Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Religia, wyzniania, sekty
Kościół katolicki zawsze spoko.


"Ostatnio ratowałem syna kolegi w nocy i mówię bo on nie ma ten Szymek czasem bakuganów?
- Tak, ma wszystkie!
-To jest wszystko szatana, Szymek spalimy wszystkie te karty pójdziesz do spowiedzi i wszystko się skończy"


At- Idiotyczny minus... osoba dająca plusa wiedziała za co, ty nie musisz.
Reply
Ja nie wierzę, nad czym muszę znaleźć czas, żeby się zastanowić. Nawet gdybym uwierzył w Boga, to na pewno nie przyłączyłbym się do kościoła katolickiego, który jak na przestrzeni wieków tak i dziś jest organizacją polityczną, która wyjątkowo mi się nie podoba. Głównie ze względu na zasady, których w niej się nie przestrzegało i nie przestrzega.


PS Haha! Jestem szatanem, bo przecież wszyscy wiecie, że siedzę w internecie!
Reply
Zabronisz mi dać plusa? Dałem, bo mnie rozśmieszył i czo? ._.
Reply
Jest w Polsce odłam KKK? Tak z ciekawości pytam...

Nie wierzę w boga, przepraszam...
Reply
Ja tobie nic nie zabroniłem. Po co się tak ciskasz? W rozdawaniu repy jest samowolka, a ja akurat tamten post nie uważałem za taki, który ma jakiś większy sens, bądź jest śmieszny. Dlatego też wyzerowałem.
Activuś
Do ciebie to samo, nie płacz.


Spamuję? Czyli napisanie posta, po kilku innych, to spam? Zawsze myślałem, że tak jest przejrzyściej, jak posty są jeden za drugim. Widać, co kto kiedy napisał. Nie to co napisać 1 post w temacie i edytować go pierdyliard razy.
Reply
A, maleńki kawałeczek informacji z biblii, ot bo mi się przypomniało, a ten temat właśnie odświeżono, to pomyślałem, że się podzielę:
"Ja, Jezus, posłałem mojego anioła, by wam zaświadczyć o tym, co dotyczy Kościołów. Jam jest Odrośl i Potomstwo Dawida, Gwiazda świecąca, poranna (Ap 22:16)"
W tym cytacie Jezus nazywa się gwiazdą zaranną. W dodatku jest to symbol jego misji zbawczej.
Co bardzo ciekawe, jest to tytuł przypisywany głównie Lucyferowi.
Zwany jest on w hebrajskiej biblii "helel ben-szachar", co według wikipedii tłumaczy się: helel(wenus), ben-szachar(świetlisty syn poranka). W dodatku samo Lux ferre, czyli niosący światło jest terminem, który przypisywano właśnie gwieździe zarannej. Według wikipedii(bo sam się do tego stopnia nie znam na naukach duchowych), według antropozofii, czyli wiedzy o człowieku, duchowości i ezoteryce, Lucyfer jest klasyfikowany jako brat Chrystusa, twórca buddyzmu i hinduizmu.

Tak tylko to piszę, bo ostatnio bardziej się zainteresowałem mitologią pod wpływem grania w shin megami tensei
Reply
jak oglądam takie filmiki wmawiam sobie, że to podstawieni księża, nie można być aż takimi idiotą.
Reply
Czy Bóg może stworzyć kamień, którego nie da się podnieść?

Jeśli taki kamień podniesie, to kamień da się podnieść, więc Bóg nie jest wszechmogący, a jeśli nie może podnieść, to też nie jest wszechmogący. Huh

A tak poważnie - jestem ateistą. Kiedyś byłem głęboko wierzący, ale potem stwierdziłem, że konstrukcja Naszej wiary katolickiej, nie ma rąk i nóg. Jeśli ktoś urodzi się w Azji, i wierzy w Allaha (nie wiem kogo oni tam mają), to nie zmieni nagle wiary na chrześcijaństwo. Oznacza to, że taka osoba ma trafić do piekła, przez to gdzie się urodziła? A może w niebie najdziemy drzwi, każde z nich prowadzące do innego Boga? Nie sądzę. Naprawdę wiele godzin nad tym myślałem, i jest mi przykro, że to w co wierzyłem, stało się dla mnie kłamstwem (nie chce nikogo urazić). Poza tym, czytałem stary Testament. Ostroooo... Wiem, że Jezus w NT wiele razy poprawiał go, ale ludzie - trzaskanie dzieci jawnogrzesznicy o skałę?

===================================================================
Reply
Albo wiarę odrzucasz z punktu widzenia logiki na start, albo z punktu niewiary ^-^
Reply
Logika. Nie ma to rąk i nóg. A poza tym cym jest nasze isitnienie - kilkaset tysięcy lat, podzas gdy kosmos ma ich miliardy, jesteśmy wynikiem ewolucji.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)