Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 1 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Halloween, a chrześcijaństwo
#71
Łohohoho! Kościół nam się za bardzo zagalopował chyba, albo zbytnio przyczepił się jednej rzeczy. Wystarczy spojrzeć na dzisiejsze gry! Książki! Duchy, zombiulce, w sporej części dzisiejszych gier można teraz już nawet palić kościoły. A oni rozpoczynają bunt przeciwko Halloween...
Dobra, bo z moim netem się tamta stronka nie włączyła jeszcze, tutaj już czytam tekst stamtąd (to wyżej było z samego linku Smile).
No tak. To jest już chyba rozpaczliwe błaganie katolików, żeby Polska nie szła w stronę Ameryki. Bo diabły, bo potwory, bo duchy, bo cośtam co tam jeszcze pisało ale zapomniałem są przecież takie zUe... zwłaszcza samo ubranie stroju, nieraz nawet powyższego stworka nie przypominającego.
"Noc została przejęta przez satanistów."
Czyli jeśli idziemy na samą imprezę Halloweenową, jeśli jako dzieciaki ubieramy kilka szmatek i biegniemy po cukierki od razu zostajemy satanistami?
"Uczestniczenie w Halloween nie jest chrześcijańskiej postawy."
Zatem, drodzy Katolicy, nie możecie pójść na żadną imprezkę z okazji Halloween, ponieważ to satanistyczne święto i nie będziecie godni wejść po czymś takim do kościoła.

Skąd Ty bierzesz takie strony? Ja, człek prosty, ateistyczny, mogę się z nich tylko pośmiać.
Z całym szacunkiem dla innych religii.
Reply
#72
Polska nie jest jeszcze, powiedziałbym, 'gotowa' na Halloween. Mamy tu już wiele rzeczy z zachodu, ale na święto tego rodzaju nasza uduchowiona ojczyzna nie jest jeszcze gotowa.

Chodzę do gimnazjum katolickiego, zgłosiłem się do niego z pełną świadomością(nie żałuję), ale nie chodzimy w albach albo nie klepiemy pacierzy, klęcząc na worku grochu - sprowadza się raczej do księdza dyrektora i modlitwy na długiej przerwie.

Ja jako średniej wiary katolik i cyniczny człowiek jestem nastawiony do tego wszystkiego dość sceptycznie - i do święta, i do postawy Kościoła. Rozumiem obydwie strony, ale za żadną się nie odpowiadam.
Reply
#73
Chyba szacunkiem dla wszystkich innych religii ,tylko nie dla katolików ,których twój ,,mondry,, wywód dotyczy. Jeśli chcesz okazać szacunek to rozpatrz problem dla oby dwóch stron ,a nie hejtujesz katolików bo jesteś ,,prosty człowkiek ateista,,.
Reply
#74
Tam jest cały szacunek dla każdej religii. Jestem człowiekiem tolerancyjnym, nie patrzę na ludzi po ich wierze. Tam raczej uśmiechnąłem się z powodu tego rozpaczliwego ataku na Halloween, kościół nie ma już co wymyślać, a nie z powodu poglądów całej chrześcijańskiej religii.
Jeśli obraziłem tym jakichkolwiek chrześcijan, przepraszam.
/edit
No tak, nie odpowiedziałem na wszystko. Jak mogę według Ciebie rozpatrzeć coś ze strony zarówno mojej, ateistycznej, jak i chrześcijańskiej, skoro w ogóle nie rozumiem tej drugiej? Mogę patrzeć tylko jako ateista.
Reply
#75
Chodzę do kościoła, wierzę, ale kościół odwala teraz nieprawdopodobne rzeczy. Nie dość, że kościół miesza się w politykę, przez to powstają bandy starszych pań, to jeszcze teraz Halloween zakazuje? Chore. Ja chodzę do kościoła, żeby się modlić, a nie słuchać nakazów i zakazów zwykłego człowieka... Chodzę na Halloween z kumplami, dla zabawy, bo tyle cukierków co nazbieramy to możemy kupić za 2/3 zł Big Grin Przygotuję sobie dynie i ustawie na oknie Wink.
Reply
#76
Kiedyś kościół katolicki musiał ukrywać się przed władcami, mówię tutaj oczywiście o Rzymie. Teraz po prostu za dużo chce, i tylko czekać aż z naszych polityków zrobią się księża, którzy za jakąkolwiek inną wiarę będą karali tak, jak w Rzymie chrześcijan...
Reply
#77
Wiara =/= Kościół
Reply
#78
Jemu raczej chodziło o kościół, jako wspólnotę, czyli Kościół (z dużej litery, jak zwykła mawiać katechetka, niech ją szlag), a nie jako wiarę chrześcijańską.


Co do halołina, to nie mam wyrobionego zdania. Ot, ciekawy obrząd, nie uczestniczyłem w jakichś imprezach czy innych przedsięwzięciach tego typu związanych z Halloween, ale działań "chrześcijaństwa" nie popieram, ani nie uważam, żeby było to jakieś "pogaństwo", bo nie mniej mi pasują wiary "pogańskie", niż chrześcijańskie.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)