Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Religia, wyzniania, sekty
"Bóg" nie mieszka w świątyniach zbudowanych ludzką ręką. Tak głosi "Pismo"...
Reply
Nie urodził się w asyście trzech króli, a królowie dopiero zmierzali oddać mu cześć. No generalnie co wypisałeś powyżej świadczy o tym, że był i Bogiem. Może wspomnę Ci o człowieczeństwie Chrystusa. Odczuwał tak samo jak każdy z nas - ludzi, odczuwał pragnienia ludzkie, kuszenie szatana, ból, strach, rozpacz, itd. Umarł. Czyż nie umrzesz?

Semnieltiell:
Nie daje kontrargumentu, bo nie chce nikogo przekonać do swojej opinii, tylko wyrażam moje zdanie o danej sytuacji. Nie znam takiej sytuacji z autopsji, jednakże widząc zachowanie gimbusów przystępujących do sakramentu Bierzmowania, a tym bardziej zachowanie po, mam takie a nie inne zdanie. Dla mojego przekonania to co widziałem i wiem, wystarczy żeby tak mówić(uogólniam, bo rozbić na poszczególne przypadki się nie da). Może zmienię zdanie jak będę postawiony w takiej sytuacji, ale prędzej będę z drugiej strony, niż z tej, o której rozmawiamy.
Reply
Odświeżam temat.
Reply
Ja jestem Chrześcijanem i wierzę w Jezusa Chrystusa. Codziennie się modlę, regularnie chodzę do Kościoła, Spowiedzi, Komunii itd. Nie wstydzę się tego, bo Jezus Chrystus istnieje! I nie wiem jak wy możecie obrażać kogoś, bo jest z jakiejś innej wiary, albo coś.. Rozumiem to, prawo wyboru itd, itd, ale ja zawsze wierzyłem, wierzę, i będę wierzyć w Jezusa Chrystusa Pana naszego, który przyszedł na świat po to, aby go zbawić.
Reply
Ja nie wierzę. Czasem wydaje mi się, że księża na siłę wciskają nam różne tezy, całkowicie niepotrzebnie. Każdy sam musi zrozumieć w to, co wierzy. A tak? Od małego wciskają nam chrzest. Wg mnie powinien on się odbywać później, dużo później, by przemyśleć to, co się robi. A normalnie? Biorą Cię, ubierają w białe ciuszki i hop do kościoła. Bo tak robią wszyscy. Rodzice wciąż naciskają, znajomi także. Bym wreszcie uwierzył. Ale nie chcę. I nie wierzę. Nie jestem dojrzały, mam 14 wiosen, ale widzę, że to mi nie pasuje.

Ostatnio wydawało mi się, że... Jestem w jakiejś sekcie. Naprawdę - po usłyszeniu "Bogu niech będą dzięki" autentycznie poczułem, że to nie jest kościół. Że jestem w jakimś dziwnym miejscu. Może to już pewna paranoja - że Bóg nie istnieje - ale czułem coś dziwnego.

Na dobrą sprawę nic mi nie pomoże, bym uwierzył, bo sam muszę do tego dojść. A teraz nie mam zamiaru.
Reply
Bo religia i sekta to terminy dosyć bliskie. Obydwa opierają się na swego rodzaju kulcie, z tym, że w sekcie od początku do końca wszystko jest stworzone po to, by ludzi zniszczyć, a chrześcijaństwo z zasady ma być inne, chociaż zdania są podzielone na ten temat.
Reply
A Bóg? W ogóle to tu nikt nikogo nie obraża. ;_;
Reply
Ja szczerze mówiąc już oficjalnie nie wierzę, nie przystąpiłem do sakramentu bierzmowania, bo po co mam zrobić jak większość ludzi w tym wieku, wpierw kościół to zło a potem do księdza po podpisy ?!

Z chrześcijaństwem nie chcę mieć nic wspólnego, może to być spowodowane na przykład przez system nauczania religii w szkołach... Naprawdę od lekcji religii moje zniechęcenie zaczęło wzrastać.
Reply
Ogólnie chyba nie wszystkim sektom właśnie o to chodzi. Wróć - jestem nawet pewien.
Właściwie nie jestem w stanie całkowicie zrozumieć chrześcijaństwa.
____

Lecę, sayo.
Reply
Mam pytanie.. Dlaczego wierzycie w Boga? W coś materialnego.. Ta cała bilbia według mnie to wymysł głupich ludzi za przeproszeniem.Wink Takie jest moje zdanieSmile.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)