Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Religia, wyzniania, sekty
Necronomicon jest wymysłem Lovecrafta, to nie istnieje na prawdę. Zwykła fikcja.

A skąd ten bożek się wziął? Pytałem i zapytam jeszcze raz: skąd wziął się Bóg? Na pewno nie z niczego, bo coś nie może powstać z niczego.
Reply
Question 
Killeras:
A najbardziej rozśmiesza mnie to, że połowa tych księży, którzy tak twierdzą, nie czytała HP, tylko uważają, że tak jest od tak. W zeszły roku prowadziłam dyskusję na ten temat z księdzem na religii i się w końcu przyznał, że tak mówi, bo 'ogółem' Kościół tak twierdzi, a sam nie czytał.

Atliterówka
Reply
Co do Natanka to bardzo dobry chłop jak zrozumie się jego metaforyczny przekaz.

W wakacje próbowałem nabyć członków do sekty "Konserwatorzy powierzchni płaskich którzy zostali rycerzami Świętego Piotra Natanka" , ale się nie udało Sad
Reply
Wywoływanie "duhuf", tak, skoro one podobno są tak zaaferowane Bogiem, to po co miały by, go opuszczać przez jakiś rytuał ? To się kupy nie trzyma.

Po co to krytykować? Jak Bóg jest tak fajny, że wszyskie duszki, są nim tak przejęte, że nie widzą nic poza nim, czyli wniosek jeden, Natanek nie jest pewny swojego Boga ^^
Reply
Eh. Uznaj, że zamiast Necronomicon napisał Clavicula Salomonis Regis. Chodziło mu zwyczajnie o księgi traktujące o demonologii.
Reply
Video 
Hm... wierząca lecz niepraktykująca. Jeżeli można to uznać za poprawne stwierdzenie (według mojej nauczycielki religii - nie)

Do kościoła chodzę "okazyjnie". Jeżeli jest jakiś pogrzeb czy coś. Ostatni raz byłam przy bierzmowaniu. Niecały rok temu.
Spowiedź przed sakramentem? Śmiech na sali. Wychodzę z założenia, że jak mam się spowiadać, to bezpośrednio przed Bogiem, a nie przed jakimś typem, który siedzi za drewnianą kratką, myśli, że mu wszystko wolno i sobie tylko robi wyliczankę. "Odpukam, nie odpukam, odpukam, nie odpukam", a sami w rzeczywistości (w większości) sami pukają. Każdy wie o co chodzi Cool

Jak jakiś pan z pierwszej strony wspomniał "do kościoła w najbliższym czasie będę dopiero na własnym pogrzebie" - o ile nie poproszę o skremowanie, żeby rodzinka mogła mnie nad kominkiem postawić.
Ślubu też nie mam zamiaru brać kościelnego. Czemu? "Co łaska, ale od 100zł". Przydałoby się żeby na kościół również w końcu nałożyli podatek, tak jak na całą resztę·

Moja biedna babcia, chciała mszę za dziadka zamówić. Rok temu było po 20zł. Więc poszła do kościoła z tymi 20złotymi. A tutaj ta babka z zakrystii do niej, że podrożało i teraz jest 50zł. Powiedziała jej, że jak nie doniesie pieniędzy to nie będzie mszy. Absurd.

Dlatego jak mam ochotę się zbliżyć do Boga, to zrobię to bezpośrednio. Ot, moje zdanie na ten temat.
Reply
Księża mają też zasady, nie odpuszczają grzechów, jak im się żywnie podoba.
Co do tych płatnych mszy, to częściowo masz rację, nie wszystkich stać na mszę za bliską osobę.

Atdown: Zależy od księdza. Wink Oczywiście obowiązuje go to, że nie może wydać nikomu Twoich grzechów, ale na pewno nie dałby Ci rozgrzeszenia, dopóki byś się nie przyznał do zabójstwa.
Reply
U mnie w mieście ślub kościelny jest dużo droższy od urzędowego.

Ciekawe jak zareagowałby ksiądz,gdy u spowiedzi wyznałbym mu zabicie kogoś.
Reply
Źle trafiłaś. W mojej parafii jest 100% co łaska, ale na kazaniach prośby o dofinansowanie nowego merc... dachu.

Wierzący, praktykujący.
Reply
Jak dla mnie, to wiele dzieł fantastycznych to ówczesny sposób na filozofie, np. "Kroniki Amberu" czy "Wiedźmin" lub "Silimarilion" więc krytyka tego, wynika z ignorancji, te książki mają też charakter moralitetów. Więc ksiądz powinien się cieszyć ^^
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)