Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 1 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Halloween, a chrześcijaństwo
#61
Tongue 
Wyznaję sobie swoją małą zasadę, że człowiek może robić wszystko na co ma ochotę o ile to nie wpływa negatywnie na innych. Tym samym:
1) Czy to, że się przebiorę za czarownice w halloween komuś robi krzywdę? Nie.
2) Czy to, że zrobię lampion z dyni robi komuś krzywdę? Nie.
3) Czy normalna impreza (bez darcia się i upijania do nieprzytomności), tyle że z przebraniami robi komuś krzywdę? Nie.
Nie jestem wierząca, ale też nie jestem pseudo ateistką, która się drze na cały świat "Boga nie ma, a wy jesteście idiotami, bo w niego wierzycie!". Jak to często bywa z "ateistami" od siedmiu boleści. Nie wierzę w Boga od kilku lat, nie wierze i tyle. Jednak to nie zmienia faktu, że sprzątam groby pradziadków i zmarłego wujka (i to nie raz na ruski rok), mogę iść na msze (chociaż się tam nudzę, ale jestem na tyle stara, że to nie problem) i zapalić znicz. Nie wiem też o co tyle hałasu co roku, na groby się idzie z szacunku dla zmarłych, skoro oni byli wierzący to dlaczego mam tego nie uszanować?
Reply
#62
"Czy normalna impreza (bez darcia się i upijania do nieprzytomności)" różnica w pojmowaniu określenia "normalna impreza" tak bardzo inna w oczach studenta. CoolDD
Reply
#63
tak właściwie to różnica w pojmowaniu określenia 'normalna impreza' w dzisiejszych czasach jest niestety odmienna także w pojmowaniu większości dzieciaków z gimnazjum, często nawet z klas 3-6.
Reply
#64
Witam

Quote: Dla mnie święto "Halloween" jest czymś magicznym , bardzo lubie np. eventy w grach z tej okazji i różne imprezki , te święto nie tylko obchodzą "szataniści" ale i też normalni ludzie , ale szkoda że nie w Polsce
Reply
#65
Podzielam Twoje zdanie na temat całego "ataku chrześcijaństwa na Halloween". Oczywiście, znasz moje poglądy religijne, ale to raczej nie ma nic do tego. A jeśli dzieciaki chcą się bawić, pobiegać jakichś Slender-mordkach po miasteczkach, strasząc same siebie i zbierając cukierki, czy co się akurat napatoczy - czemu nie! To w końcu ich sprawa. Nie rozumiem jednak poglądów kościoła na ten temat - że co? Że się przebierają w trupy, w zombie, wycinają jakieś straszne głowy z dyń? Że ustawiają plastikowe czaszki na parapetach? Mi strój, ani nawet ta plastikowa czaszka nie kojarzy się ze zmarłymi.
Sam raczej nie wybiegnę na ulicę z klasą zbierać cuksy od pobliskich chatek, ale dzieciaki - proszę bardzo. Pewnie skoczę za to na jakieś imprezki, może pobawię się z moimi ziomkami w przywoływanie duchów... Halloween i tak już powoli wchodzi na listę naszych świąt. Kościół, ani żaden chrześcijanin tego nie zmieni.
Święto może pożyczyliśmy od zachodu. To i tak nic nie znaczy... Przynajmniej Polska nie będzie aż tak "zacofana" (tutaj przepraszam za to wszelkich patriotów)! W końcu i tak nadejdzie ten czas, że nasz kraj będzie wyglądał tak jak dzisiejsza Ameryka. I kościół tego nie zmieni.
Wiem, przedstawiam trochę cyniczną postawę wobec kościoła. Trzeba się przyzwyczaić...
/edit
Teraz zauważyłem, że ktoś wyżej pisał, że nikogo nie krzywdzimy przebierając się za cholera wie co. Racja. Całkiem niezły sposób na życie...

Aliś, wracaj na Jarunę, zajumali nam TS'a! Angry
Reply
#66
Nie chciałem pisać całego posta, ale w ocenie się nie zmieściło. Piszesz o czymś o czym nie masz pojęcia. Jak chcesz się wypowiedzieć to poczytaj chociaż cokolwiek na ten temat. Minus za "szatanistów" i błędy Smile>
Reply
#67
(2012-10-28, 22:46:36)Legandil Wrote:
(2012-10-28, 22:44:17)Syn Karmy Wrote: Hallo to jest taka oranżada z Carrefoura. Jak chcesz dyskutować o czymś to naucz się pisać.


Wyślij mnie do szkoły dla niepełnosprawnych, bo zaraz umrzemy z powodu literówki. Exclamation


Typowy katol... tak w średniowieczu zagorzali katolicy nazywali innowierców. Dodgy

Legandil napisał(a):
(2012-10-28, 22:46:36)Legandil Wrote:
(2012-10-28, 22:44:17)Syn Karmy Wrote: Hallo to jest taka oranżada z Carrefoura. Jak chcesz dyskutować o czymś to naucz się pisać.


Wyślij mnie do szkoły dla niepełnosprawnych, bo zaraz umrzemy z powodu literówki. Exclamation


Jeżeli Halloween to drwina z dusz zmarłych to kościół katolicki powinien zakazać większości książek i gier fantasy, bo tam też są zombie, duchy, szkielety i inne tego typu umarlaki.

Mimo że te posty były stronę wcześniej to nie mogłem się powstrzymać by skomentować te żałosne posty.

Nie mam nic do katolików, ale jeśli taki nazywa Halloween pogańskim obrzędem to od razu widać, że to brak szacunku dla ludzi obchodzących to święto.
Reply
#68
Ja podchodzę raczej neutralnie do tego, jak chcą niech się bawią, w sumie pozytywnie bo jest okazja na jakąś imprezę.
Reply
#69
Tak btw to dlaczego w Halloweenowym logo Margo są krzyże i dynie ? Za takie coś można na sąd papieski trafić Cool. Sam nie jestem zwolennikiem tego święta , prawdę mówiąc tylko przez datę ,bo gdyby ktoś zrobił to w czerwcu ,albo chociaż 2 tygodnie po 1 Listopada ,to był bym rad.

PS. A tłumaczenie Halloween jakimiś starymi świętami jest bezsensowne , przecież w Ameryce takie święta napędzają przemysły ,tu cukierniczy ,tekstyliów (tj. wszelakich kostiumów) ,warzywny (dynie) i parę innych , co równoznaczne jest z trzepaniem przez wielkie korporacje ka$y. Dodatkowa wymówka ,by natrzepać sobie dodatkowego hajsu przed Bożym Narodzeniem.
Reply
#70
narodowcy.net/kosciol-przestrzega-przed-halloween/2012/10/29/
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)