Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akcja obronimy katolicyzm
#21
Tak, tylko już nie chodzi mi oto, że chcą wrócić do łodzi, gwiazda dawida na naszym biało czerwonym tle.
Dla mnie przesada.

Killeras:

Kościół w średniowieczu trzepał kasę na chłopach.
Ale .. nie rozumiem tych krucjat. Mordować tysiące ludzi dla religii? Co, że w koranie napisane jest o mordowaniu chrześcijan? W nauczaniu kościoła jest o tolerancji, a w przykazaniach o tym, żeby nie zabijać.

A jak kolumb odkrył Amerykę?
To też Kościół trzepał kasę po chrystianizacji.

Timer

A ja ani w to, ani to.
Nie wierze w boga, który podobno siedzi na górze i się na nas patrzy.
Ani w kościoł, który robi co mu się żywnie podoba, a ludziom zasady dyktuje.
A co najgorsze, zaczyna mieszać się do polityki.
Reply
#22
Jeśli kościół nie mieszałby się do polityki i nie byłoby partii katolickich, to wyobraż sobie co mogłoby się stać z kościołem, gdyby do władzy doszła jakaś ultralewica.
Reply
#23
Podatki kiedyś: 10% KK, 10% dla pana. Podatki teraz: 30% dla naszej kochanej ojczyzny, a potem przy każdym zakupie kolejny podatek. Smile

W Koranie nigdzie, nie ma o zabijaniu pogan. ._.

Atgóra. A partie ultra lewicowe powstają dlatego, że kościół się miesza do polityki. Bez żadnego przygotowania rzucają idiotyczne projekty, a potem się dziwią, że nikt nie lubi katolików. ._.
Reply
#24
Nam katechetka coś gadała, że muzułmanie żywią do nas nienawiść, bo tak jest w koranie, ale katolicy tego nie robią, bo są tolerancyjni.
Być może, źle usłyszałem.
Reply
#25
,,W koranie nigdzie, nie ma o zabijaniu pogan"
Jest. I to tyle w temacie.

Q Dance:
Muzułmanie do wszystkich innowierców żywią nienawiść. No nie wolno generalizować. Wyznawca islamu też może mieć odruchy ludzkie. Jednak znawcy tematu podają że islam, o czym czasem wyznawcy nie mają nawet pojęcia, to też ustrój polityczny, gospodarczy, społeczny, pojęcie dżihadu obowiązuje.
,,A jak kolumb odkrył Amerykę?
To też Kościół trzepał kasę po chrystianizacji."
Po prostu krew się we mnie gotuję jak ktoś nieobeznany w temacie używa takich ogólnych sformułowań.
Jak Kościół trzepał kasę po chrystianizacji, uświadom mnie.
Nie myl konkwistadorów z misjonarzami Big Grin

Timer:
Wytłumacz mi jaki jest sens w Twoim zdaniu, że wierzysz w Boga a nie w Kościół. My, katolicy też wierzymy w Boga, kościół jest wspólnotą osób w Niego wierzących. To, że ma hierarchię, system finansowania etc. jest Ci solą w oku ? Przecież wspólnota licząca ponad miliard wiernych nie mogłaby funkcjonować bez administracji.

Niektóre z waszych docinek są jak żywcem wyjęte z lewackich think-thanków. Caritas i inne instytucje przykościelne zrobiły więcej pożytku niż cały ten nasz ,,socjalny" organizm państwowy.
Wielu ludzi związanych z Kościołem poświęca się dla innych, bezinteresownie. Większość z was nie bierze tego pod uwagę że nie jesteście gotowi do takich poświęceń jak osoby, które krytykujecie.
Że też nie byłbym gotowy do bezgranicznej służby ? Ważne żeby mieć szacunek do takich ludzi a nie jeszcze im pluć że dostają kasę, którą wcześniej księża ,,wymusili" chodząc z tacą na mszy.
Reply
#26
To Talibowie i fundamentaliści są źli. Natomiast zwykły muzułmanin np. z Turcji, na pewno będzie inny niż Talib z bazuką , AK-47 i sztyletem, który nawet nie zna koran i źle ją interpretuje.
Jak wiecie Żydzi mają wojnę z Islamem. Znacie pojęcie Żyd rządzi światem?
To jest prawdziwe, szanujący się wyznawca Islamu nie nazwie ich Muzułmanami.Talibowie to gierka Amerykan. Gdzie samych bogatych ludzi i na ważnych stanowiskach, to żyd, czarny albo biały. Ciekawe czemu Talibowie zabijają Katolików czy Chrześcijan? Bo mają wszystko narzucone ze strony Żydowskich Amerykan ...

OFICJALNIE JESTEM KATOLIKIEM.NIE OBRAŻAM INNEJ WIARY.JESTEM TOLERANCYJNY.TO WYŻEJ TO MOJE ZDANIE.

