Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
II wojna światowa dyskusja
A Stalin dał przykład, że jest tępy i wysyła mnóstwo swoich ludzi w ciężkich warunkach na pewną śmierć. W wojnie chyba liczy się element zaskoczenia, a nie głupie szpanowanie przed innymi, ile to ja wojska mogę oddać na straty...
Reply
On nie pokazał, ile może oddać, ale pokazał, że dla Armii Czerwonej nie ma rzeczy niemożliwych, co mu się udało- kraje bałtyckie poddały się natychmiast. Jeśli to nie jest sukces, to nie wiem, co nim jest...
Reply
Stalin nie był wcale wielce mądrym strategiem. Miał takie same dziwne wizje jak Hitler. Generałowie często tłumaczyli mu co powinien zrobić ale on mimo wszystko upierał się na swoim stanowisku.
Reply
Heart 
A teraz przerzućmy się na drugą stronę kuli ziemskiej, Japonię i Amerykę.
Reply
Stalina rozpierała duma. On nie chciał, żeby ludzie widzieli racjonalną potęgę Armii Czerwonej, tylko, żeby widzieli, że AC jest tak silna, że żadne straty nie przeszkodzą jej w zdobywaniu tego, co chce zdobyć. Stalin chciał tym wywołać strach w ludziach, i przekonanie o "niezniszczalności" jego armii.
Reply
Wiecie co...Ale Sobieski był tępy. Jaki to straszny idiota. Pokonać turków pod Wiedniem...po co? Przecież stracił tyle wojska...a Turcy wcale nam nie zagrażali, to był problem zachodniej Europy. Po co się mieszaliśmy w nie nasze sprawy? Lepiej było nikogo nie wysyłać i wzmocnić własną armię...Co nam z tego zwycięstwa? Jakieś tam miano obrońców chrześcijańskiej Europy...jakaś tam sława i pokaz niezwyciężonej husarii, pfff...głupstwa!
*
I taką właśnie prezentujecie postawę. E, tam, co z tego, że Stali udowodnił, że jest najlepszy i najsilniejszy, przecież stracił żołnierzy...
Reply
AtUP: Żołnierze Stalina byli najsłabsi, ich było po prostu bardzo dużo.

Moim zdaniem Francuzi nie odgrywali tak dużej roli w II wojnie światowej, mimo że alianci im pomagali. III Rzesza była gotowa na wszystko, mieli świetne uzbrojenie a przede wszystkim czołgi ( np. Panzer III ). ZSRR miała drogę wolną po powstaniu warszawskim, po prostu poczekali aż alianci oraz Polacy wybiją Niemców, oraz Niemcy wybiją Polaków. Oczywiście USA zdradziła Polskę, mimo że Polacy pomogli im odbić Monte Cassino. Po chwili ZSRR zaprzyjaźnili się z aliantami i całkowicie rozwalili Niemcy, które potem zostało podzielone na 2 części.
Gdyby nie powstanie paryskie to Francja także by upadła.
Polecam książki czytać.
Reply
Może i zyskaliśmy jakiś tam tytuł, ale zauważ, że o tym nie pamięta już nikt prócz nas samych. Zaledwie ~100 lat później Austria sama pomogła Prusom i Ruskim podzielić Polskę. Chociaż i realia były inne, Polacy zawsze byli mocno wierzący, uważam więc, że to poświęcenie miało sens. Nie chciałbym być teraz muzłumanem Dodgy

A Stalin jaki miał cel? Dla samego tytułu pokazać, że ma się nierówno pod sufitem? Przecież to chore...
Reply
A propos obecnie toczącego się wątku o olbrzymich stratach Armii Czerwonej pozwolę sobie przytoczyć pewne znane cytaty Stalina: "Ja mam ludzi mnogo", oraz drugi "Śmierć jednego człowieka to tragedia. Śmierć milionów ludzi to statystyka". Te słowa chyba najlepiej świadczą o tym jakie on miał podejście do życia ludzi, nawet obywateli ZSRR. Zdecydowana większość obywateli ZSRR zginęła nie podczas ofensywy niemieckiej w 1941 r. czy późniejszych działaniach wojennych, ale przez politykę terroru stosowaną przez Stalina już od samego poczatku lat 30. XX wieku. Życie ludzkie nie miało dla Stalina żadnej wartości. Uważał, że tylko siłą można zmusić ludzi do bezwzględnego posłuszeństwa. Jego interpretacja filozofii Marksa i Engelsa spowodowała, że kości obu ww. zaczęły chyba stepować w grobach. Wszędzie widział zdrajców i zamachowców nawet wśród swoich najwyższych rangą oficerów, stąd się wzięły tzw. "Wielkie czystki" wśród korpusu oficerskiego, gdzie wśród straconych znalazł się m.in uczestnik wojny polsko-bolszewickiej z 1920r, zdolny dowódca Armii Radzieckiej i Frontu Zachodniego marszałek Michaił Tuchaczewski. z resztą nie tylko na swoim podwórku Stalin stosował terror. Zakładam, że wszyscy wypowiadający się w tym temacie interesują się co nie co historią i posiadają pewną wiedzę o okresie stalinizmu w Polsce i o jego metodach walki z żołnierzami KWP i wszystkimi przeciwnikami nowego ustroju. Po jego śmierci w marcu 1953r. w naszym kraju zaczął krążyć przekazywany szeptem na ucho pewien krótki żart, który przytaczam poniżej:

-na co umarł Stalin?
- na szczęście


To chyba dobrze oddaje niewątpliwe poczucie ulgi jaką odczuła większość obywateli krajów bloku wschodniego, w tym Polacy.
Reply
Akurat Bitwa pod Wiedniem miała dla nas korzyści, ponieważ po Wiedniu następnym celem był Kraków.
Poza tym Stalin, niezależnie ile wojska stracił wydawał czasami beznadziejne decyzje. Np. Zlikwidowanie Rejnów Obronnych na byłej granicy z Polską, . Winston Churchill, korzystając z raportów Ultry również przekazywał Stalinowi wiele pożytecznych informacji na temat planowanej przez Niemców inwazji, ale Stalin traktował je jako brytyjską prowokację, mającą wciągnąć ZSRR do wojny. Agenci z Czerwonej Orkiestry, oraz Richard Sorge podali nawet Stalinowi dokładną datę ataku - bez rezultatu.

I jeszcze taki mały żart Smile

Leci Francuski bombowiec nad III Rzeszą. Załoga rozpakowuje ulotki i wyrzuca je przez luk bombowy. Tylko jeden Francuz wziął nierozpakowane pudełko i bezpośrednio cisnął w dół. Na to szału dostał jego dowódca - "Co ty chciałeś zrobić!? Zabić kogoś?"
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)