Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 1 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Halloween, a chrześcijaństwo
Praktycznie wszystko zawarte jest w nazwie tematu, cóż tu więcej pisać. Prawie każdego roku rozkręca się wojna pomiędzy ludźmi, którzy Halloween świętują i ludźmi, którzy są zagorzałymi katolikami i takie 'zabawy' ranią ich duszę i serce, o oczach nie wspominając. Mnie generalnie śmieszy cała ta nagonka na jedną jak i drugą stronę.
Co wy, jako poczciwi zjadacze chleba możecie powiedzieć na ten temat? Niech dyskusja się zacznie!

Btw temat kieruję głównie do osób, które mają jakiś wpływ na swoje życie, a nie do zakompleksionych dzieciaczków, którzy mówią, że chrześcijaństwo jest złe, bo muszą wstać rano do kościółka, ale... Jak ktoś ma coś ciekawego do powiedzenia, to czemu nie? Enjoy!
____
Reply
Nie lubię halołin, bo to kolejna głupia tradycja z zachodu. Po pierwsze nie jesteśmy narodem, który jest przygotowany na takie zachowania, połowa dzieciaków dostanie bitki od jakichś kretynów, a poza tym to na pewno irytujące. I kojarzy mi się z dawaniem zeta biedakom. Nie zamierzam kupować krówek żeby dawać je dzieciakom. Dlatego sądzę, że Halloween w Polsce nigdy nie zostanie uznane przez społeczeństwo. Zresztą mało kto na to wpada. Ale imprezy o tematyce halloween są fajne.
Reply
Właśnie to jest problem społeczności, że całe Halloween utożsamiają z dawaniem cukierków grzecznym dzieciom. Ja natomiast widzę dobrą okazję do napicia się jakiegoś czegoś dobrego, w towarzystwie moich znajomych, zjeść jakiegoś owoca, czy coś... Ewentualnie mogę podzielić się ciepłym posiłkiem z kimś niegrzecznym, hmm.

Wracając do owoców, to:
"Dokładna geneza Halloween nie jest znana. Może nią być rzymskie święto na cześć bóstwa owoców i nasion (Pomony) albo z celtyckiego święta na powitanie zimy." Powitanie zimy? Super! Skoro świętujemy jej odejście (Marzanna to bogini zimy i śmierci, wrzucamy takową do rzeki), to dlaczego nie możemy świętować jej przyjścia? Ja tam zimę lubię, bardziej nawet niż wiosnę.
Reply
Musiałem się wtrącić.
W mojej okolicy nikt nie obchodzi Halloween. Nie słyszałem też aby komuś roniło to uczucia religijne. Chociaż racja, wielu osobą to przeszkadza.
Reply
osobom*

Nie ograniczaj się do swojej wsi/miasteczka/metropolii. Spójrz na to przez pryzmat caaaałej Polski, która jest krajem bardziej katolickim niż Watykan.
Reply
No, bo to jest właśnie to Tongue. A, że są imprezy o tematyce Halloween to dla mnie to jest spoko, bo to zwykły meeting Big Grin.
Reply
Jeżeli chodzi o Halloween a chrześcijaństwo to chyba wszyscy znacie zdanie Kościoła Katolickiego, który dominuje w Polsce. Smile

Ja jestem przeciwny wprowadzaniu Halołin na siłę (nie ze względów religijnych) bo to jednak psuje atmosferę tego święta. Ja nie jestem zbytnio wierzący, o czym chyba część z was wie, ale uwielbiam ten okres, gdy wspominamy zmarłych, zastanawiamy się nad naszym życiem, co należy zmienić, może przyłożyć większą wagę do rodziny... a to święto spłyca to wszystko trochę do "fajnej zabawy".

Możemy bawić się w każdym czasie, w każdym miesiącu. Myślę, że ten początek listopada niezależnie od religii lub jej braku powinniśmy poświęcić na zastanowienie się.
Reply
Nic do tego święta nie mam lecz wkurzają mnie ludzie którzy mówią OoOooo Hallowen następne pogańskie święto OooOoo.Rozumiem mają swoje zdanie ale niektórzy już pochodzą poza wykres.Normalnie masakra jakby na tym hallowen duchy przyzywali tak to niektórzy przechodzą.
Reply
Brick 
Moim zdaniem Halloween, jest dla dzieciaków(i nie tylko) okazją do wyszalenia się, nie rozumiem dlaczego ludzie utożsamiają Halloween z czymś co jest niezgodne z katolickimi zasadami. Nie sądzę by to święto mogło przejść w polskich wioskach(w mojej wiosce gdyby moher zobaczył mnie w halloween'owym przebraniu od razu wezwał by szwadron egzorcystów) ale w miastach jak najbardziej(choć i tam króluje radio Maryja i ks.Natanek) Co jest złego, w tym że banda dzieciaków przejdzie się po domach ''prosząc'' o cukierki, przecież nie odprawiają jakichś satanistycznym modłów czy rytuałów voodoo..
Reply
Obchodzisz Halloween raz i się z niego spowiadasz = jest ok
Obchodzisz Halloween co roku,spowiadasz się z niego,lecz robisz to co roku więc okłamujesz Boga i się nie poprawiasz w swoich czynach = SPŁONIESZ W PIELKE

Amerykańskie tradycje nie powinny być obecne w Polsce. Haloween i walentynki to święta które zapewniają wam spłonięcie w piekle.

W Polsce mamy Zaduszki,jak chcecie obchodzić Halloween to ucieknijcie z kraju do Hameryki.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)