Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
II wojna światowa dyskusja
#91
Exclamation 
(2011-04-30, 08:48:48)Carlos Santana Wrote: Witaj. Muszę się odnieść do Twojego
pierwszego postu w tym temacie. Nie zdziwi Cię
zapewne, że mam na ten temat nieco inne zdanie.
Według obecnych władz, mediów,gazet itd. Powstanie
Warszawskie było jednym z znaczących zwycięstw,które przybliżyły
Nas do odzyskania wolności.

Nie wiem dlaczego wmawiają ludziom taką propagandę, ale chyba uważają,że
"czarny lud wszystko kupi". Wiecie jak było naprawdę? Powstanie Warszawskie było jedną z największych porażek w historii wojennej Polski. Wiecie, kto zadecydował o wybuchu powstania? Jakiś paru "głombów" z Dowództwa AK. Nie dość, że nie mieliśmy prawie w ogóle broni, a ta którą mieliśmy była już mocno "zużyta", to w porównaniu do
zasobów Niemców zarówno w liczbie ludzi jak i uzbrojeniu byliśmy niczym... W ciągu tych 63 dni, zginęło ponad 300tys. cywili.. Matki z dziećmi, osoby starsze, trędowate... Nie dziwię się, że Rosjanie nie zareagowali. Po co mieli działać, skoro jacyś "partyzanci" bili się z Niemcami używając grantów zrobionych z puszek po konserwach. Ale nikt tego nie powie w telewizji, ani w gazecie... Bo po co? Lepiej stawać muzea i pomniki wielkim bohaterom walczącym o wyzwolenie Polski. A tak przy okazji, gdyby nie Rosjanie nikt by nie pokonał Niemców. Ani Amerykanie, ani Brytyjczycy...
PozdrawiamZ Twoją wypowiedzią się nie zgodzę . Powstanie warszawskie, teoretycznie było klęską, ale pokazało determinację Powstańców ( [*] ), i to, na co wówczas było stać Naród. Młodzi chłopcy szli walczyć w za dużych mundurach. Szpitale powstańcze, ludność cywilna - wszyscy wspomagali się nawzajem i walczyli o wolność Narodu i Ojczyzny . Ci ludzie walczyli, bo chcieli ratować żony, dzieci, Polskę . . .

Po drugie . Rosjanie faktycznie przyczynili się do klęski Niemców w dużym stopniu , ale Stalinowi najprawdopodobniej o to właśnie chodziło . I Stalin i Hitler to mordercy, i temu nikt nie jest w stanie zaprzeczyć .

Niestety w II Wojnie Światowej zginęli Ci , którzy mieli rządzić naszym Krajem teraz . Cry Przykra prawda ( nie mam nic do rządu, prezydenta i reszty polityków ) .

To jest tylko moje zdanie, i proszę z niego nie wyciągać nieciekawych wniosków.
Reply
#92
tak sobie myślę jak losy wojny potoczyły się gdyba Japonia nie dokonała ataku na Pearl Harbor.
Rosjanie mogli przegrać II wojnę światową gdyby nie przekładanie ataku na ZSRR przez Hitlera oraz dostawy sprzętu przez USA.
Zgadzam się z tym że Hitler i Stalin to mordercy, rzecz w tym że jeden zabijał dlatego że był rasistą drugi dlatego że bał się zamachu oraz przeciwników polityczny, no i oczywiście chciał aby ZSRR było postrzegane jako potężny kraj dlatego mimo klęski nieurodzaju za wszelką cenę utrzymał stałą ilość eksportowanego zboża. Tak nawiasem mówiąc radziecka propaganda była tak dobra że zachód przez pewien czas chwalił rządy w ZSRR
Reply
#93
Niemcy jako kraj w IIwś mieli ogromnego farta. Zajęcie Francji w tak szybkim czasie było niemal cudem. Wbrew temu co się mówi Francja miała więcej czołgów i lepszej jakości niż Niemcy, tyle że strategia Blitzkriegu rozsypała wojska Francuskie w drobny mak. Marynarka Wojenna Francuzów była trzecią najlepszą na świecie. Podczas kampanii Francuskiej czołgi Niemieckie układały się w zwartą pozycję i razem potężną siłą ognia niszczyły rozrzucone i pojedyncze Francuskie czołgi. Sam Hitler uratował żołnierzy spod Dunkierki. Wojska Guderiana posuwały się tak szybko że zostawiały za sobą żołnierzy Francuskich. Hitler powiedział żeby zmienić to i Wojska Niemieckie zatrzymały się niemal pod Dunkierką. Jeśli chodzi o linie Maginota to Francja wiedziała, że III Rzesza może zaatakować od Północy, dlatego wysłała tam duże Wojska wbrew temu co się mówi, tyle że Strategia stosowana przez Francuzów była bardzo staromodna. W I wojnie światowej Francuscy Generałowie stosowali jeszcze strategie z Wojen Napoleońskich czyli głównie atak frontowy który okazał nieefektywny. III Rzesza dzięki świetnym generałom dała sobie na 4 lata dominację w Europie.
Reply
#94
Lightbulb 
Ponieważ Niemcy stosowali taktykę wojny błyskawicznej tz. zamiast męczyć się na froncie, to oni odcinali im dostawy wszelkiego rodzaju uzbrojenia, żywności itp.
Reply
#95
Niemcy mieli nowocześniejsze czołgi i całą armie Dodgy
Reply
#96
http://www.youtube.com/watch?v=01IaKb6DmTw

O powstaniu warszawskim.
Reply
#97
I kładzie się wiedza przeciętnego Polaka. Pisałem że wbrew temu co się mówi armia Niemiecka nie była lepsza, ale stereotypy robią swoje. Zobacz sobie na jakiś bardziej doinformowanych źródłach o tym.
Reply
#98
taa armia niemiecka może i nie była lepiej wyposażona ale to tylko na początku wojny bo po zajęciu Czech uzyskali bardzo nowoczesny sprzęt wojskowy. Najgorsze w II wojnie było to że Francja i Wielka Brytania zamiast użyć sił z linii Maginota po zaatakowaniu Polski zgodnie z całymi paktami siedzieli w bunkrach.
Reply
#99
Smile 
Mnie ostatnio zainteresowała akcja w Normandii...
Reply
Bug 
W tamtych latach armia niemiecka była najlepszą europejską armią Dodgy
Francuska armia była jedynie w 60-70 % przygotowane do wojny, więc mogli mieć na składzie nie wiadomo jakie bronie, ale by przegrał tak czy tak
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)