Qdance
Kościół i jego przedstawiciele różne rzeczy wygadują o innowiercach, że chcą nas zabić, że to żyd chce nasz kościół zniszczyć. W latach 40-tych XX w. dzisiejszy Izrael był w 99% opanowany przez Palestyńczyków. Na przestrzeni 10 lat, Palestyńczyków wyrzucono do tzw. Strefy Gazy. Dzisiaj żydzi się na nich wyżywają i bombardują. Ci ludzie żyją bez prądu, bez wody, bez warunków socjalnych, prawa do leczenia... Tak samo w stanach Islam jest tak jakby w podziemiu ... Ukrywa się, żyd się pokazuje publicznie nie przyznając się do bycia żydem. No żyda nikt nie lubi niestety. Mój ksiądz nie porusza tematów innej wiary nie wiem czemu.

Nie zapominajcie że Jezus Chrystus u Muzułman to jeden z najważniejszych proroków! A Żydzi go potępili mówiąc że jest kłamcą. Żydzi zabili Mahometa. Żydzi chcą zniszczyć złotą kopułe w Jerozolimie, gdzie mają niby Arkę przymierza ... Długo się ie będę już rozpisywał.
Reply
#27
To raczej niekatolickie, a nie ateistyczne Cool. Na to wyglądają.
Reply
#28
Twój pogląd jest kontrowersyjny. Słyszałem o pozycji Żydów w amerykańskim społeczeństwie, globalnej finansjerze etc. Oczywiście to prawda, aczkolwiek nie wiem do końca jak jest z ich intencjami.
Wiem z kolei, że dopóki istnieje państwo Izrael, my - katolicy możemy spokojnie pielgrzymować do Ziemi Świętej. Kto wie co by się stało gdyby Palestyńczycy zajęli cały region.
Zwykły muzułmanin oczywiście ma ludzkie odruchy, raczej niechętnie będzie zabijał innych ludzi, co nie zmienia faktu że taki światopogląd jest mu wpajany przez religię.
Odniosę się do Twojej wypowiedzi o Izraelu. Żydzi, jak wiesz, nie mieli własnego państwa, mimo że pochodzili właśnie z tego kraju, chociaż ci ortodoksyjni nie uznają w ogóle państwowości, a ortodoksi są teraz w mniejszości. Byłem w Palestynie i to co mówisz o braku wody, prądu etc. nie jest prawdą. Ludzie tam żyją normalnie, oczywiście za wyjątkiem swobody poruszania się po kraju, są zamknięci w swoich enklawach. Jadąc przez Izrael kilkakrotnie mijaliśmy tzw. checkpointy. Gdyby nie pielgrzymki ludzie być może by biedowali ale idąc przez np. Jerycho czy Betlejem widzisz Palestyńczyków poubieranych na modłę europejską, ze smartfonami, wożących się samochodami, czasami zresztą bardzo niezłymi.
Pod tą złotą kopułę, jak to nazwałeś, Żydzi nawet nie mają wstępu. Stoi ona na placu świątynnym, który jest strzeżony że wszystkich stron naokoło żołnierzami. Wchodzi się na niego przez taki jakby tunel, uprzednio stojąc w wielkiej kolejce czekając na kontrolę bagażu i wylegitymowanie. Wejść tam mogą jedynie muzułmanie (ich wyłączny teren) i obywatele zagraniczni na własną odpowiedzialność. Nie można tam wnieść ani broni ani symboli religijnych. Raz była taka sytuacja że wtargnął tam Żyd i zaczął się modlić, co skończyło się rozruchami, teraz miejsce jest tak chronione, że nikt i nic nie ma prawa się przedrzeć. W tym miejscu znajduje się róg świątyni, z którego diabeł kusił Jezusa, by ten skoczył.
Ogólnie stare Jeruzalem jest podzielone Na Christian Quarter, Ormian Quarter, Jewish Quarter i Muslim Quarter.
Reply
#29
Uprzednio gdzieś tylko słyszałem na temat Palestyńczyków mieszkających bez prądu,wody itp. Nie byłem tam nigdy i nie wiem czy będę.
Wychodzi z naszej rozmowy wniosek że to tylko Talibowie oraz "pseudo" fundamentaliści, są gorszymi. Również po tym jak napisałem jak żyją tam Palestyńczycy, doszukałem się rozruchów na tle pokojowym i równości, czyli chodzi mi o zwykły nadzwyczajny manifest pokojowy.Żydów często widuję, ponieważ mają swoje miejsce kultu w mojej okolicy.Oficjalnie są bardzo wybredni i chamscy(nie obrażając ich nacji). Chodzą całą szerokością chodnika,nie usuwają się z drogi gdy jedzie samochód.
Naszych pielgrzymek się nie pilnuje jak ich. Na ich jeden autokar stoi gość z "Mossadu" i Polska policja.

Czy Żydzi są źli?
Myślę że nie ma złych religii i państw tylko są złe jednostki. Ale niektórzy żydzi są bardzo niemili wobec innych i nietolerancyjni, wpuszczają kogo chcą do swojego państwa, niektórzy wjadą , niektórzy nie. Jak oni przyjadą do nas i będą "delikatnie źle potraktowani to odrazu afera na całą Polskę. Ale na pewno są dobrzy Żydzi którzy kochają świat wiedzą co to miłość do bliźniego.


Chciałbym aby w tym temacie udzielało się więcej osób. Żeby było z kim podyskutować.

A tobie Chavanin, dziękuję za informację co do podzielenia Jerusalem Smile
Reply
#30
Ta akcja jest bardzo słuszna. Sam się do niej bym chętnie przyłączył.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)