Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Religia, wyzniania, sekty
Oświeć mnie, czemu mieli niby ją nazywać ignorantem? Dodgy
Reply
Większość księży nie nauczy cię takich rzeczy byś mógł zaginać katolików. Dodgy Fakty historyczne na religii! Szatanie podnieś mnie z ziemi, bo śmieję się już 2 minuty i nie mogę wstać! Big Grin Jaki fakt historyczny jest w Biblii? Na szybko tylko to, że Jezus istniał jako człowiek(w księgach kar rzymskich figuruje), niewola babilońska i egipska, Abraham i to, że mieszkał wcześniej w Ur(mezopotamia i takie tam), nauczanie apostołów. Tyle... O żadnej z tych rzeczy nie dowiedziałem się na religii. Co do pierwszego się zgodzę trzeba znać "wroga", ale biorąc informacje tylko od niego... Tongue A potem znajdują się takie kwiatki, które wierzą, że niewolnictwo to był grzech! Cool
Reply
Jeśli chodzi o rzeczy czysto teoretyczne to znam to że tak powiem "od kuchni" bo chodziłam 2 lata na szkolny Caritas i trzy lata na Grupę Apostolską, więc uczestniczyłam w różnych uroczystościach, spotkaniach, dyskusjach.
Wiem, dziwny przypadek Cool
Reply
Co do obrazka http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2012/10/d242b82699dbc09a3041a8d7ac8eaff0.jpg?1350483337


A co do samej katechetki, to właśnie utwierdza mnie, że wierzący chrześcijanie dzielą sie na dwie grp:

katole- na siłę próbujący nauczać i nawracać na swoja wiarę, a jeśli nie to zniszczyć, opluć, obelgi posłać.
katolik- w miarę rozsądny człowiek nie starający się na siłę wciągnąć cię na swoją religię i wiarę. Można porozmawiać na poziomie.Apostazja rlz.


Faolitarma
Fakt chodzenie na religię przydało mi się, poznać wroga trzeba. Łatwiej walczyć, można poznać słabe punkty ich pokrętnej kłamliwej logiki. Może znów watykan wyśle swoich Hiszpańskich inkwizytorów do meksyku i wybije 2/3 populacji bo nie chcieli się nawrócić? Albo palić na stosie "wiedźmy" bo miały czarne włosy?Twoje argumenty są głupie, weź nie komentuj bo zaprawdę, to co piszesz nie ma żadnego przekazu ani nie ima się tematu.
Reply
Jestem w trakcie "przygotowania" do bierzmowania Cool Zbieramy pieczątki do specjalnych indeksów, co jest dla wszystkich głupotą(tylko w mojej parafii jest coś takiego). Ci co pisali, że Kościół to kibel mieli rację - chodzisz, bo musisz.
Dziadek mi zawsze mówi, że bierzmowanie to ostatnie pożegnanie z biskupem.
Reply
Chrześcijanin, to nie katolik, oskarżasz innych o to sam robisz.

Przecież chrześcijanie to jeszcze :
1.Luteranie
2.Anglikanie
3.Prawosławni
4.Masa innych protestantów.

Jak tu z takimi osobnikami jak Ty rozmawiać na poziomie, jak nie rozróżniasz tak podstawowych rzeczy?

Po części się zgadzam, katolicyzm, to ODŁAM chrześcijaństwa, który robi religię pod siebie, aby zarabiać.
Reply
Nie martw się, mam to samo. A jeszcze ksiądz mnie nie lubi i nie mam podpisanego od 3 miesięcy(byłem na wszystkim ;_Wink.
Reply
Dla mnie to jest totalna głupota. Księża mają się za nie wiadomo kogo i myślą, że łaskę nam sprawią podbijając indeksy. Na szczęście na każdym takim "spotkaniu" z księdzem gryzę się w język.
Reply
Ja też miałam indeks. Musiałam podpisać każdą niedzielną mszę świętą od września do maja, Katechezę parafialną (raz w miesiącu), 5 rorat, 5 dróg krzyżowych, 3 gorzkie żale, Triduum paschalne, 10 majówek, 10 różańców, spowiedź miesięczna, rekolekcje.
Gdy mnie na czymś nie było - usprawiedliwienie od rodziców.
Na szczęście, byłam pierwszym rocznikiem który miał takie coś. Moja kuzynka musi to znosić przez trzy lata Tongue
Reply
Chrześcijaństwo nie jest takie złe, właśnie trafiłem na termin, że w judaizmie każdy chłopiec jest obrzezany w 8 dniu życia. Jak przyjdzie co do czego to żaden nie pofapie sobie. Poczułem przypływ otuchy, że jestem chrześcijaninem.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)