Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Religia, wyzniania, sekty
#51
Kiedyś ''w coś'' wierzyłam, teraz już nie. To się nie trzyma kupy.

___________________
Reply
#52
Odpowiedź na to pytanie może być dowolna. Czego temu 'filozoficznemu błędnemu kołu' brakuje to założenie absolutyzmu. Bo w tym momencie może być i prawdomówny i kłamliwy, po prostu zmienić na dany moment punkt widzenia. Co innego gdybyś mówił o wiecznym kłamcy. Dlatego tak łatwo spierać się z teorią boga. Bo według ludzi wszelacy bogowie są 'absolutni' i 'jedyni'.
Atup. No dobrze, ale może powiedz nam dlaczego? Napisz nam swój punkt widzenia? Bo to, że kiedyś wierzyłaś ale już nie trochę mało nam mówi a jeszcze mniej nas interesuje.
Reply
#53
To ludzie stworzyli bogów, a nie na odwrót.
Reply
#54
Już gdzieś to słyszałam.
Smutna jest prawda, że teraz większość ludzi nie wierzy w Boga, ponieważ tak jest im wygodniej, można robić co się chce, nie chodzić do kościoła, nie modlić się wieczorami(mam takich paru znajomych).
Oczywiście szanuję wyznania innych ludzi i tutaj wyrażam tylko swoją opinię, ale to po prostu widać. Religia jest takim czymś, że kiedy jest się wierzącym, to należy przestrzegać jej zasad, po co więc wierzyć i niepotrzebnie "utrudniać" sobie życie? Szkoda tylko, że większość ludzi zapomina o tym, co oznacza słowo "wiara", bo tutaj nie chodzi o dowody, tylko o to, abyśmy bez zobaczenia i dowodów uwierzyli.
Reply
#55
Jestem chrześcijaninem of course. Trochę się dziwię jak niektórzy piszą, że wierzyli, ale teraz już nie wierzą, albo w ogóle nie byli chrześcijanami i podają powód, że coś w wierze jest nielogiczne, nie trzyma się kupy. Dla mnie to znaczy, że nie rozumieją idei wiary. Nie można jej wytłumaczyć logicznie, po prostu tu chodzi o to, że trzeba...wierzyć. To ma być dla nas oparcie w życiu, mamy mieć poczucie, że jednak ktoś nad nami czuwa.
Po przeczytaniu postów w tym temacie to zaczynam myśleć, że odrzucanie od siebie wiary zaczyna być trendy chyba o.o
Myślę, że ludzie nie bez powodu to robią..dla mnie wiara nie jest czymś złym i wstydliwym, ale to księżą coraz bardziej dają nam powody do zniechęcenia ich i wiary zarazem. I chodzi tu o proste rzeczy. Takie jak mieszanie się do polityki, czy choćby spowiedź. Znajdźcie mi prawdziwego spowiednika, proszę Smile.
Mnie osobiście(nie wiem jak was) ostatnio zdenerwowało tępienie przez kościół Halloween. PRZESADA.


Atdown
Tylko prawdopodobnie we wszystkich religiach jest mowa o jednym Bogu ale pod różnymi postaciami. Toleruję wszystkie religie, niezbyt lubię Jehowych za to ich bieganie po domach i wmawianie ludziom różnych rzeczy.
Reply
#56
Ja wierzę w jakąś siłę wyższą, ale niekoniecznie wiem jaką. Na świecie jest tyle religii, dlaczego wiara w Chrystusa ma być akurat tą prawdziwą? Na świecie istnieje magia, ale uważam że jest ona tworzona przez ludzki umysł. Pomyślcie człowiek używa tylko niewielki procent mózgu (6%-14%, zdania są podzielone), a co z resztą? Może kiedyś urodził się człowiek z większymi możliwościami? Może to On nazwał się Bogiem? Był podobno kiedyś człowiek który przez raka mózgu mógł używać 25% swojego potencjału, wykształcił w sobie zdolności w kierunku telekinezy a w 15 min nauczył się hiszpańskiego (nakręcili nawet o ty film), a co gdybyśmy mogli korzystać ze 100%? Człowiek jest Bogiem, tylko jeszcze o tym nie wie. Możliwe że wszyscy prorocy religii byli po prostu mądrzejszymi ludźmi, co dało zalążek nowym wierzeniom. Świat jest pełen tajemnic których jak nasz mózg nie jest w stanie pojąć, więc nie można niczego wykluczyć jak i w stu procentach zaakceptować.
Reply
#57
to "człowiek używa tylko 10% swojego mózgu" to tylko mit. Mózg używa 20% energii swojego ciała, a nie swojego własnego potencjału.
Reply
#58
Nie do końca mit skoro badania wykazały że człowiek tak naprawdę używa marny odsetek mózgu, używane obszary były zabarwione na czerwony kolor. Po przebadaniu czołowych geniuszy czerwonego koloru było więcej na zdjęciach. Skoro cała teoria jest mitem to jak wytłumaczysz sprawę mężczyzny który mógł używać aż 25% i miał wyjątkowe zdolności, a ludzie mądrzejsi pracują większym obszarem mózgu?

Sugerujesz że niektórzy ludzie mają po prostu więcej energii?
edit:nowa myśl.
Reply
#59
A ponoć Bóg to duch.
Reply
#60
http://en.wikipedia.org/wiki/Ten_percent_of_brain_myth
mam nadzieję, że znasz angielski?
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)