Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Religia, wyzniania, sekty
No dobra, ale dlaczego w takim razie bóg stworzył złych ludzi? Skoro wiedział, jacy będą? Skoro wiedział, do czego doprowadzą?
Reply
Tak poza tematem....... rozważam w jakim języku Bóg będzie ze mną rozmawiał na sądzie i zazdroszczę mu umiejętności rozmawiania we wszystkich językach świata :C
Reply
Rzecz jest prosta - im bardziej niezrozumiała religia, tym łatwiej utrzymać wyznawców. Już sama historia o Synu, który jest drugą postacią Boga, ale jednocześnie jest jego Synem, jest tak pogmatwana, że współczesny człowiek tylko przytakuje. Kościół może tłumaczyć sobie na wszelkie sposoby, a ludzie i tak nie ogarną, bo precież i tak do kościoła chodzą 5 razy w roku, a mohery podczas mszy i tak tylko różaniec odprawiają :3.

Chociaż akurat to o przyszłości jest do ogarnięcia, bo mimo że brzmi paradoksalnie to naukowe teorie o podróżach w czasie brzmią równie dziwnie na ten przykład. Bóg stworzył człowieka, ale jednocześnie wiedział jaki czeka go koniec, bo jest ponadczasowy, koniec ten już się dokonał w innym punkcie czasoprzestrzeni, może go wycofał ze swojego planu tworząc inny wymiar, ale jeśli chciał stworzyć ludzkość to nie dało się wykreślić wszystkich ludzi, którzy pójdą do piekła, bo w innym wymiarze bez tego człowieczka ludzi czekają inne losy i inni zaś będą musieli iść do Piekła. Więc choćby stworzył pierdyliard światów to ostatecznie ktoś musiałby trafić do Piekła. Chociaż i tak chrześcijański Bóg to bardzo baśniowa forma Boga, a wątpię, by w czasie wielkiego natchnienia ewangelistów mieli takie ciekawe pomysły na to.

AtMisio czytałem Biblię. Nie, chodziło o kataklizm Smile.
AtEdit - Tworzę zdania tak długie i niepoprawne jak Stachura, ale mam wrażenie, że tutaj nie może być dwuznaczności mimo wszystko.
_
Reply
Tak ludzie tworzą kościół tyle, że w Polsce większość ludzi chodzi z poczucia obowiązku a nie z gorliwej wiary. Dużo większą wartość ma modlitwa szczera a nie wyuczona na pamięć i "klepana" bez wiary w to co się mówi. Z resztą nie mam zbyt wielkiej możliwości chodzenia do kościoła. W tłumie mdleję.
A wiara, każdy może pojmować ją na wiele sposobów. I nie tylko katolicyzm czy chrześcijaństwo będzie nas prowadziło do zbawienia. To ma nam pomóc jednak człowiek wyznający inną wiarę i wierzący w Boga o innym imieniu ma takie same szanse na zbawienie jeśli tylko jego życie było wartościowe, a wszystkich złych czynów szczerze żałujemy.
Reply
Nie stworzył. Big Grin To jest tak. Kiedy w Gra nie było profesji. Było to z kilka lat temu. Rozdane punkty(siła, zręczność, intelekt) decydowały o tym, jaką profesją będziesz, jakie będziesz miał predyspozycję i co będziesz mógł nosić(przedmiot miały wymagania np. 80intelektu).

Bóg stworzył człowieka i dał mu wolny wybór. Smile I człowiek mógł wybrać jaki będzie, że wybrał zło, będzie zły, dobro, będzie dobry. Bóg nie stworzył ludzi złych, ale już w chwili stworzenia, nawet przed wiedział co wybiorą.

A swoją drogą, pamiętam jak kiedyś dawałeś mi link do stronki z ang. tłumaczeniem, podawanie sigli oddzielonych : a nie , zazwyczaj jest stosowane przez różnego rodzaju odłamy chrześcijaństwa i innych religii. Powiedz mi w takim razie, jakież to jest tłumaczenie Pisma Świętego, z którego przytaczasz tutaj fragmenty? Bo jeśli nie katolickie, a rozmawiamy o wierze katolickiej, to trochę nie śmiga, a dodatkowo korzystanie z obcojęzycznych przekładów tworzy się tym samym jeszcze większe możliwości błędnego tłumaczenia, bo słówko w angielskim może nie mieć odpowiednika w polskim, bądź przetłumaczone na 3 różne sposoby. Najlepiej byłoby sięgnąć do oryginalnych? Hebrajskich? Tylko nikt nie zna hebrajskiego. Tongue

Adixa:
Rozumiem co piszesz, ale ja wierzę inaczej. Smile

Attam gdzie up,
Bo zasadniczo gdyby wiarę dało się logicznie wyjaśnić i zrozumieć nie ma w tym momencie już wiary, bo to się wyklucza. Jak można wierzyć w coś, co do czego ma się pewność? Zresztą jeśli chodzi o nas, w ilu % człowiek potrafi wykorzystać możliwości swojego mózgu?
Reply
Bóg wiedział jeszcze przed stworzeniem człowieka. Dlatego pytam się czemu stworzył ludzi, o których wiedział, że wybiorą zło?

No i właśnie co do tłumaczeń jest problem. Popularnie używana dziś wersja biblii to 17wieczne tłumaczenie 16wiecznego tekstu opartego na przekazach 12wiecznych mnichów opartych na oryginałach z czwartego wieku. W tym nie może być za dużo z oryginału. Dlatego nie wiem, czy jesteśmy w pozycji by w ogóle rozmawiać o fundamentach wiary chrześcijańskiej, jeśli nie do końca wiemy, jakie te fundamenty są.
Reply
Człowiek sam w sobie nie jest zły. Jeśli już to tylko dokonuje złych wyborów, jednak bóg cały czas się o każdego człowieka troszczy i za każdym razem daje szanse na to by mógł żyć dobrze, a jego życie doprowadziło go do zbawienia. Bóg każdego kocha i nawet gdy nie widzimy jego obecności ani prób które podejmuje by nam pomóc to On nadal do końca życia podejmuje próby pomocy nam.
Reply
Dobra, to już słyszałem po 30 razy, a teraz odpowiedz mi na pytanie które zadałem.
Reply
Tu nie chodzi o to, czy wiara jest pewnością, a o to czy jest rozumiana. Wiara to pewność wobec czegoś niepewnego, ale nie zawsze musi się to wiązać z pogmatwaniem Tongue.
Reply
Dlaczego ich stworzył? Po to, aby mogli żyć i sami wybrać. Bo teraz możemy założyć, że Bóg miał stworzyć tylko dobrych ludzi? Wtedy wszyscy bylibyśmy marionetkami. Big Grin Wszyscy to samo, tak samo, z góry przeznaczeni do dobra. To nie miałoby sensu. Mimo tego, że Bóg wiedział, stworzył, bo to nasza wolna wola, a nie Boga.

Dla mnie fundamentem mojej wiary jest Pismo Święte, które właśnie mam otwarte przed sobą. Wink Biblia nie powstała w 1rok, żeby można zebrać ją do kupy od tak i proszę. Zresztą to wiesz, głupi nie jesteś. Wszak jak już napisałem, że wiara jest wiarą, a nie dochodzeniem prawd naukowych, bo nie będzie wiary. Są pewne przesłanki, które dają mi nadzieję, wiarę i według nich staram się żyć, bo co? Smile Ponieważ mam wolną wolę. I zasadniczo mogę robić co chcę.

Atup Owszem, proste nie jest.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)