Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
II wojna światowa dyskusja
Palestyńczycy chcą po prostu żyć wolni, we własnym kraju, Palestyna nikomu nie zagrażała, i nie zagraża, jedyne, czego chce Palestyna, to zwrotu jej odwiecznych ziem, nieingerowania w jej wewnętrzne sprawy i spokoju, spokoju, spokoju. Faktycznie, zbrodnicza polityka.
Reply
Earendur
Nawet jeśli masz rację, nawet jeśli coś zawinili to nie jest powód żeby tak okrutnie się z nimi obchodzić. Żeby aż tak: zamknięci w komorach gazowych, rozstrzeliwani, wieszani i to za co? Za to że są żydami czy rumunami. Co oni mogli zrobić żeby tak ich traktować. Mnie też różni ludzie wkurzają, ale nie leje ich od razu po mordzie. Zastanów się, jak ty byś się czuł gdybyś wiedział że za tymi kratami nie czeka cię nic oprócz śmierci. To było tak jak w bramie ku piekle: porzucie wszelką nadzieję. Mam nadzieję że ten temat zmieni twój sposób myślenia.
Reply
Zabawny temat na dziecięcym forum ma zmienić mój sposób myślenia? A ile ja mam lat? 12? Czy naprawdę wyglądam jak chorągiewka powiewająca na wietrze? Mam za sobą lata pasji tym okresem i wyrobione dostatecznie silne zdanie, by być pewnym swoich racji, popartych suchymi faktami, których Ty nie jesteś w stanie pojąć. Bo Ci nie odpowiadają. Pisałem wcześniej, być pisząc o historii, nie kierował się uczuciami, a chłodną logiką. Z logiki wynika, że żydzi, jako że kontrolowali media niemieckie lat '20, to jest prasę i radio, stanowili zagrożenie dla Niemiec. Również dlatego, że coraz bardziej pchali się do polityki. Taka sytuacja nie może być tolerowana. Nie może być sytuacji, kiedy inna nacja panoszy się na terenie drugiej, i wzbogaca się jej kosztem. To są jedne z pobudek, którymi kierował się Hitler. On wcale ich nie zabijał, bo byli "gorsi", czy jakieś inne propagandowe farmazony, które są alianckimi, śmieciowymi, paskudnymi pogłoskami. Gdyby Hitler nie miał powodów, nie ruszałby żydów. A miał poważne podstawy do tego, by się do nich zniechęcić. Poważnie zniechęcić.
Zrobił z nimi porządek. No, z większością. Czy to dobrze? NIE MNIE TO OCENIAĆ. Czy źle? NIE MOJA SPRAWA. I Twoja też nie. Niech ci na górze oceniają. Hitler działał w zgodzie z sumieniem i własnym rozsądkiem, i nie ma tu czego krytykować. Może sposobu, bądź co bądź, niehumanitarnego. Masz rację, żydostwo nie miało jak być optymistycznie nastawione będąc w obozach, ale jakoś specjalnie wielu ich tam nie było. Znasz pojęcie "Mit Holokaustu"? żydzi ponieśli kilkanaście razy mniejsze straty, niż nam chcą wmówić dzisiaj.
Reply
Nie wiem czy to prawda z tymi żydami, że chcieli się dobić do władzy niemiec. Podaj mi proszę jakieś linki do tego bo ja nie mam czasu na to. Nie wiem czy to co piszesz jest potwierdzone faktami historycznymi czy twoim wymysłem. Gdzieś słyszał wogóle o tym ,,micie holokaustu''. Co do jednego bede zgodny: ja mam swoje zdanie, ty masz swoje. Do każdej rzeczy próbuje podchodzić z luzem i humorem, ale sprawy z II wojną światową będą zawsze na czasie i powinny być. Przecież ta wojna zmieniła losy ludzkości. Przesądziły o potędze i o słabości poszczególnych państw. Tak więc wiedz że fakty są i nie mogą być inne.
