Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Religia, wyzniania, sekty
Nigdzie nie napisałam, że to wiem. Napisałam jedynie, że wierzę w to.
Ponieważ w Biblii wiele rzeczy zapisanych jest w przenośni.
Reply
Jeśli po śmierci trafisz na sąd bogów pogańskich,jak im wytłumaczysz wiarę w kogoś innego?

Jak w biblii jest wiele rzeczy napisanych w przenośni to ktoś niedorozwinięty jest inny dla boga i nie może się dowiedzieć o co chodzi?
Reply
Ja interpretuję to inaczej.

Stworzył mnie plemniczek i jajeczko czyli mamusia i tatuś, ale Bóg (jeżeli istnieje) czuwa nad wszystkim co się dzieje na świecie.

Ostatnio mam naloty filozoficznych przemyśleń. Czy Bóg istnieje? Czy jeżeli istnieje to ogarnia tylko naszą planetę czy cały kosmos? Czy jest przy mnie cały czas czy tylko jak o nim pomyślę?


AtUp

Sorry panowie, zaszła mała pomyłka i nikt tego nie naprostował. Dajcie mi szansę i nie zsyłajcie w otchłań wiecznego zapomnienia. Wypucuję wam buty.
Reply
Nad tym się nie zastanawiam, ponieważ moja obecna wiara nie na tym polega. Big Grin
Hmm... chyba tego nie zrozumiałam.
Reply
Czy wszechmogący Bóg stworzy kamień którego nie podniesie?
Reply
Twoje argumenty są zbyt słabe,skazujemy cię na pogańskie piekło.

Lesli:
Ktoś jest głupi jak but,z tego powodu nie rozumie biblii i bierze wszystko dosłownie,bo sam się nie domyśli przenośni to jest inny dla boga,ponieważ nie może jak inni zrozumieć tekstu.

Faolitarma
Gratuluję,właśnie stworzyłeś najlepsze źródło energii.


KOLEJNE PYTANIE DO WIERZĄCYCH:
Czy ludzie innej wiary idą do nieba? Tak wiem,że to ten sam bóg tylko inaczej się nazywa. Więc dlaczego zasady w każdej wierze są inne i arab może karać fizycznie swoją żonę?
Reply
Wink 
Trzeba wziąć pod uwagę, że takie osoby bardzo często nie mają świadomości, co tak na prawdę ich otacza. A czasami zdarza się tak, że rozumieją więcej niż inni. I to niekoniecznie jest głupota, czasami jakieś powikłania, choroba, na którą nie mamy wpływu.
Zresztą oni zapewne nie czytają Biblii, jeśli nie mogą, ale rozmawiają/słuchają innych, którzy im o niej opowiadają.
Problem w tym, że osoby innej wiary nie zawsze mają dostęp do Pana Boga. Nie wiedzą o jego istnieniu, bo nie mają skąd. Dlatego też misjonarze jeżdżą do różnych krajów i szerzą religię. Gorzej chyba niestety z tymi, którzy urodzili się w innej wierze, innej kulturze, na innych zasadach są wychowywani.
Reply
Jeśli taka osoba niema możliwości kontaktu z kimś innym,bo porzucono ją dosyć wcześnie,wyrzucono z biblią i nauczono czytać to jest inna dla boga i niema prawa zrozumieć biblii?

Urodziłeś się w rodzinie islamskiej = islam,urodziłeś się w rodzinie żydowskiej = judaizm,urodziłeś się w rodzinie katolickiej = katolicyzm. Który bóg jest prawdziwy i kto ma rację?
Reply
Zawsze mnie nurtowało mnie to, że jeśli niewinne dziecko zginie przed przyjęciem chrztu to idzie do piekła, bo ma grzech pierworodny. Tak jest? Big Grin
Reply
Martwe Płody i dzieci z invitro nie idą do nieba,dlaczego? Bo tak mówi kościół katolicki!

Czy bóg zakazał aborcji,invitro,dawców nasienia,jeśli tak to gdzie o tym jest napisane w biblii?
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)