Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akcja obronimy katolicyzm
#31
Proszę bardzo. Ogólnie poruszanie się po Jerozolimie jest swobodne, za wyjątkiem ściany płaczu i placu świątynnego. Głównie widziałem go na planach Jerozolimy. Nie będę tu uogólniał, pisał jacy są żydzi a jacy muzułmanie, ciężko rozstrzygnąć konflikt Palestyńsko-Izraelski i opowiedzieć się jednoznacznie po którejś ze stron. Wiem tylko że do świętych miejsc Judaizmu, np. Ściana Płaczu czy grób Dawida (symboliczny), wejdziesz bez problemu, z tym tylko, że musisz mieć zakrytą głowę (odwrotnie jak w kulturze europejskiej, gdzie wchodząc do Kościoła ściągamy nakrycie głowy, po prostu inna tradycja okazywania szacunku), z kolei do meczetu, nie wejdziesz w ogóle a przy miejscach opanowanych przez wyznawców Allaha nie możesz manifestować swojej wiary. Na placu przy pozostałościach świątyni stały nawet pojemniki, z których mogłeś wziąć jarmułkę, by zbliżyć się do ściany płaczu, a Żydzi modlący się tam, zdają się nie zwrać uwagi na nas - pielgrzymujących chrześcijan. Chociaż, żeby poprzeć moją tezę że nie da się kogoś jednoznacznie ocenić, powiem jeszcze taką historyjkę. Jedyna kradzież, która przydarzyła się na pielgrzymce, została dokonana przez Żyda (nie ortodoksa), a nie przez muzułmanina.
Reply
#32
Ja wierzę w boga , ale nie wierze w Kościół Dodgy
Reply
#33
Wytłumacz mi jak można wierzyć w kościół
Reply
#34
Chodzi o to, że wierzy że Bóg istnieje ale nie wierzy w to, że jak bedzie rzucał po 20 zeta na tace i chodził codziennie do kościoła to mu to coś da.Chyba przynajmniej ja tak mam
Reply
#35
Dlatego ja nie chodzę do kościoła, jednak z nie chodzeniem do kościoła przekonują mnie pedofile księża niż to.

Ed; Co do minusa, nigdy nie czytałem tego. Wink

Ed2; Nie musicie równać, mi to leci jaką mam cyferkę pod postacią, wyraziłem swoje zdanie, komuś się nie spodobało i snuje teorie, o których mało co wie - jego sprawa.
Reply
#36
Ty byś się do wszystkiego przyłączył. Masz 10 lat, zakładasz konto w Gra wbrew regulaminowi. Zakładasz bezsensowne tematy, odmawiasz oglądania pornusów z kolegami (temat o bohaterskich czynach). Jedno pytanie. Co z Ciebie za chłopak? Jesteś wychowany tak jak wychowywani są Jechowi etc. Gdybyś nie zauważył kraj jest świecki, a nie katolicki. Cofnijmy się kilka wieków wstecz. Jak chrześcijanie zdobywali współwyznawców? No jak, na siłę! Mordowano ludzi, którzy nie chcieli wziąć chrztu, a ta akcja "Obrońmy katolicyzm" jest właśnie takim cofnięciem w czasie!
Reply
#37
Jeśli link który dałeś o Izrealu Cię dziwi to zapraszam to genezy konfliktu jak i do tego która strona zabiła więcej cywili.
Reply
#38
Ekstremizm, to ekstremizm, tu nawet się dziwić czas przestać.
Reply
#39
Czy niektórzy z was muszą być tak nieogarnięci i wyzywać księży od pedofili? Owszem! Zdarzają się takie przypadki, nie każdy jest święty... Nie jestem pseudo-Katolikiem który bywa codziennie w kościele. Bez przesady. Ale stereotypowe myślenie jest szczytem chamstwa!

Czemu nasz Kościół chcą najbardziej zniszczyć?(najbardziej nam ubliżają)
Myślę że za błędy z przeszłości-Chrystianizację z przeszłości, która nie odbywała się tylko i wyłącznie mówieniem o naszej wierze.Ludzie byli zabijani. Paleni na Stosie. Również za Inkwizycję, za to że kiedyś w kościele panował nepotyzm,kościół posiadał majątki, rządził państwem.

Dzisiaj tego nie ma, ale i tak stereotyp: ksiądz-pedofil,Biskup-łapówkarz. Nadal kościół popełnia błędy. Ale ile można wypominać!?
Reply
#40
Psychole....

Przez takie coś ludzie mają negatywne zdanie o katolikach, chociaż oni są mało temu winni :x
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)