Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 1 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Halloween, a chrześcijaństwo
#51
(2012-10-28, 22:44:17)Syn Karmy Wrote: Hallo to jest taka oranżada z Carrefoura. Jak chcesz dyskutować o czymś to naucz się pisać.


Wyślij mnie do szkoły dla niepełnosprawnych, bo zaraz umrzemy z powodu literówki. Exclamation
Reply
#52
Trzykrotnej.
Reply
#53
Pomijając Twoje błędy, Twoje argumenty mają słabą siłę przebicia.
Reply
#54
(2012-10-28, 22:19:34)Vizade Wrote: Moim zdaniem powinno się u nas obchodzić Halloween. Powód? Amerykanie podchodzą do święta zmarłych z dystansem, a u nas jest po prostu tak ponuro i smutno. Co prawdą są chwile gdy trzeba się wyciszyć, ale są i takie kiedy trzeba się choć trochę rozerwać, a nie siedzieć w domu i się zasmucać. Smile

At-
tak się składa, że halloween poprzedza wszystkich świętych, więc go z nim nie myle, mistrzu.
Jeśli chodzi Ci o to z tym dystansem, to wziąłem to jako całość, oczywiste jest, że po halloween jest wszystkich świętych i wtedy nawet trzeba zachować spokój i wyciszyć się.

A moim zdaniem każdy powinien obchodzić co mu się podoba.
Po co nam chwila zadumy i refleksji raz na rok?
Podejdźmy do tego święta z dystansem. Wujek, który zginął w wypadku zostawiając żone i dwójke dzieci może być świetnych powodem do zabawy. Zachowajmy dystans...

/
Reply
#55
Już to pisałem, ująłem Święto Zmarłych jako całość. Halloween to poprzedza, więc można je obchodzić, a 2 następne służą wyciszeniu się i zadumie...
Reply
#56
O zmarłych powinno się pamiętać cały rok, nie przez te dni następujące po helołinie.
Reply
#57
To są dwa różne obrzędy a nie pieprzone święta Bożego Narodzenia, żeby traktować je jako całosć.

^ Zmarli odchodzą, szanuje się ich, ale 1 listopada to ten czas, kiedy właśnie można powrócić do nich i oddać im swój czas na pomyślenie, wspominanie itd. W sferze profanum "pamiętanie" o zmarłych to co innego niż w ten szczególny dzień.
Reply
#58
No to jest oczywiste, ale 1 i 2 listopada to ten szczególny czas, kiedy powinno się wyjść i posiedzieć te symboliczne 5 min przy grobie kogoś bliskiego. Te dni są właśnie po to, by Ci co zazwyczaj nie mają czasu mogli pójść na ten cmentarz i się wyciszyć.

/1000 post.
Reply
#59
Ja jestem chrześcijanem praktykującym, a lubię Halloween i te klimaty potworów. Smile
Reply
#60
Wink 
(2012-10-28, 22:46:36)Legandil Wrote:
(2012-10-28, 22:44:17)Syn Karmy Wrote: Hallo to jest taka oranżada z Carrefoura. Jak chcesz dyskutować o czymś to naucz się pisać.


Wyślij mnie do szkoły dla niepełnosprawnych, bo zaraz umrzemy z powodu literówki. Exclamation


Jakie znowu drwiny? Z tego co się orientuję jest to celtyckie święto zmarłych, więc podczas jego obrzędów nikt nie szydzi z osób już nieżyjących. Dla ludzi mieszkających w krajach, gdzie Halloween jest obchodzone od wieków, 31 października jest tak samo ważnym dniem jak dla nas 1 listopada. Racja, troszkę uległo ono małym modyfikacjom, ale jego przesłanie jest nadal takie same.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)