Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ewangelia wg św. ziomka Janka ?
Siemka .
Chciałem wam przedstawić ewangelie wg sw. ziomka Janka ?

Słyszeliście kiedyś o tym ?
Co o tym myślicie ?

Wg mnie jest to idiotyczne a za razem śmieszne Big Grin Gdybym był Chrześcijaninem mnie by to chyba uraziło .

Ciekawi mnie co poczujecie jak to przeczytacie Big Grin Przynajmniej fragment Big Grin

A oto on :

Quote:

A kiedy Master dostał cynk, że faryzeusze skapnęli się, że ma coraz więcej uczniów i chrzci więcej niż Jan chociaż w sumie to nie Jezus zanurzał w wodzie, tylko jego ekipa, 3. wyszedł z Judei i wrócił do Galilei.
Musiał przebić się przez Samarię. Kiedy dotarł do samarytańskiej wioski (Sychar) blisko działki, którą Jakub odpalił swojemu synowi Józkowi, była tam studnia Jakuba, więc Jezus zmachany podróżą, glebnął se przy niej. To było koło południa.
A tu wbija się samarytańska laska, żeby nabrać wody. Jezus zagaił do niej: Dasz mi się napić? 8. Bo jego ekipa poszła do miasta, żeby kupić żarcie. Wtedy ta panna powiedziała mu: Pogięło cię? Jesteś Żydem i prosisz mnie, Samarytankę, o wodę? (bo Żydzi nie zadają się z Samarytanami). Jezus na to: Gdybyś wiedziała, co Bóg chce ci dać i znała gościa, który cię prosi o wodę, to ty byś go prosiła, żeby ci dał żywej wody.
Reply
Według mnie jest to całkiem zabawne. Nawet mi się podoba.

(2012-12-01, 21:00:29)Matteush Wrote: Siemka .
Chciałem wam przedstawić ewangelie wg sw. ziomka Janka ?

Słyszeliście kiedyś o tym ?
Co o tym myślicie ?

Wg mnie jest to idiotyczne a za razem śmieszne Big Grin Gdybym był Chrześcijaninem mnie by to chyba uraziło .

Ciekawi mnie co poczujecie jak to przeczytacie Big Grin Przynajmniej fragment Big Grin

A oto on :

Quote:

A kiedy Master dostał cynk, że faryzeusze skapnęli się, że ma coraz więcej uczniów i chrzci więcej niż Jan chociaż w sumie to nie Jezus zanurzał w wodzie, tylko jego ekipa, 3. wyszedł z Judei i wrócił do Galilei.
Musiał przebić się przez Samarię. Kiedy dotarł do samarytańskiej wioski (Sychar) blisko działki, którą Jakub odpalił swojemu synowi Józkowi, była tam studnia Jakuba, więc Jezus zmachany podróżą, glebnął se przy niej. To było koło południa.
A tu wbija się samarytańska laska, żeby nabrać wody. Jezus zagaił do niej: Dasz mi się napić? 8. Bo jego ekipa poszła do miasta, żeby kupić żarcie. Wtedy ta panna powiedziała mu: Pogięło cię? Jesteś Żydem i prosisz mnie, Samarytankę, o wodę? (bo Żydzi nie zadają się z Samarytanami). Jezus na to: Gdybyś wiedziała, co Bóg chce ci dać i znała gościa, który cię prosi o wodę, to ty byś go prosiła, żeby ci dał żywej wody.

A dlaczego by Cię to miało urazić? Co w tym jest takiego urażającego? Czy jest tam napisane, że bóg jest zły, kiepski, czy coś w ten deseń? To, że jest tam to opowiedziane w "bardziej współczesny" języku wcale nie oznacza, że to KOGOKOLWIEK obraża. Trochę dystansu.

Przecież (chyba)żaden fan Gwiezdnych Wojen nie obraził się na kogoś, kto przeinaczył jego "najukochańsze dzieło", right?
Reply
Przypowieść o Samarytance Big Grin W orginale wygląda to gorzej, ta wersja mi się podoba

AtUP mój człowiek
Reply
Sam jestem ateistą więc mi to wisi co tam pisze,lecz znam osoby które za takie zmienianie,w pewnym stopniu nabijanie sie z ich biblii są gotowi może nie zabic,ale okaleczyć..
Reply
Jestem Katolikiem i to jest idiotyczne.
Reply
Co jest w tym idiotycznego? Chętnie przeczytam
Reply
(2012-12-01, 21:18:22)Hawai Wrote: Jestem Katolikiem i to jest idiotyczne.

Bez przesady Smile
Są gorsze rzeczy, które NAPRAWDE obrażają naszą religie.
Reply
Mam to w książce do polskiego. O.o
Reply
Question 
Pan Ciastek:

To jest chamstwo przerabianie Pisma oraz nazywanie się "św. ziomek Janek".
Reply
Zaraz tam chamstwo. Może jesteś ZBYTNIO wyczulony na tym punkcie. Przyjmij to z dystansem.

Ja na przykład nie obrażam się, jak ktoś przerobi"Gwiezdne Wojny", czy "Zemste". Że tak to ujmę- 'No Problemo'
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)