Reply
Wiem, że fakty są. Ale fakty dzielą się na prawdziwe, ukryte, spreparowane, etc. I to też miej na uwadze. Jeżeli Cię coś interesuje- naucz się zdobywać informacje. Linki...nie opieraj wiedzy na internecie. A o żydach i ich wpływie pisał sam Hitler w Mein Kampf, i to naprawdę wcale nie tak subiektywnie, jakby się mogło wydawać. To jest najwiarygodniejsze źródło, bo ukazuje przemyślenia i uczucia samego Hitlera. No cóż, a w tym względzie to on sam chyba wie lepiej co czuł i uważał, niż rzesza dzisiejszych historyków, hmm?
II wś to nie jest temat, do którego podchodzi się z luzem. Jak wchodzisz do świątyni, zachowujesz powagę. Jest to podyktowane przede wszystkim kulturą osobistą.
Reply
Inną sprawą jest to, że wspólny wróg, łączy naród. Hitler dał im cel dla jakiego walczyć chcieli, dał im obiekt nienawiści odpowiedzialny za wszystkie problemy. Był świetnym politykiem i umiał poruszyć tłumy.
Reply
Hitler ukazał im żydów nie jako odrębny naród, a jako żydowski bolszewizm. Uważał, że należy zniszczyć czerwony terror, który został stworzony przez żydów. Do Rosji jako narodu, zwłaszcza przed wojną, odnosił się neutralnie, a kilka razy wręcz współczuł tym ludziom, którzy byli tak uciskani przez komunistów. Podkreślał kolektywizację, straszne, potworne zbrodnie, i postanowił z tym walczyć. Postanowił walczyć z bolszewizmem, stworzonym i kierowanym przez żydów z całego świata. Ale pierwsze, co musiał zrobić, to być pewnym swojego narodu. Nie mógł być pewny narodu, dopóki żyli w nim żydzi. Nie miał dużego wyboru.
Reply
Skoro fakty dzielą się na prawdziwe, fałszywe itd. to skąd wiesz że właśnie ten ''Mit Holokaustu'' nie jest spreparowany. Co do lektury ''Mein Kampf''- podaj mi kilka cytatów z tej książki w których Hitler pisze o winach i co najważniejsze DOWODACH żydów i cyganów. Bo dzisiejsze prawo nie stawia nic bez dowodów. Ale zauważ też że oprócz tego że Hitler chciał wytępić żydów i cyganów, to chciał też podporządkować sobie inne narody jako to że Niemcy są narodem panów. Chciał stworzyć naród czysto niemiecki. Nie dopuszczał na śluby niemców z innymi narodowościami. Czy to nie jest chore?! Myśleć że jeden człowiek jest lepszy od drugiego?! Przecież Bóg stworzył ludzi takimi samymi. Nie podzielił świata na narody lepsze i gorsze. Zamiast niego zrobił to Hitler. Jego chore ambicje doprowadziły go do samobójstwa: napaści na swego sojusznika- na ZSRR.
Reply
nie będę się powtarzał po pięć razy. Hitler nigdy nie był sojusznikiem ZSRR, a ZSRR nigdy nie był sojusznikiem Hitlera. Nie Hitler podzielił ludzi, a Nietzsche. Hitler tylko urzeczywistnił jego poglądy. Nie Hitler stworzył to państwo, nie on je wymyślił, on tylko wprowadził w życie założenia Marksistowskie, dodając od siebie kilka elementów. On po prostu nie był teoretykiem. Sam szukaj dowodów. Mein Kampf nie jest długie. Zresztą, wszystko jest w pierwszych rozdziałach.
Reply
Niby masz rację, ale popatrz z jego perspektywy: podczas wojny potrzebował silnego i zjednoczonego narodu. Obywatele innej narodowości i kultur tylko by mu w tym przeszkadzali, więc wyeliminował sobie. Po prostu robił sobie dogodną pozycję do walki, może i chore, ale takie miał podejście. Hitler sam wyznaczył, kto może być w "jego" państwie, a kto nie.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)