Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
II wojna światowa dyskusja
Jak sama nazwa tematu wskazuję, chciałbym podjąć się próby poprowadzenia tego obszernego tematu na forum Tongue
wiele ludzi na pewno zainteresuje się tematem, gdyż II WŚ to przełom w technice wojskowej Tongue
Wikipedia o wojnie :
pl.wikipedia.org/wiki/II_W%C5%9A
Tak więc zapraszam ludzi ( na jakimś poziomie intelektualnym )
Reply
Dla mnie najgorszym i najbardziej przerażającym momentem w wojnie było powstanie warszawskie. Przynajmniej dla naszego Narodu. Polacy walczyli o wolność, a Stalin czekał za granicą, aż powybijamy się z wrogiem...
Reply
Angel wiedziałem, że tu zajrzysz ^^
Powstanie Warszawskie pokazało jaka mocna jest Polska.
Komuchy już były pod murami Warszawy. Niby lepiej było zaczekać az komuchy wygnają niemców z miasta, ale my walczyliśmy nie chcieliśmy ich pomoc Tongue
W powstaniu 55 % miasta zostało zniszczone, ale warto było, gdyż to pokazało naszą dumę .
Polecam film kanał + piosenke hemp gru 63 dni chwały .
Reply
Jak dla mnie wojna zaczyna się od zajęcia przez Niemców Nadrenii, później aneksja Austrii i Czechosłowacji, takie zajmowanie terenów można nazwać wojną, po prostu świat na to odpowiednio nie zareagował.

-
Reply
No, za granicą Warszawy Tongue.
Reply
Wjechanie i zajęcie po 1 dniu całego kraju to wyraźny znak do rozpoczęcia wojny .
ale nasze kochane mocarstwa Francji i Anglii ( bardziej Francji ) pozwalały Niemcom no to mieli Tongue .
Francuzi mówili - Polacy padną po tygodniu - tydzień broniło się 182 żołnierzy pod Westerplatte Tongue Natomiast Francja padła szybciej niż polska, a niby taka nowoczesna armia była ...
Reply
Generalnie interesuję się okrętami wojennymi z I połowy XX wieku, tak od wojny rusko japońskiej do końca II WŚ
Z tej perspektywy trochę szkoda, że na pacyfiku nie doszło do pojedynku japońskiego superpancernika Yamato z jednym z amerykańskich pancerników klasy Iowa. Amerykańce wysłali 200 samolotów, natknęli się na wielkie bydlę, a dopiero po wojnie dowiedzieli się, jakiego kolosa zatopili.
Lord Anime I:
Piłsudski tuz po tym jak Hitler dobrał się do stołka kanclerza, proponował zachodowi prewencyjne uderzenie. Wtedy był odpowiedni czas na reakcję Zachodu.
Reply
Big Grin 
Francuska armia nowoczesna? Niemieckie czołgi gromiły ich, brakowało im wyposażenia i ludzi, nowocześniejszą armię miał Oman (dzięki angolom). Ich ludziom nawet nie chciało się walczyć, spokojnie znosili okupację.

Up. Zachód nie był gotowy na kolejną wojnę, znaczy się był, ale musiał dbać o opinię tych dobrych.

-
Reply
Przynajmniej flotę francuzi mieli niezłą, pancerniki klasy Richelieu i Dunkierka były jak najbardziej na poziomie. Tylko że uwzględniając walecznego ducha francuzów, artylerię powinny mieć nie na dziobie, lecz na rufie - do osłaniania odwrotu.
Reply
[NIBY

Petrus:
Hitler do śmierci Piłsudzkiego się bał zaatakować Polskę. A potem słaby rząd i wojsko więc czemu by nie zaatakować.
Petrus:
Japońskie kamikadze były pro .Miałem nawet składany model, ale się rozwalił
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)