Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
II wojna światowa dyskusja
Ponieważ cyganie, w przeciwieństwie do żydów, nie rządzą światowymi mediami, światową polityką, nie rządzą Ameryką, bankowością, nie mają 4 armii na świecie...wymieniać dalej? Cyganie nie mają jak rozdmuchiwać propagandowych kłamstw o "milionach" zabitych żydów. Niedawno nasze "kochane" społeczeństwo żydowskie (tfu!) podało liczbę zamordowanych przez Niemców żydów zamieszkujących Polskę. Wszystko fajnie, tylko...że jeśli byłaby to prawda, Niemcy musieliby zabić WSZYSTKICH żydów zamieszkujących wówczas Polskę. Aż nie chce się pisać na temat ich dwulicowości i kłamstwa.
Hitler zaatakował ZSRR tylko dlatego, że spostrzegł, że jeśli tego szybko nie zrobi, to uprzedzi go Stalin, którego "czerwone rumaki" napoją się nie w Wiśle, nie na Renie, ale w portach Portugalii. No to zaatakował. W Rosji da się walczyć od maja do września. Potem warunki są tak paskudne, że nie sposób jest walczyć. Wszyscy o tym wiedzieli. Hitler zaatakował w najlepszym dla siebie czasie, z najlepszymi warunkami, jakie udało mu się stworzyć, przy 100% zaskoczeniu, i wszystko szło tak, że aż sam nie mógł o tym marzyć. Cóż...ale przygotowania do wojny ocenia się po ostatnim dniu wojny. Podczas gdy Stalin przymierzał nowy garnitur na paradę zwycięstwa, Zwłoki Hitlera ponuro płonęły w jakimś rowie. Może się nie znam, ale Stalin miał lekko lepszą sytuację. Więc jak? Który kraj był lepiej przygotowany do wojny?
Reply
III rzesza miała zaatakować 15 maja, ale się przez coś tam przesunęło na 22 czerwca .
W tajnych dokumentach ZSRR było napisane, że w okolicach sierpnia będą zbierane wojska, żeby atakować III Rzesze, więc Hitler wyprzedził stalina o kilkanaście, a może nawet kilka dni Tongue
Reply
Oczywiście, dzien uderzenia na ZSRR to nie była stała data, Hitler wielokrotnie ją przekładał. A to o tydzień, a to o dwa... Suworow doszedł do wniosku, że operacja "Burza", czyli operacja "wyzwolenia" Europy miała rozpocząć się dnia 7 lipca! Zaś Mark Sołonin, "młody gniewny", acz bardzo inteligentny, błyskotliwy i posiadający ogromną wiedzę rosyjski historyk, przed którym sam Suworow chyli czoła, w swojej książce, światowym bestsellerze, który wstrząsnął rosją jak Suworowowy "Lodołacz" napisał, że ZSRR dzień ataku "Dzień M", miał rozpocząć...23 czerwca!!
Reply
]Masz racje co do tego że Hitler zaatakował ZSRR bo dobrze mu szło na zachodzie. Ośmielony wygranymi jakie osiągał na zachodzie, poszedł dalej na swojego sojusznika. Może ktoś oglądał cykl dokumentalny pt.Kulisy II wojny światowej?
Reply
Racja ale Hitler nie był tępym idiotą...
Jego tok myślenia był bardzo mądry.
Einserhower według mnie był nawet gorszy. A teraz czas na coś dla was jeden ze skanów gazetki mojego taty. A zaraz a słyszeliście o Normandii. Tam walczył jeden z najwybitniejszych taktyków według mnie.
Geoerge Patton, był on genialny. Ale maczuga i worek pod Falaise i ta bohaterska obrona... a co ja będę gadał macie statystyki 157 opancerzonych pojazdów 187 czołgów 1778 samoch. cięż. 669 osobówek i 252 armaty. Za kilka minut dam skana tylko zjem obiad. Dodgy
Reply
Nie poszedł na ZSRR ośmielony sukcesami. Nie wiem, skąd to wyciągnąłeś, ale dawno nie słyszałem durniejszej argumentacji. Hitler ruszył na wschód bo wiedział, że nie ma już innego wyboru. Ruszył na wschód rozpoczynając walkę na 2 fronty, czyli skazał się na porażkę. Żaden kraj nie jest w stanie zwyciężyć walcząc na 2 fronty. Już sun tzu to pisał. Stara prawda. Do III Rzeszy odnosiła się szczególnie. I na tym polega geniusz największego geniusza wszech czasów- Józefa Stalina Smile
Pall Dragon Wielki:
Patton był stary i zgrzybiały, takich żołnierzy się wymienia na świeższych. Nie przeczę, że kilka razy nieźle rozpracował wroga, i sam też miał dużo w głowie, ale...to nie jest dobra opcja. Dowódcy powinni być młodzi, gniewni, jak u Stalina. Jeszcze raz pochwalę jego genialną, brzemienną we wspaniałe rezultaty decyzję o czystkach w armii.
Reply
To, że Stalin przeprowadził czystki, nie znaczyło, że był geniuszem, tylko nie chciał Nie-bolszewików w armii .Jakby Stalin był geniuszem to nie promowałby Żukowa tak, tylko skupł by się na talentach wojskowych ( np. na Koniewie Dodgy ) Gdyby nie fakt, że ZSSR było ogromnym państwem, gdzie ludzi nie brakowało do armii, były srogie zimy to w 1942 już by skapitulowali ...
Reply
Thumbs Up 
mmmmoooo:
Masz rację.

Earendur:
A maczek przyznaj że mając w dyspozycji tylko garstkę ludzi nie dał się nawalić. Chociaż główny punkt w tej operacji miała kawaleria pancerna Kanadyjczyków.
Reply
Rainbow 
Stalin czystkami oczyścił armię z tchórzy, pijaków, sprzedawczyków, potencjalnych zdrajców, katów, szaleńców, którzy chcieli skąpać we krwi cały naród. Stalin zaś był zbyt łagodny, karygodnie łagodny, czystki powinny być o wiele rozleglejsze. I nie mów mi, że jednych faworyzował od tak. Koniew czy Rokossowski to byli geniusze i Stalin o tym wiedział, dlatego pełnili oni bardzo ważne funkcje, a z ich zdaniem Stalin liczył się bardzo. A Żukow, cóż...odniósł pewien sukces na wschodzie, to dostał szansę na zachodzie. Moim prywatnym zdaniem urósł w oczach Stalina w '42 roku, kiedy to rozmawiali na temat obrony Kijowa. Żukow chciał się wycofywać i miał rację. Stalin nie mógł się z tym pogodzić i nie chciał oddawać Ukrainy z Kijowem. Wtedy Żukow zdecydowanie rzucił na stół odznakę i powiedział, że niech sobie towarzysz Stalin w takim razie sam dowodzi, on się w to g... nie miesza, i nie będzie brał odpowiedzialności przed narodem i historią. Powiedział, żeby go zdegradował, może dowodzić dywizją, korpusem, może go nawet rozstrzelać- ale on do tej operacji palca nie przyłoży. I tak się stało. Żukowa zdegradowano a później Czerwonoarmiści ponieśli największą w ludzkości klęskę. To się zafrasowany Stalin podrapał w głowę i więcej tego błędu nie popełnił.
Reply
Exclamation 
Ty wierzysz w to co piszesz, czy tak się z nich nabijasz pisząc takie rzeczy? Pytam absolutnie serio. Dodgy
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)