Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
II wojna światowa dyskusja
Ale w jakim sensie dobra. Bo cię chyba źle zrozumiałem.
Reply
A konkretniej?
Reply
Jako że w sensie moralnym.
Reply
o rumunów chodzi ?
Reply
To także.
Reply
O czym Ty mówisz? Albo kochasz zwierzęta i w ogóle peace and love, albo interesuje Cię wojna. No dobra, to się nie wyklucza, ale jeśli jesteś "peace and love", to miej na tyle dystansu, żeby do historii podchodzić obiektywnie, jak robot, bez emocji. Tylko wyzucie się na tą chwilę z emocji może przynieść coś pozytywnego. A jeżeli masz z tym problem...To niedobrze. Szczerze powiedziawszy nigdy nie patrzyłem na wojnę pod kątem moralno-etycznym. Wszystkie decyzje, również te o eksterminacji oglądałem pod kątem polityki, i ewentualnych posunięć. Koniec. A rumuni i żydzi...Wcale nie byli niewinni. Nie róbcie ze mnie jakiegoś nieczułego antysemity, ale płakać za nimi to ostatnia rzecz, jaką bym zrobił. Dobra, nigdy bym tego nie zrobił.
Reply
Chłopce kielo ty mos roków. Ześ się z chłoinki urwoł. Co ty za nazistami ześ jes. A cu zrobili te zydy lub rumuny. Podej mi chłoć trzi przikłady i linki do strón w któryk pise ze zydzi cusik popełnili na przestrzeni wiyków.
(Ten post jest pisany moją gwarą- gwarą orawską).
Reply
Popieram cię. Tak się zastanawiam co by było gdyby w 1943 roku Hitler wygrał Stalingrad ...
Czy bym był czy nie ? O to jest pytanie ...
Reply
A pisz sobie gwarą, jaką chcesz. Dopóki Cię rozumiem i czyta się przejrzyście (w miarę)- nie obchodzi mnie to.
Nie jesteśmy na lekcji żeby wymieniać 3 przykłady. Z romami sprawa jest prosta, była prosta i w przyszłości też będzie prosta- brak własnego państwa powoduje, że tułają się po świecie, w tym i po krajach, w których nie są mile widziani. Czy to takie złe, chcieć, by Ojczyzna była dla Rodaków? Zwłaszcza, że romowie wcale nie są jacyś specjalnie mili czy tolerancyjni. Szczerze, znam same negatywne opinie. I sam na oczy niejedno widziałem. Narodowi Socjaliści Niemieccy, jak i większość cywilizowanego świata uważała, iż romowie jako nacja, gatunek, nie są w stanie wytworzyć własnej państwowości, a Niemcy do tego dopisali sobie "w takim razie są niżsi". Nie mnie to oceniać, Tobie też nie. Ale jakby naprawdę byli uczciwi i chcieli się zaaklimatyzować i spolonizować, zgermanizować, zrusyfikować, etc..., to już dawno problem romów by zniknął, bo zniknęliby sami romowie, którzy połączyliby się długoletnim procesem asymilacji z daną narodowością. A że chcieli zachować odrębność i w dodatku znajdowali się w niewłaściwym miejscu i czasie...No to cóż...Silniejszy zawsze był na górze. Co się dziwisz?
O żydach zaś można przeczytać wystarczająco wiele, bo są dziesiątki oskarżeń obciążających ich. Szczerze, bardziej szkoda mi jest żołnierza Armii Czerwonej, który został wcielony do niej siłą, i który wbrew swojej woli musiał walczyć z ludźmi, których normalnie by nie zabił, niż tych wszystkich tysięcy żydów, rozstrzelanych jak zwierzęta. Żydzi to bolszewizm. Żydzi to komunizm. Żydzi są tym, co złe. Żołnierz AC rozstrzeliwujący innych jest zły. Ale wcale nie najgorszy. On to robi na rozkaz. Jakby dostał odpowiedni, to częstowałby cukierkami. Straszniejsi od niego są ci, co na górze, ci, którzy podpisują dokumenty o masowych rozstrzeliwaniach. A tam stali żydzi. To oni są mordercami. Nie chcę nikogo usprawiedliwiać, ale żołnierz jako narzędzie niekoniecznie musi być mordercą. Nie wiem, kim byli i co myśleli żołnierze sowieccy w Katyniu, Kozielsku...sam akt był straszny i diabelski. Ale, na Boga, to nie był ich pomysł! Nie oni go wymyślili, nie oni do niego dążyli, nie oni go planowali! Oni byli narzędziem...taką brudną zabawką, która ma robić czarną robotę, i na którą ma spaść odpowiedzialność. Nie krytykuj prostych żołnierzy. Krytykuj tych, co na górze. A tam? Żydzi, żydzi, żydzi. Bez litości, honoru, bez niczego, co można nazwać ludzkim. Ma mi być ich żal? Wiesz...Szkoda, naprawdę szkoda mi tych, którzy byli niewinni, którzy niczego nie zrobili. Szkoda mi także tych, którzy widząc dwulicowość swoich rodaków, opowiedzieli się przeciw nim i zginęli. Niestety, ci, którzy przeżyli, to gnidy, i jeśli mam im współczuć, to wolę, byście mnie pocięli. Historia niczego ich nie nauczyła. Izrael tworzy Palestynie drugi holokaust. Każdy, kto dzisiaj popiera politykę Izraela, kto popiera ich przywódców, może z czystym sumieniem powiedzieć o sobie, że nie jest w niczym lepszy od tych, którzy tworzyli czerwony Terror, i od tych, którzy ze swastyką w sercu szli z karabinami, lub ulotkami i propagandą na ustach.
Reply
Zależy. Jeżeli Niemcy nie dotarli by do rosyjskich ropociągów na kaukazie, a zdobyli miasto/zniszczyli okoliczne rosyjskie armie nic by się nie stało. Może Rosjanie nie zdobyliby Berlina tak szybko. Jeżeli zaś zdobyliby ropociągi byłoby gorzej. Najważniejsze w tej bitwie to pokonanie milionowej niemieckiej armii.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)