Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
II wojna światowa dyskusja
To nie znaczy że nie dają rady, dwie inne rzeczy
Reply
Nie, ja już z Tobą nie dyskutuję. To nie ma sensu. Nie jesteś w stanie przyjąć do siebie najprostszych informacji. No jasne, -40 to to samo co ciepły, ogrzewany bunkier, jakżeby inaczej. No jasne, to nie Armia Czerwona, to Finowie sami przegrali wojnę, a AC tylko szła za nimi.
Jesteś zupełnie, całkowicie, pusty.
Nie będę już ciągnął tego watku z Tobą, bo nie mam siły na dziś walczyć z głupotą. Niech mnie ktoś wyręczy, niech mi ktoś pokaże, że nie tylko ja tutaj myślę!
Reply
Na koniec tylko dodam i zmykam:
Po zakończeniu wojny Stalin zażądał od generałów wyjaśnienia przyczyn tego pyrrusowego zwycięstwa. Odpowiedzi, które usłyszał były dość kuriozalne. Jeden z dowódców stwierdził, iż podstępni Finowie często atakowali podczas popołudniowej drzemki, której według regulaminu codziennie zażywali żołnierze Armii Czerwonej. Inny usiłował tłumaczyć, iż wojsko radzieckie zaskoczył fakt, że powierzchnia Finlandii "pokryta jest gęstym lasem". Stalin na to odpowiedział: Już czas, aby nasza armia wiedziała, że tam są lasy
-Wikipedia, mam nadzieje że nie zarzuci mi się że to zbyt płytkie źródło.
Oprocz tego że jestem pusty, mam nadzieje że moja pustość nie ograniczyła się do tych -40 stopni Celsjusza.
Reply
a AK wygrałby wojnę gdyby alianci nie odcieli by dróg zaopatrzeniowych
Reply
Ograniczyła.
Kerashon:
A Litwa była potęgą zagrażającą Ameryce, uginającej się pod naporem Kanadyjskich murzynów.
Reply
Tylko nie czcij już Stalina i będzię ok Tongue
Taraz palneli głupote jakich mało ...
Reply
Różnica pomiędzy czczeniem, a uznaniem czyjejś inteligencji mimo wszystko jest spora. To, że ktoś uznaje daną osobę za inteligentną, nie musi od razu znaczyć, że uznaje jego metody i racje.


AtDown - Tak to właśnie my...
http://www.youtube.com/watch?v=su1m3TybFNQ
Reply
Exclamation 
Przecież to oczywiste, że nie popieram komunizmu, to jasne, że Stalin był ludożercą, mordercą, że skąpał Rosję we krwi i jest ojcem złego. Myślałem, że to jest dla was oczywiste. Ale ja tylko pokazuję prawdę taką, jaka jest. Zrozumcie to wreszcie.
Moje metody i racje? Zdecydowanie bardziej ideowo mi bliżej do narodowego socjalizmu. Ktoś może powiedzieć, że korzenie te same, a socjalizm to socjalizm. Cóż, nie spieram się.
Jedno tylko wiedzcie na pewno: Nie ma ustroju, którego nienawidziłbym bardziej, niż komunizmu zaserwowanego w ZSRR. I mam ku temu pewne podstawy.
Reply
Poczytałem parę artykułów na ten temat i AC wykazała się co prawda wielką odwagą, to jednak ze strategicznego punktu widzenia było inaczej. Armia Radziecka mogła odnieść większy sukces. Była źle przygotowana, a piechota źle współpracowała ze wojskami Pancernymi. Rosjanie zupełnie nie przewidzieli skutków ich działań. Dla ZSRR ta Wojna była wielką kompromitacją, co podkreślano we wszystkich artykułach które dotychczas przeczytałem. Mimo ze już od 1934 był dostępny PPD ruscy nie zrobili nic aby uzbroić nim piechotę. Co innego w Finlandii. Suomi wz 1931 był konstrukcją pierwszorzędną. Co do tej temperatury to zwracam honor - Czerwonoarmiści byli bardzo odważni i udowodnili swoją wartość. W tej wojnie jednak żołnierze nie uratowali honoru ZSRR, ponieważ wynik mógł wypaść korzystniej dla ZSRR. Honoru kraju nie uratujesz, jeśli twój Sztab Generalny podjął złą decyzje i w niewłaściwym momencie ( zima ).
( Korzystałem z innych artykułów niż twój post i tekst Suworowa )
Poziom wyszkolenia i dowodzenia Rosjan - to jedno. Ale obrona i odwaga Finów to mimo wszystko - drugie. Kiedy ZSRR zaatakował Polskę to dla zawodowych żołnierzy wojna w umysłach była już dawno przegrana.
Reply
Heart 
Nie neguję odwagi, nie odbieram jej Finom. Ale ich odwaga jeszcze bardziej uwypukla wspaniały sukces Radzieckich żołnierzy- dałeś przykład, że nie walczyli z tchórzami nie będącymi w stanie walczyć, a z dobrze wyszkolonymi żołnierzami. Przecież to znakomicie mówi o Armii Czerwonej.
Nie chcę dyskutować z kimś, kto opiera się na informacjach z internetu. Tam może być wszystko. A jeśli korzystasz z prasy czy książek, to od razu odrzuć wszystkie, które mają coś wspólnego z Rosją.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)