Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Religia, wyzniania, sekty
''...nieraz ludzie w ostatniej chwili sobie pomyślą - nie powinienem tego kraść, nie mogę go uderzyć, bo jego to również boli, powinnam pomóc tej pani, która nie radzi sobie z przejściem na drodze...'' - Masz rację, jednak z mojego punktu widzenia, to nie przez boga. Może tak myślę dlatego, bo najzwyczajniej w świecie jestem niewierzącym.
Reply
A myślisz, że lekarze mają moc uzdrawiającą i to przez nich dzieją się cuda? To Bóg działa przez nich, sprawia, że człowiek zdrowieje.
I dlaczego uważasz, że to Bóg zesłał na człowieka chorobę?
Doktor Krówcio:
A Ty nie potrafisz walczyć z szatanem tylko się mu poddajesz, robisz to, co on Ci każe. A zauważ, że w działaniu szatana nie ma nic dobrego.
Reply
Nie wierzę w jego istnienie Cool
Reply
Ale bóg stworzył wszystko. Szatana też. Chyba, że stawiasz szatana na równi bogu(skoro sam się stworzył...)
Ehm ale dlaczego uważasz, że to akurat twój bóg do mnie mówi gdy powstrzymuję się przed zrobieniem czegoś złego? Dlaczego akurat twój bóg ma ten przywilej? I dlaczego w ogóle uważasz, że to bóg a nie ja sam?
Olaice:
Nie odpowiedziałaś na resztę mojego pytania. BTW, jeśli bóg wiedział, że i tak cię z niej wyleczy(ale tylko jeśli się pomodlisz[ale wiedział że się pomodlisz, nie martw się]) to po co tak naprawdę w ogóle ją na ciebie zrzucał? Bo dla mnie to wygląda jak czarny PR: Zrzucę na śmiertelnego chorobę a potem go wyleczę by we mnie uwierzył. To tak jakby "przyjdę ci do domu i zniszczę telewizor po kryjomu, po czym wrócę i sprzedam ci identyczny telewizor w promocji, żebyś wiedział, że zawsze wiem, czego chcesz"
AtLesli:
Co? To nie tak, że lekarze mają moc uzdrawiającą. Lekarze to ludzie wykorzystujący wiedzę innych ludzi. Wiedzę, którą uraczył nas, mind i say it, szatan. W końcu to on dał nam jabłko z drzewa zła i dobra. To on pozwolił nam odczuwać empatię do drugiego. Poddaję się szatanowi. Zrobił według biblii dla ludzkości więcej dobrego i był bardziej wyrozumiały niż bóg kiedykolwiek będzie.
Reply
Information 
Nie chodzę do kościoła od dwóch lat, bo nie mogę patrzeć na niemoralny kler w mojej okolicy. Katoliczką jestem na papierze. Nie wierze w żadnego boga, ale nie wykluczam istnienia życia po śmierci i tak dalej. Skomplikowana sprawa. Łzawe historyjki o cudach, uleczonych niewidomych, którzy nagle zaczęli widzieć i tak dalej nie robią na mnie wrażenia. Sadzę, że nie da się wierzyć w coś, czego nie można racjonalnie udowodnić, a każda religia powstała w celu określenia porządku społecznego i tak naprawdę jest potrzebna ludziom, aby stworzyć pozorny obraz bezpieczeństwa i wyjaśnić sens istnienia. I tak najważniejsze jest życie doczesne.

Nie wiem jaka to religia/pogląd/sekta, ale w to wierze.
Reply
Bóg nie stworzył szatana. Dostał taką samą wolę jak Ty - Ty również możesz przeciwstawiać się Bogu, wtedy upodabniasz się do szatana, a nie do Jezusa.
Dlaczego nie Ty sam? A dlaczego masz ogromną chęć na zemstę, na pobicie kogoś, bo Ci się w nim coś nie podoba, na kradzież? Wtedy to jest Twoje myślenie, żeby zrobić coś złego, a poprzez sumienie przemawia do Ciebie Bóg, który pokazuje Ci, że Twoje czyny są złe, że powinieneś ich zaprzestać.

Ale zanim nam ukazał tą wiedzę, to na świecie nie było chorób, głodu, cierpienia.
Chodziło mi raczej o cuda, a nie o to, jak dobrze złożyć kość, żeby poprawnie się zrosła, czy jak zapobiegać atakom serca itp.
Reply
Załóżmy że istnieje bóg. Doszedłem do wniosku, że on zostawia szatana przy życiu, żeby ludzie mieli wspólnego przeciwnika, bo jakby nie było zła na świecie, to bóg nie był by potrzebny Huh
Patrz, jaki spryciarz.
Reply
Jak jakikolwiek anioł mógł się zbuntować przeciw Bogu, skoro w niebie nieznane było zło?
Reply
TO SKĄD WZIĄŁ SIĘ SZATAN? Jeśli znikąd jak bóg, to czym jest szatan? Bogiem? NIE, BO JEST PRZECIEŻ UPADŁYM ANIOŁEM. TAK?! Ale anioły stworzył bóg! To dlaczego stworzył szatana? ALE NIE STWORZYŁ SZATANA
Kłócisz się z własnymi wierzeniami.
Btw. dlaczego jak myślę coś złego to MOJE myślenie, a jak myślę coś dobrego to bóg do mnie mówi? Przecież bóg wie, że pomyślę coś złego. Takim mnie przecież stworzył, TAK? Więc zaprogramował we mnie to złe myślenie. Jeśli bóg jest odpowiedzialny za stworzenie wszystkiego na świecie, jest też odpowiedzialny za stworzenie ludzi myślących, z kolei to oznacza, że stworzył złe myśli, a więc i zło.
Ale to bóg zesłał na nas zło i choroby. Bo zjedliśmy owoc z drzewa wiedzy. TAK RZECZE BIBLIA. Bóg zrzucił nas ze świata idealnego gdzie nie było głodu i chorób bo dowiedzieliśmy się czym jest zło i dobro.
AtKrówcio: Mindblow
Reply
A co jeśli bóg stworzył mnie ateistą? Jest to możliwe?
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)