Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
II wojna światowa dyskusja
Omaha Beach, co? Tongue
Reply
ile ci można tłumaczyć że rzesza nie miała super nowoczesnego sprzętu, oni mieli po prostu dobrych dowódców oraz taktykę wojny na którą nikt nie był przygotowany a do tego dochodzi jeszcze fanatyzm młodzieży spowodowany praniem mózgów, i tylko dzięki temu Niemcy odnosili takie sukcesy.
Reply
Chyba ci chodzi o początek wojny Dodgy
mi chodzi o lata 40( lato ) -43, gdzie mieli najnowocześniejszą broń na świecie
Reply
chodzi mi o początek ale pod koniec też już nie byli tacy nowocześni bo technologia aliantów zaczęła przewyższać tą z rzeszy
Reply
Mi chodzi o środek Tongue
Jak USA miała bomby atomowe, to lepiej dla Niemiec, że skapitulowali przed Hiroszimą i Nagasaki, bo to samo by Berlin pewnie spotkało
Reply
Thumbs Up 
Po krótce, zasadniczo zapytam jeszcze raz, masz na to konkretne źródło? Najlepszą armią Europejską była Brytyjska, tyle że rozłożenie kolonii i mniejsze przygotowanie do wojny sprawiło, iż Wojna przybrała inny charakter. Francuska Armia pod względem uzbrojenia NIE BYŁA GORSZA od Niemieckiej, ale strategia Francuska, ich duch bojowy i przygotowanie do Wojny sprawiło, że Kampania Francuska nie za bardzo dobrze wypadła dla Francuzów. Podczas Kampanii Wrześniowej 113 Dywizji Francuskich i Brytyjskich pozostało biernych 23 Dywizjom Niemieckim położonym na zachodzie.
Reply
masz 100% racji to by się napewno wydarzyło
Wink
Reply
Jak to nie mieli nowoczesnego sprzętu. Przecież w latach 30 za panowania Hitlera zbroili się. Przecież oni prowadzili za czasów wojny prowadzili wyścig z Ameryką, kto pierwszy skonstruje bombę atomową. Na szczęście ten wyścig wygrała Ameryka, bo kto wie jak potoczyły by się losy wojny gdyby było na odwrót.
Reply
Sorry, że nie chce mi się wszystkiego czytać, ale macie kilka pytań i doszukujecie się idiotycznych odpowiedzi.
Po pierwsze, primo, Hitler nie miał uprzedzeń do żydów ot tak. Jakby nic nie robili, to nigdy nie zwrócił na nich uwagę. Zapomina się, że każda reakcja spowodowana jest jakąś akcją. Jeżeli Hitler się tak na nich uwziął, to oni COŚ musieli zrobić. Ja tu polecam poczytać Mein Kampf, bo z "legalnych" lektur dowiecie się tylko tyle, ile potrzeba zwycięzcom wojny to robienia wam wody z mózgu. Jeżeli chcecie mieć obiektywne źródła, a przynajmniej w miarę obiektywne zdanie, to proponuję zacząć od Marksa, Engelsa, Trockiego, potem Hitlera, dociekliwym polecam Rosenberga. Choć pisał głupoty, to warto wiedzieć, co wtedy czytano i co myślano. Obowiązkowo Stalin i powojenne wspomnienia wojskowych. Ale to już lektura dla dociekliwych.
Oczywiście polecam także Suworowa. Już widzę moich przeciwników z argumentami, że nie można się cały czas opierać na jednej książce i autorze. No, ale cóż zrobić, skoro on niemal cały czas opiera się na oficjalnej historii i danych, które tylko analizuje? No i wcale, do cholery, nie jest sam! Mark Sołonin- oto godny następca!
Po drugie, duo, Hitler 1 września nie wiedział, że rozpoczyna wojnę światową, nie chciał wojny światowej i nie był na nią w żaden sposób przygotowany. To nie pobożne życzenia, ale fakt. Hitler nie był gotów do wojny w 39, 40, 41, 42, a co dopiero w 35! Co wy w ogóle opowiadacie? Gdyby nie ZSRR, Hitler nigdy nie wygrałby wyborów, nie mówiąc o umocnieniu armii, czy rozpoczęciu działań zbrojnych. Hitler nie przygotowywał się do wojny. A jeśli, to robił to tak nieudolnie, że nie miał żadnych szans. Przykład: brak czystek w kadrze dowódczej. Jedna z najmądrzejszych i najlepszych decyzji Stalina to czystki przedwojenne. Gdyby nie one- nie wiem, czy Armia Czerwona odparłaby Niemców. Każda armia myśląca na serio o wojnie musi coś takiego zrobić. A Niemcy? Jeszcze w '45 roku- pół miliona kadry dowódczej! Rozumiecie? Jak można z tak potężnym aparatem sztabowym w jakikolwiek sposób dowodzić?! Odpowiedzcie sobie sami.
Po trzecie, tercio, Hitler przegrał wojnę zanim ją zaczął, podpisując ręką Ribbentropa pakt o nieagresji. Stworzył tym samym koalicję anty-hitlerowską, skazał się na walkę na dwa fronty, i był ogólnie rzecz biorąc skończony. Mniejsza już o to. Jego genialne przygotowanie można podsumować planami ataku na ZSRR w '41- szykowali wojnę na 3 miesiące, mieli ropy na dwa miesiące, skończyła się po 6 tygodniach. Barbarossa to Blitzkrieg na furmankach. Dosłownie. Polecam poczytać sobie tu źródła. Furmankami (głównie z Polski Smile ) Niemcy mieli zniszczyć potęgę ZSRR. Jejku jej.

Atodnośnie minusa: Mój Drogi Rass! Oskarżanie o robienie wody z mózgu i sianie propagandy to nie byle co. Co innego, gdybyś dał minusa pisząc, że masz inne zdanie. Wtedy tak. Cóż...Jeżeli oskarżasz, to napisz konkretnie, gdzie nie mam racji, a potem napisz, jak było naprawdę. Ja jestem w stanie cytować i przytaczać ludzi, liczby, fakty. Fakty, które są niepodważalne i się z nimi nie dyskutuje. A Ty? Jesteś w stanie obalić jakikolwiek mój argument faktami, a nie czczym gadaniem? A może napiszesz, że nie będziesz ze mną dyskutował, bo jestem uparty? Cóż... Tym gorzej dla Ciebie. Obiektywny czytelnik widząc, że unikasz dyskusji wysnuje prawiwdłowy wniosek, że boisz się dyskusji, gdyż brak Ci zwyczajnie argumentów i jakichkolwiek szans na wygranie ze mną Smile
Reply
Photo 
Mnie kwestia żydów nie obchodzi, bo znam swoje 3 hipotezy i ich się trzymam .
Hitler zaatakował ZSRR, tylko dlatego, że dobrze mu szło na zachodzie i tego też się trzymam .
Jedyne co mnie zastanawia to dlaczego o żydach jest milion prawdopodobieństw dlaczego Hitler ich " nie lubił ", a o cyganach nie ma ani jednej Huh
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)