju. I myślę, że nawet słowa "walczyć" nie użyłem rozważnie. Oni by po prostu uciekali. Instynkt przetrwania u ludzi w tych czasach jest silniejszy, niż troska o kraj. Ale zbytnio oddalam się od tematu. Powróciwszy do Polskiej sprawy w Iraku - Masz pewność, że tak jest? Możesz mi podać jakiś kontrargument, jeśli stwierdzę, że Polacy pomagają w Iraku, by polepszyć sobie sytuację na arenie międzynarodowej? Jeśli tak, chętnie posłucham Twojego zdania. Jeśli ludzie by coś takiego zauważyli, nic by nie zrobili. Bo jednostka w tych czasach NIE MA znaczenia. Nie oskarżyłbyś rząd o tego rodzaju zbrodnię, nie mając RZECZOWYCH argumentów. A samo to, że masz takie przeświadczenie, to BARDZO mało. Mówisz tutaj wiele o żołnierzach - Żołnierze nie mają dużo do powiedzenia.[Tu nie jestem pewny, nie orientuje się w sprawach militarnych na tyle, by być pewny, co w danej sytuacji można zrobić ->] Jeśli rząd tak zdecyduje, nie mają wielkiego wyboru. To rząd, można rzecz, pociąga za sznurki. Jeśli rząd robiłby źle, żołnierze musieliby zrobić, co pch przełożeni mówią, a Ci z kolei otrzymywaliby rozkazy od prezydenta, bo prezydent jest zwierzchnikiem armii. Cóż, myślę, że odmówienie rozkazu to w armii coś, na co niechętnie się patrzy. "Może rząd nie jest boski ale żołnierze z pewnością TAK" - Brednie, po prostu brednie. Jak już Sidorak stwierdził, nie ma ludzi Boskich. Bo nikt nie jest bez winy w swoim życiu, nikt nie jest doskonały. Co do sprawy żołnierzy i ich zachowania wobec martwych ludzi - To jest po części wina dowódców. Ba, powiedziałbym, że duża. Owszem, dorosły człowiek swoje winy przyjmuje bezpośrednio na siebie. Ale co za NIEKOMPETENTNY dowódca nie zwraca uwagi na tak bezczelne zachowanie swojego oddziału?
Reply
#25
Chłopie ty raczej nie znasz polityki USA :3 Oni potrafią sami dać broń do ręki a potem najechać :3 dowiedz z czego się utrzymuje głównie gospodarak tego kraju Tongue bo powiem ci z Wojen Dodgy Najeżdżają jakiś kraj w celu jakiejś np misji pokojowej i potem biorą od nich wszystkie surowce itd :3 Nawet do końca nie wiadomo czy rząd USA nie wysadził World Trade Center bo im to niesamowicie na rękę :3 (Ps: A tak poza tym myślisz ze czemu Osame tak długo nie zabili Tongue? bo był im potrzebny )
Reply
#26
Lightbulb 
Wojna to jeden wielki biznes. To wiadomo od zawsze.
Reply
#27
Dobrze gadasz, tam gdzie jest hajs tam jest i USA. Zarabiają na biedzie innych, bo tak to trzeba opisać. Gdyby w Syrii były ogromne złoża ropy, bądź innego równie pożądnanego surowca Pan Baszad musiałby pogodzić się z porażką i albo wąchać kwiatki od spodu albo siedzieć w więzieniu.
Reply
#28
Chrześcijaństwo religią miłości i pokoju. Poczytaj Biblię i wróć "katoliku". Dodgy

Co do dzieci walczących w imię rewolucji... Jest pełno zdjęć małych dzieci z pancerfaustami i swastykami na ramionach, które ginęły za Hitlera. Powiedz, że one są take słodkie, więc walczyły w słusznej sprawie. Smile

Ktoś pisał, że naszym żołnierzom rozkazują jechać do Iraku. A to taka "prawda". Naprawdę na wojnę jadą tylko ochotnicy. To nie konflikt na naszym terenie, że biorą prawie wszystkich do wojska.

Jakie bezczelne zachowanie. Dewastacja kawałka mięsa(przecież po śmierci człowiek to tylko mięso Smile) to dla ciebie bezczelne zachowanie. Ciekawe co byś zrobił gdybyś dorwał taliba, który przed chwilą z RPG zabił połowę twojego oddziału, którego kawałki masz na całym ciele? ._.
Reply
#29
http://www.youtube.com/watch?v=9dobEZp0HWQ
Reply
#30
Co za chory świat, nie mam siły nic na pisać...
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)