Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
II wojna światowa dyskusja
No ale czy dla zjednoczenia i chęci stworzenia silnego państwa, należy się posuwać do takich czynów do jakich dopuścił się Hitler?
Earendur:
Jak to nie byli wogóle sojusznikami. A pakt o nieagresji? Nie zaprzeczysz historii.
Reply
"Sojusz – porozumienie o wspólnym działaniu mającym doprowadzić do osiągnięcia określonego celu."
Reply
Czy pakt o nieagresji to dla Ciebie równoznaczność z sojuszem? Gratuluję. Poza tym, Hitler dla Stalina był zabawką, elementem gry o świat. Zaś Stalin dla Hitlera był wsparciem i murem, któy udzielał mu wszystkiego, czego potrzebował do zajęcia zachodniej Europy. Taka mała samopomoc. Ale nigdy nie planowali ze sobą dłuższego pokoju.
Reply
Hitler nienawidził żydów też dlatego że jeden z lekarzy żydowskich leczył jego matkę która później zmarła. Za śmierć matki obwiniał lekarza.
Reply
Zawarliśmy pakt z : Wielką Brytanią i Francją. Nie pomogli nam... Zdobycie Polski zmotywowało Hitlera do dalszych działań, gdyby nam pomogli to może nie było by tej całej II Wojny światowej. Ale kto wie.

Polecam przesłuchanie tych oto piosenek:
- http://www.youtube.com/watch?v=WAeW_UAH6v4&feature=related
- http://www.youtube.com/watch?v=ovlvjOoTi7s

Do tego odkryliśmy Kod ENIGMY, Dywizjon 302 i 303 najbardziej przysłużyły się do walk powietrznych. Ale Brytyjczycy ZAWSZE muszą na swoje wyciągnąć.

Do minusa:
Chodzi mi o to, że nie docenili osiągnięć Polaków, a wszystko co dobre uznali dla siebie.
____________________________________________________________________________
Reply
Mówicie że Anglia i USA sprzedała Polskę w Jałcie. Ale popatrzmy to ich oczami: anglia się prawie nie liczyła, w końcu to ona poległa w pierwszych miesiącach wojny. Ameryka zaś była zajęta Japonią, a poza tym nie chciała drażnić Rosji.
Reply
Hitler dla Stalina był zabawką, ale gdyby pod Stalingradem wygrali Niemcy byłoby mniej ciekawie. Nie chcę komentować reszty i faktów które ograniczają być może również prawdziwie argumenty które można byłoby przedstawić, ale czytając o okropieństwach jakie ZSRR i III Rzesza wyrządziły nic tego dla mnie nie usprawiedliwi. Hitler wdrażając jakieś dziwne zasady stworzył państwo, bo odbyło to się za jego sprawą. Można poczytać książkę Mein Kampf ze strony Hitlera i jego myśli, ale czy chłop na wsi któremu za****ali żonę i dzieci bo był krytyczny wobec okupacji usprawiedliwia coś? Najlepszym przykładem będzie Polska, którym był "zwyczajny" atak z dwóch stron i "zwyczajne" aspirowanie do aby stać się potęgą.
AtUp
Nie do końca jest w tym prawda. Polska odegrała rolę nie tyle co wielką ale z całych swoich sił i została tylko marionetką. Popatrzmy co robili Roosvelt czy Churchill podczas wojny wobec Polski, po prostu nóż otwiera się w kieszeni.
Reply
Anglia się prawie nie liczyła? To że nie przypuściła szturmu na pobliskie kraje to nie znaczy że się nie liczyła. Przypominam że w tamtych latach Anglia była jednym z najpotężniejszych państw w Europie. I to nie ona poległa w pierwszych miesiącach wojny tylko właśnie Polska. Śmiem wątpić czy Anglia w ogóle poległa Dodgy. A natomiast Japonia i Ameryka to są lata 1942-1946, a wojna rozpoczęła się w 39. Prawda jest taka że alianci tylko pogrozili palcem Hitlerowi i schowali się za własnymi granicami traktując Polskę jak mięso armatnie które tylko na jakiś czas zatrzyma szturm Hitlera.
Reply
Masz rację co do Polski. Ona odegrała ogromną rolę w końcowym wyniku wojny. To ona przecież złamała słynny kod Enigma, to nasi kochani lotnicy w bitwie o Anglię zestrzeliła więcej samolotów niż jakikolwiek samolot brytyjski, to my wywalczyliśmy klasztor w Monte Casino. Właściwie to polacy walczyli na wszystkich frontach świata. Wymieniłem tylko te najbardziej znane, choć osiągnięć jest znacznie więcej. Niestety spotkał nas los jaki nas spotkał.
Reply
Niemcy, Rosja, Japonia i USA to mordercy, a my jesteśmy nie lepsi. Hitlerowi nie udało się wcielić w plan 1000letniego opanowywania świata przez Rzeszę, więc niepotrzebne mu te jego machiny, co pracowali nad nimi jego naukowcy, Stalin zachował się jak ostatnia szmata, nie pamiętam kto kogo zdradził pierwszy, no ale że najpierw tylu ludzi z naszej strony pomordował, a potem się przyłączył i jeszcze gnoja zaproszono na konferencję... No cóż, Rosja to mocarstwo, należało się liczyć z jej zdaniem, Japonia i USA się nawzajem naparzali, atomówka była jednym z lepszych wyborów do skończenia tego, a z Polski uważam, że PW było idiotyzmem, jak nie wierzycie to polecam poczytać kroniki Mirona Białoszewskiego, i nie, nie uważam, że dzięki tym bohaterom z "Buków" żyję, bo żyję tylko dlatego, iż mój pradziadek wstąpił do wojsk brytyjskich, więc jego żona musiała się moim dziadkiem i ciocią opiekować, dziękuję, dobranoc.

//Współ
_
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)