Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Religia, wyzniania, sekty
Coś Wam temat spada, a szkoda bo przez kilka dni zapowiadało się ciekawie. Odśnieżyłem.
Reply
Odświeżam temat.
Reply
(2012-12-07, 07:19:10)Sound Wave Wrote:

to Wam powinno otworzyć oczy .


AtLink poprawiony.

No proszę Cię, widać od razu jaki z ciebie znawca.
Bóg dał człowiekowi wolną wolę! To przecież człowiek chce walczyć nie wiadomo o co! To człowiek nie chce pomóc bliźniemu w potrzebie! Poza tym nasze życie to tylko droga do nieba, więc jeśli ci głodni z ulicy nie byli tacy źli, to myślę, że tam trafią. Jeszcze ktoś właśnie po drodze napisał, iż takie myślenie jest głupie, o: "niech Bóg, jeśli jest taki dobry, to niech da im jedzenie, bo po co ja mam na nich tracić". Tak! Niech najlepiej Bóg wszystko robi, więc po co ten świat?
Reply
Wprawdzie dawno napisałeś, ale Twoja wypowiedź nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. W czterech Ewangeliach Chrystus jest przedstawiony zarówno jako Bóg i jako człowiek, a nie tylko Bóg.

"Co do bierzmowania" bardzo mnie śmieszą ludzie(w tym ty, wybacz), a raczej dzieci, które uważają się za dorosłe, a w takiej sprawie jak Bierzmowanie, nie potrafią pójść za swoimi odczuciami, wierzeniami, ideologiami i przystępują do sakramentu tłumacząc się" bo babcia prosiła, bo rodzice, bo kot z psem. Jest to naprawdę obłudne, zwłaszcza w ustach osoby, która opowiada się antyklerykalnie, przeciw Bogu w sposób dzieciny, wyrzucają niepoparte, marne argumenty.

Dlatego potem 95% osób w Polsce kreśli siebie katolikami, a 92% w bonusie wierzącymi, co w realnym świecie jest bujdą, aż smutną.
Reply
Yhm, to spróbuj nie iść do bierzmowania będąc dość słabym psychicznie człowiekiem, mieszkającym na małej zacofanej wsi, po rozmowie z mamą błagającą Cię ze łzami w oczach żebyś do tego sakramentu przystąpił.
Gorąco pozdrawiam, ja, obłudny, okropny człowiek, który chce spokój w życiu dla siebie i dla swojej rodziny. Gdyby mi tego od początku w gimnazjum nie narzucali to bym nawet się nie zastanawiała czy iść.
Reply
Nie napisałem, że okropny, a obłudny. Dla mnie jeżeli człowiek jest naprawdę anty wierze katolickiej, emanuje tym wokoło i jest niesamowicie pewny tego co mówi, aż się szczycąc, a ulega mamie bądź innej sytuacji i przystępuje do sakramentu, dalej będąc taki silny w słowie wobec wiary to jest dla mnie naprawdę śmieszną personą. Napisałem powyższą wiadomość konkretnie do wypowiedzi Cypriana von Krautza, nie do Ciebie, więc nie utożsamiaj siebie.

Tak naprawdę uleganie w różnych sprawach dla spokoju, bo ktoś prosi(ciężko uogólniać, nie jest tak zawsze) to tak naprawdę pogodzenie się przegraną i działanie wbrew siebie, co nie znaczy, że ja tak nie postępuje. Sytuacja opisana powyżej, z początku wiadomość myślę, że jest daleko poza moją granicą ulegania dla świętego spokoju, bo ktoś prosił.
Reply
Ewangelia jest jedna.
Reply
Wiara to sprawa każdego z nas. Nie widzę powodu na zakładanie tematu.

Misio Całowniczek:
Niby kiepskie argumenty, a nie potrafisz dać konkretnych i niekiepskich kontrargumentów. Ogarnij się.
Reply
Ja jestem wierzący. Co prawda jest wiele brudów w historii kościoła, ale nie chodzę tam dla księży tylko dla Boga.

Misio Całowniczek:
Odmów rodzonej matce w oczy i wtedy się wymądrzaj o uległości.
Jezus człowiekiem w Bibili? No tak... w końcu każdy człowiek rodzi się z dziewicy w asyście trzech króli, leczy dotykiem, zmienia wodę w wino, przeżywa 40 dni na pustyni o modlitwie i gdy go zabijają to zmartwychwstaje. To rzeczywiście ludzkie.
Reply
Tylko ty wiesz, że do ewangelii dodano kilka fragmentów, żeby się zgadzało z proroctwami ze starego testamentu? ._.

Trzech króli to też nie prawda nie ma chyba żadnego potwierdzenia na to. Gwiazdka betlejemska została zauważona przez jakiegoś chińczyka i to jest potwierdzone w jego zapisach, ale o tych królach nie ma danych.


Zamiana wody w wino jest jednym z najbardziej ludzkich gestów Jezusa. Człowiek o suchym pysku to nie człowiek. Cool

"Jestem posłany tylko do owiec, które poginęły z domu Izraela. A ona przyszła, upadła przed Nim i prosiła: - Panie, dopomóż mi. On jednak odparł: - Niedobrze jest brać chleb dzieciom i rzucać psom." Znasz to? Pewnie nie. Wink

"I usłyszałem liczbę opieczętowanych: sto czterdzieści cztery tysiące opieczętowanych ze wszystkich pokoleń synów Izraela"

Tylko żydki się dostaną do nieba, a to, że do nieba pójdą poganie to wymysł póżniejszych głosicieli wiary.

Z tym przeżyciem na pustyni... Jest koleś, który od 75 nie je i nie pije, a żyje dzięki medytacjom. Big Grin
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)