Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
II wojna światowa dyskusja
Jeżeli coś piszę, to jest to fakt historyczny, a fakty nie podlegają żadnej dyskusji. Czy Ci się to podoba, czy nie- tak było. Możesz mieć inne zdanie, ale z faktami się nie polemizuje. Stalin był łagodny, wprowadził możliwie łagodną wersję socjalizmu, odbudował patriotyzm w ludziach, zamordował wszystkich katów Rosji, przygotował ludzi do wojny- powiedz, że nie był dobrym człowiekiem.
W d... mam jakieś moralności i prawa. Oceniaj historię na chłodno, a nie przez pryzmat humanitarności. Jeśli będziesz się trzymał drugiej metody, nigdy do niczego nie dojdziesz i niczego nie zrozumiesz. Rzesza była potężna, narodowy socjalizm był wielki, Hitler politycznie genialny, konstruktorzy niemieccy nie mieli sobie równych i myśl co chcesz- to jest prawda. ZSRR był wspaniały w sensie potęgi, AC dokonywała rzeczy niemożliwych, przewyższała wszystkich w każdym względzie, Stalin politycznie- to wzór nie do prześcignięcia.
A alianci? Miernoty, tchórze, lizod..., niezdolni do niczego. Głupie stado, którym się kieruje. Silni tylko w kupie. Pojedynczo? Tchórze, po stokroć tchórze niezdolne do niczego! "Wygra, kto się nie boi wojen", cytując Kaczmarskiego. A moralność to naprawdę idiotyzm.
Reply
Czy ty widzisz co piszesz. Że Stalin był dobry. Ile za jego panowania wymordowano ludzi, jakie prowadzili czystki tylko przez to że Stalin był nieufny. Chłopie zastanów się.
Reply
Stalin nie przeprowadził czystek bo był nieufny, ale dla powodów wyżej wymienionych. Oczyścił armię z katów, którzy milionami mordowali niewinnych, którzy pływali we krwi. Jego wersja socjalizmu to pryszcz w porównaniu z prawdziwym socjalizmem, o jakim pisał Marks, czy Engels, jakiego domagali się czerwoni za jego plecami, z Jakirem na czele. No, ale co Ty możesz o tym wiedzieć, przecież nigdy nie dotkniesz Marksa, bo ta książka jest "ble, niedobra, i się nią brzydzę". Żałość.
Reply
Exclamation 
Ale Ty nie piszesz o faktach historycznych, bo tak Ty napisałeś. Ty wypisujesz tutaj liczne bzdury i przekłamania. Stąd moje pytanie.


P.S. Jakby Hitler był politycznie genialny, to by wojnę wygrał. Przegrał, bo w pewnym momencie okazał się politycznym osłem i narwańcem.
Reply
Shocked 
Po prostu Hitler zwariował. Pod koniec życia wydawał rozkazy do dowódców grup SS, które nawet nie istniały Angry
Earendur:
Taki był dobry, że za odwrót dostawali żołnierze strzał w łeb od NKWD ...
Reply
Bo był dobry i wiedział, że szkodzą narodowi, czyż nie panie Earendur? Dodgy

A ja wam mówię, że Hitler był tylko dobrym mówcą, dopóki nie brał się na poważnie za dowodzenie armią, jakoś to Rzeszy wychodziło.
Reply
Thumbs Down 
Już po raz drugi oskarżasz mnie o kłamstwa i przekłamania. A ja po raz drugi zwracam Ci grzecznie uwagę, że takie oskarżenia trzeba udowodnić. Więc proszę, użyj opcji "cytuj", pokaż wszystkim, gdzie nie mam racji, a potem napisz tak, jak było. Ale napisz nie to, co chciałbyś napisać, a posłuż się faktem. Cóż, chyba że to po mojej stronie jest prawda... Smile
Masz rację, że Hitler nie był w stanie wygrać wojny. I powiem Ci, że nawet najgenialniejszy polityk nie byłby w stanie wygrać wojny z Rzeszą. Chociaż... Adolf popełnił kilka karygodnych, rażących błędów, które eliminują go z grona polityków wybitnych. Niech Ci będzie, zapędziłem się.
mmmmoooo:
RezO:
Hitler wcale nie zwariował, to jest kolejny element chorej propagandy, od początku do końca był zdrowy na umyśle i naprawdę nie był takim złym dowódcą. I co się czepiasz "oddziałów zaporowych" NKWD? Że inaczej wojnę prowadzili? Że nie dbali o ludzkie życie? No i co z tego? Wolę taką armię, niż amerykańską, w której chucha się na buciki, co by nie zabrudziły się za bardzo. Jeszcze zacytuję tu Suworowa, który genialnie i krótko podsumował ten problem. Wątek co prawda dotyczył czego innego, ale cytat pasuje całkiem całkiem.
(2011-05-17, 18:27:47)Rass Wrote: Ale Ty nie piszesz o faktach historycznych, bo tak Ty napisałeś. Ty wypisujesz tutaj liczne bzdury i przekłamania. Stąd moje pytanie.


P.S. Jakby Hitler był politycznie genialny, to by wojnę wygrał. Przegrał, bo w pewnym momencie okazał się politycznym osłem i narwańcem.
Reply
Video 
Wszędzie nie masz racji, wszędzie piszesz przekłamania, niedomówienia, nie masz żadnych źródeł i cytujesz tylko Suworowa, zresztą też na opak rozumiejąc wszystkie głoszone przez niego poglądy. Wielokrotnie wcześniej prostowałem Twoje wypociny, a i tak byłeś głuchy na moje argumenty, więc tym razem nie będę się produkować bez sensu poraz kolejny. Wink Wystarczy poczytać coś więcej niż Suworow, żeby dojść do tego, że opowiadasz bzdury. Po Twojej stronie to jest co najwyżej masa wbitej do głowy propagandy i wyuczonych na pamięć formułek, którymi raczysz nas za każdym razem. Nic więcej. Wink Żyj w swoim świecie, ale nie dziw się, jak co jakiś czas napiszę, że nie masz racji i odeślę innych do książek, żeby nie słuchali Twoich rewelacji, tylko sami sprawdzili jak było naprawdę. Chociażby popieranie nie dbania o własną armię zakrawa o niesamowitą groteskę. Super wybór, idealny tok myślenia!
Reply
Ale Ty nudzisz! Naprawdę nie jesteś w stanie napisać jakiegokolwiek faktu, czy tylko udajesz głupiego? Nie czytałem wyłącznie Suworowa, ale jego się najwygodniej cytuje. Zresztą, Suworow wykorzystuje wyłącznie oficjalne liczby z dokumentów i archiwów. Cóż, chyba, że chcesz mi powiedzieć, że wiesz lepiej niż sztab Generalny Rzeszy czy ZSRR? W takim razie chylę czoła. Aha, i pomyliły Ci się strony. To Ty stoisz po tej propagandowej, która broni kłamstw i pomówień. Ja stoję po stronie prawdy. I nigdy nie napisałem słowa kłamstwa. Z czym się zgadzasz, bo gdyby było inaczej, podjąłbyś dyskusje Dodgy
Reply
Exclamation 
Skoro o liczbach mówisz, to dlaczego nawet upadająca III Rzesza zadawała większe straty AC, a powinno być na odwrót ?
W samej obronie Budapesztu umarło około 100 tysięcy więcej żołnierzy Dodgy
I co mi odpiszesz ? Że w ZSRR było więcej ludzi, i dlatego ? Skoro byli tacy dobrzy, to czemu jest, aż taka różnica ?
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)