Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
II wojna światowa dyskusja
#21
Shocked 
Mam takie pytanie... Czy Armia Światowego Wyzwolenia(AŚW) to to samo co państwa Osi? Huh
Reply
#22
Według hitlera za przegraną w I Wojnie Światowej byli Żydzi mówił że "wbili mu nóż w plecy" .
Reply
#23
Według mnie wojna była rozstrzygana o to, kto jest głupszy.
Hitler mordował żydów, bo bał się, że odkryją jego pochodzenie.
A tka wg. dzisiaj 66 rocznica jego śmierci Dodgy
Reply
#24
Yy.. Najgorsze.. Bitwa pod Wizną. Polski oddział wojskowy liczący 400 żołnierzy bronił polskiej linii obronnej opartej o rzekę Narew przed 42.000 Niemcami. Bronili się 3 dni i zginęli w chwale.

Ku czci polskim żołnierzom!
Reply
#25
Witaj. Muszę się odnieść do Twojego
pierwszego postu w tym temacie. Nie zdziwi Cię
zapewne, że mam na ten temat nieco inne zdanie.
Według obecnych władz, mediów,gazet itd. Powstanie
Warszawskie było jednym z znaczących zwycięstw,które przybliżyły
Nas do odzyskania wolności.

Nie wiem dlaczego wmawiają ludziom taką propagandę, ale chyba uważają,że
"czarny lud wszystko kupi". Wiecie jak było naprawdę? Powstanie Warszawskie było jedną z największych porażek w historii wojennej Polski. Wiecie, kto zadecydował o wybuchu powstania? Jakiś paru "głombów" z Dowództwa AK. Nie dość, że nie mieliśmy prawie w ogóle broni, a ta którą mieliśmy była już mocno "zużyta", to w porównaniu do
zasobów Niemców zarówno w liczbie ludzi jak i uzbrojeniu byliśmy niczym... W ciągu tych 63 dni, zginęło ponad 300tys. cywili.. Matki z dziećmi, osoby starsze, trędowate... Nie dziwię się, że Rosjanie nie zareagowali. Po co mieli działać, skoro jacyś "partyzanci" bili się z Niemcami używając grantów zrobionych z puszek po konserwach. Ale nikt tego nie powie w telewizji, ani w gazecie... Bo po co? Lepiej stawać muzea i pomniki wielkim bohaterom walczącym o wyzwolenie Polski. A tak przy okazji, gdyby nie Rosjanie nikt by nie pokonał Niemców. Ani Amerykanie, ani Brytyjczycy...
Pozdrawiam
Reply
#26
Nie znam się tak bardzo, mogę jedynie powiedzieć, że dobiły mnie dwie rzeczy. Nie wiem w ogóle po co Rzesza chciała zapanować nad światem, jak i tak było wiadomo, że w dupkę dostaną. Angry Podobnie z PW, kiedy Polacy walczyli o wolność to było wiadome, że jej nie odzyskają, bo po wojnie nadejdzie komuna, może nie wiadome dla Polaków, ale za ich plecami to knuli. Nie widzę plusów w tej wojnie, tylko same zniszczenia przyniosła, nie wątpię w to, że teraz żylibyśmy w większym urodzaju i by się wszystkim żyło lepiej, bo może nawet do teraz żyłby Alek, Rudy i Zośka, ale co się spodziewać po Hitlerze- gościu, który chciał znaleźć Kamień Filozoficzny i przez 1000 lat pomordować prawie wszystkie narody...

//Współ
Reply
#27
Gdyby Hitler nie zaatakował ZSSR to by tą wojne wygrał ale i tak umiał wojować w 6 dni zdobył Danie podobnie francja mu sie poddała ale z polakami to sobie nigdy nie dał rady !
Reply
#28
Może i nie mieliśmy zbytnio dobrego uzbrojenia, ale za to mieliśmy ducha walki, ducha chęci wyzwolenia narodu spod okupacji niemieckiej. Nie chcieliśmy żeby naszą historię, nasze 1000 lat istnienia pogrzebać pod ruinami władzy komunistycznej, bo warszawiacy chcieli, ażeby wtedy gdy komuniści przyjadą do Warszawy i zobaczą zorganizowany lud, od niechają zamiar najazdu na dalsze granice naszego narodu i dają sobie z nami spokój.
Reply
#29
Polacy byli we wrześniu dość nieudolnie dowodzeni, z Piłsudskim na czele ten problem by nie istniał. Niemcy zniszczyli Polskę w miesiąc, ale do ataku na francję dość długo musieli potem zbierać siły. Gdyby Niemcom szło jeszcze gorzej, Stalin mógłby się wahać czy atakować Polskę - zrobił to dopiero gdy miał pewność , że Polska już przegrała. Większy opór polaków mógłby także bardziej zachęcić zachód do działania. Nawet gdyby z Piłsudskim na czele obrony kraju w 1939 poszło nie wiele lepiej, to Stalin miałby mocno utrudnione pomiatanie Polską podczas negocjacji.

Carlos Santana:
Rosjanie nie reagowali, gdyż Stalin chciał maksymalnego osłabienia Polski. W normalnych warunkach wszczynanie powstania na tyłach broniących się przed natarciem wojsk jest wskazanym, skutecznym zagraniem odciągającym część sił od obrony frontu.

Postanie warszawskie było jedyną szansą pokazania Stalinowi, że Polska jest wciąż silna.
Dostał informację, że w kraju jest mnóstwo ludzi, którzy na niewolę się nigdy nie zgodzą.

Stalin wstrzymał natarcie, dzięki czemu być może nie dostał czasu na zajęcie całych Niemiec. Mając je całe, duże, silne, po co miałby Polsce dawać jakiekolwiek niemieckie tereny? Polska skończyła by bez kresów oraz bez nowych ziem na zachodzie.
Reply
#30
Quote:Mam takie pytanie... Czy Armia Światowego Wyzwolenia(AŚW) to to samo co państwa Osi? Huh


Odpowie ktoś? Dodgy
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)