Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
II wojna światowa dyskusja
#11
Jeszcze by Piłsudczak zafundował drugi Cud nad Wisłą Dodgy
Reply
#12
(2011-04-29, 21:22:54)Petrus Wrote: Jeszcze by Piłsudczak zafundował drugi Cud nad Wisłą Dodgy

Z mojej wielkiej księgi o drugiej wojnie Smile
Reply
#13
Brick 
Ta flota na niewiele się zdała, mogli co prawda gromić niemieckie statki i bombardować ich ufortyfikowane nadbrzeża, jednak Francja była stracona. Głównie rzecz jasna przez bliskość w stosunku do Niemców, jednak nie można nie przyznać, że ich pewność co do niemożności przejścia linii Maginota nie odgrywała ważnej roli. W dodatku tylko do 1940r. coś robili.
Reply
#14
http://www.youtube.com/watch?v=1QL0bXxjqEQ Smile
Reply
#15
Ciekawe Big Grin
Lord Anime I:
Jedynie to Anglia, Polska i USA dobrze walczyły po stronie aliantów to wiesz Angry
Reply
#16
Sad 
Nie zgodzę się z tobą że Piłusudski zafundowałby drugi cud nad wisłą, gdyż niestety jak wiemy Niemcy podpisali pakt z Rosją, co znacznie utrudniło walkę polakom. A poza tym Niemcy za ,,zgodą" zachodu ( zachód bał się Hitlera) zbroili się.
A tak poza tym. Polska jak wiemy po wojnie przeszła na rząd komunistyczny, na co dali przyzwolenie Ameryka i Wielka Brytania. Winston nie za bardzo przejmował się losem polaków, choć polacy naprawdę przysłużyli się wynikom wojny. Gdyby nie my, to nie wiadomo jak zakończyła się wojna. Lecz ameryka miała jeszcze sprawę z Japonią. No to dziękuję za to że mogłem się wypowiedzieć w tej sprawie.
Reply
#17
Podobno Niemcy w tamtych czasach mieli coś wspólnego z kosmitami, ponieważ to właśnie Niemcy wymyślili napęd odrzutowy (lub inna nazwa nie znam się na tym Tongue)
Reply
#18
Po prostu pomysłowi byli.
Reply
#19
Powiem tak: Gdyby nie Wielka Brytania i Francja to nie byłoby tej 6 letniej rzezi. I jestem trochę zdziwiony, dlaczego Hitler tak nienawidzi Żydów, co oni mu zrobilí?
Reply
#20
Jego babka była Żydówką, Hitler był ćwierć Żydem. Nie wiadomo czemu był tak zagorzałym antysemitą, uprzedzenia prawdopodobnie wyniósł z własnego domu.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)